Dünyaya Gelmenin Ne Kadar Büyülü Bir An Olduğunu Bizlere Gösterip Yüreğimizi Eriten İlk Fotoğraflar

-

“Yeryüzüne bıraktığımız ilk anılar…” Her biri bir fotoğraf karesinde kendi yaşamının kahramanı...

Kendi çocukluğumuza böylesi fotoğraflarla bakabilseydik, o anları anımsayabilseydik belki de çoğumuz masumiyeti koruyabilirdik.

Fotoğraf sanatçısı Özge Aşkıner, işte bu ilk anları öyle güzel fotoğraflamış ki, o masumiyet adeta bir masalın içine doğmuş gibi. Özge Aşkıner'in galerisine kendi Instagram sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1. Yeni doğmuş bir bebeğin düşlerindeki öyküdür o ilk fotoğraf… Aradan yıllar geçse de daima tebessümle hatırlanacak…

2. Adımlarımız daha kalabalıktır çocukken. Güzel günlerin hayalini kurarken yaşamın adımlarına uymaya çalıştığımız ilk yarışlarımız vardır.

3. İpekten uykularımız, seyretmeye doyulmaz anların başında gelir artık. Hangi film böylesine huzur doludur ki?

4. Şairin de dediği gibi, çocukluğumuzun evidir masmavi gökyüzü. Yeryüzü ise mavi bir şiir bestesi…

5. Sessizlik en anlamlı şarkı, masumiyet bir çift bakışta saklı…

6. Oynadığımız oyunlar daha anlamlı, ilk arkadaşlarımız daima daha değerli...

7. Gülümsemek… Yaşama sarılarak gülümsemek. Masum bir çocuk gülüşünden başka ne gülümserken gülümsetebilir ki bizi?

8. Bir salıncak uzağımızda duran, şeker pembesi bir umutla çıktığımız o ilk ağaç anımsar mı acaba dünyaya göz kırparak poz verdiğimiz o fotoğraf karesini?

9. Doğanın kollarında uyuduğumuz o sarı sıcak uykuların güzelliğini anımsadık mı?

10. Masalların büyüleyici sesini, iyilik perilerinin dünyayı yaşanılır kılan sihrini anımsadık mı?

11. Köpüren denizlerin yüzümüze çarpan coşkusunu, suyla buluşan fidelerin geleceğe uzanışını anımsadık mı?

12. Kardeşliğin sımsıcak elini, aynı anda gülümseyip aynı anda hüzünlenmeyi ve her ne olursa olsun yaşamı birlikte sevmeyi anımsadık mı?

13. Çiçekte tohum, ağaçta yaprak olmayı başararak ve daima sevgiye kucak açarak söylediğimiz o ilk şarkıyı anımsadık mı?

14. Çocukluk; ne imkânsızlık tanır ne de engel. Çünkü her çocukluk kendi kahramanını yaratır. Cesur kahramanlar içimizde bir yerde uyandırılmayı bekliyorlar hâlâ ve hayallerin kanatları var diyerek haykırıyorlar bir kez daha.

15. Sevdiklerimize “Daima yanındayım” sözünün sıcaklığıyla sarılmak o günlerden armağan yaşamımıza.

16. “İlk fotoğrafını anımsıyor musun?” diye sorduklarında bayram şekerlerinin sevinci, bahçede kurulan o ilk sofra, okulda sahneye çıktığın ilk gösteri bir düş bahçesinin içinden uzanacak sonsuza.

17. Güneşin kollarında, maviliğin huzurunda başlayan bu yaşam masalının sihri içimizde saklı kalacak daima… Çünkü ilk fotoğraf, çocukluğumuzun parmak izi, yeryüzüne bıraktığımız ilk anıdır.

18. Bu tatlı mı tatlı fotoğrafların yaratıcısı Özge Aşkıner'in Instagram sayfasını ziyaret edebilir, içinizi sımsıcak ısıtabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bahadir_senemoglu

Ellerine sağlık fotoğraflarınla Dünya'yı güzelleştiren insanlardansın. Ne kadar güzel fotoğraflar çıkartmışsın. Herkesi geçtim özellikle o anne ve bebek için muhteşem bir hatıra. Bebek fotoğrafçılığında Ankara'da 1 numarasın...

oleander

Anne Geddes ♡

firikufa

Açıkcası hiç hoşuma gitmiyor böyle fotoğraflar bebeklere işkence ya.

niyan

içerikte yer alan bebeklerden biri de benim kızım. sizi temin ederim hiç de işkence çektikleri yok. özge hanım işini çok iyi yapıyor, bebekler onlara uygun bir ortamda uyutuluyor, rahatça yatırılıp fotografları çekiliyor. zaten uyuduktan sonra en fazla 5 dk içinde bitmiş oluyor 😀

bayan-sinir

Her şeyi abartmaya ne kadar da meyillisiniz. Bunda büyülü olan bir şey yok. Olağan bir durum,o kadar. Yok anne babalık kutsal,yok dünyanın en büyük mucizesi,yok dünyaya gelmek büyülü... Romantize etmeyin böyle şeyleri. Hepsi saçmalık,hepsi mantıksız.

thoth

Ağzına sağlık.

Başlıklar

Instagramşekertatlı
Görüş Bildir