Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Yaşlı Yapışık İkizleri Olan Ronnie ve Donnie'nin İlginç Öyküsü

 > 
6.7bPAYLAŞIM

Çoğu insan yapış ikizlerin tek bir bir işi yapamadığını düşünür, mesela sokakta yürümek, bir arabaya binmek ya da bir havuza dalmak gibi. Fakat Ohio ikizleri Ronnie ve Donnie büyüklü küçüklü pek çok aktiviteyi hayatlarına almışlar ve mükemmel bir şekilde uyum sağlayıp anlaşmaya varmışlar.

Kaynak: http://aplus.com/a/ronnie-donnie-conjoin...

64 yaşında olan Ronnie ve Donnie Galyon, dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri oluyor.

Bundan önce rekor İtalyan ikizler olan Giacomo ve Giovanni Battista Tocci'ye ait. 1877'de doğup, 63 yaşına kadar yaşamışlar.

Şimdi ise bu rekor Ronnie ve Donnie'ye ait, bu durum ailesi ve tıp uzmanları için tam bir sürpriz olmuş. Doktorlar ikizler doğduğunda akşamı çıkaramayacağını söylemişler. Bunu küçük kardeşleri Jim belirtiyor. Fakat 60 yıl süren ve hala devam eden yaşamlarıyla bize yaşama sevincinin ne demek olduğunu gösterdiler.

Kardeşleri Jim ''Onlar tek bir beden fakat oldukça farklı iki insan'' diye belirtmiş.

İkizlerin dört kolu ve dört bacağı bulunmakta, ayrıca aşağı sindirim sistemini paylaşmaktalar. Her gün birbirlerinin yüzüne bakarak uyanıp başka türlü bir hayatın ne olduğunu bilmeden yaşıyorlar.

1991 yılında emekli olmadan önce ikizler Daytona'da sirkte çalışıyorlarmış.

Şim Jim'in de yardımıyla ikizler günlük rutinlerini gerçekleştiriyorlar ve evlerinde rahatlıyorlar.

Bir rehabilitasyon merkezinin hazırladığı yatak sayesinde, rahatça uyuyup sağlık durumlarını ve yaşam kalitelerini artırıyorlar. Kardeşlerinin eşi olan Mary Galyon ''Bu yatak sayesinde buralara geldiler.'' demiş.

Kendilerine has yataklarıyla ve ailenin büyük desteğiyle uyum sağlayabilmişler, her şeyden önemlisi birbirlerine duydukları sevgi paha biçilemez.

Daha fazlası için:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hakan-k.

Karakterlere hayran kalmamak mümkün değil.

pera-yilmaz

Bizim ülkemizde de hastaneye sıçsınlar. Höfff !

requiem-for-a-dreamm

çok tatlılar ya birbirlerini öptükleri yer hele sevgi ve arkadaşlıklarının ne kadar harika olduğunun göstergesi adeta keşke benimde yapışık ikizim olsaydı ben zaten ikizlerin her modelini seviyorum ayrıca zor yaşama meydan okumaları, yaşamdan vazgeçmemeleri takdire şayan

miss-simpson

kardeşimizle aynı odada yatmaya tahammül edemiyoruz onlar aynı bedeni paylaşıyor

buket.brntrk

Çok zor bir yaşam. Halimize binlerce şükürler olsun.

Görüş Bildir