Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Gerçekten Tuhaf Bir Yer Olduğuna Sizi Rahatlıkla İkna Edebilecek 15 Kozmik Olay

25PAYLAŞIM

24 Aralık 1999 efsane olarak tarihe yazılsın.

1. Beethoven işitme duyusunu tamamen kaybettiğinde piyanosuna bağladığı metal çubuğu ısırarak çalmaya devam etti.

Metal çubuğun yarattığı titreşimleri çene kemiğinde hissedebiliyor ve böylece çaldıklarını rahatlıkla duyabiliyordu. Bu olaya kemik iletimi adı veriliyor.

2. Mythbusters bir bölümünde birtakım gündelik malzemeleri bir araya getirerek tehlikeli bir patlayıcı yapmaya çalıştı. Sonuç korkunç biçimde başarılıydı.

Bölüm hiç yayınlanmadı ve konuyla ilgili yetkililer bilgilendirildi.

3. Microsoft’un Windows’a Solitaire eklemesinin sebebi şu şekilde ifade edilmiş:

“İşletim sisteminden gözü korkan kullanıcıları sakinleştirmek, kullanıcıları grafik arayüze alıştırmak ve onlara mouse kullanmayı öğretmek”

4. Titanic’in ikinci kaptanı kazadan mucizevi biçimde kurtuldu. İkinci Dünya Savaşı esnasındaki Dunkirk kuşatmasında gönüllü olarak denize açıldı ve 130 askerin hayatını kurtardı.

5. 2005 yılında Facebook, graffiti sanatçısı David Choe’yi ofislerini boyaması için tuttu. Choe ödemesini nakit yerine hisse olarak almayı tercih etti.

2012 yılında Facebook halka arz edildiğinde Choe’nin hisselerinin değeri 200 milyonu aşmıştı. 

6. Bir borsacı 6 hisseyi 610 bin Yen karşılığında satmak yerine 610 bin hisseyi 6 yen karşılığında sattı ve şirketini 100 milyon dolar zarara uğrattı.

7. Punk grubu The Offspring’in vokalisti Dexter Holland liseden dereceyle mezun oldu, Moleküler Biyoloji üzerine doktora yaptı, pilotluk lisansı var, maraton koşuyor ve kendine ait bir acı sos firması var.

8. Kara sağan kuşu 10 ay boyunca yere hiç inmeden havada kalabiliyor. Hatta uçarken uyuyup çiftleşebiliyor.

9. ABD, Kanada işgaline karşı iki yıl boyunca bir kale inşa etti. Bittiği zaman kaleyi Kanada sınırları içinde inşa ettiğini fark etti. Kale terk edildi.

10. Bir düğün fotoğrafçısı 125 dolarlık ödemesini yapmayan çifte dava açtı ve 1.080.000 dolar tazminat kazandı.

11. Hawaii merkezli Hawaiian Airlines 88 yıllık tarihi boyunca, ABD tarihinin ölümlü bir kazası olmayan tek havayolu firması olmayı başardı.

12. Ganalı futbolcu Mohammed Anas, bir maçtan sonra yaptığı konuşmada yanlışlıkla hem karısına hem sevgilisine teşekkür etti.

13. Sıradan bir mikrodalga fırın, dijital saatine yemek ısıtmaktan daha fazla enerji harcar.

14. İsviçre’de 'çok sinir bozucu olduğunuz için' vatandaşlıktan çıkarılabilirsiniz.

15. 24 Aralık 1999 yılında vizyondaki filmlerden bazıları şunlardı: Fight Club, The Green Mile, American Beauty, The Sixth Sense, Magnolia, Toy Story 2 ve Being John Malkovich.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selot

gerçekten çok kozmiklermiş

Görüş Bildir