Dur Yolcu! THY, İstanbul'dan Çanakkale'ye İlk Uçuşunu Destansı Zaferin Tüm Kahramanlarına Adadı!

-

THY, İstanbul'dan Çanakkale'ye ilk kez uçtu! 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 104. yılında ilk kez Çanakkale'ye uçan THY, bu özel seferi de destansı savaşın zaferlerine adadı.

Geçtiğimiz yıl da THY, İzmir'e giden uçağa özel bir rota belirleyerek uçağı Gelibolu’ya yönlendirmişti.

Anlamlı güne ve uçuşa özel belirlenen “THY18CK” uçuş kodu ile Atatürk Havalimanı’ndan havalanan uçağın kaptan pilotu Murat Söylemez, kalkıştan bir süre sonra yolculara Gelibolu semalarında olduklarını belirterek, “Hiç görmedikleri bizler için canlarını feda edenleri, asla unutmayacağız.” anonsunu yapmıştı.

Anons sonrası Çanakkale Türküsü eşliğinde destanın yazıldığı toprakların üzerinde duygu dolu anlar yaşayan yolcular, bu anlamlı uçuşu dakikalarca süren alkışlarıyla daha da özel kılmıştı. Uçak, daha sonra İzmir’e yönelmişti.

Tarihin en büyük zaferlerinden birine imza atan Çanakkale kahramanları, Gelibolu semalarında anılırken, 2018 yılında THY bir de video yayınlamıştı:

THY bu yıl da 'İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlediğimiz ilk uçuşu, destansı zaferin tüm kahramanlarına adadık' mesajıyla bir video yayınladı.

İşte o ilk uçuş ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için hazırlanan video:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir