Dünyanın Dört Bir Yanındaki Ülkeler Hakkında Birbirinden Enteresan Doğru Bilinen Yanlış Bilgiler

33PAYLAŞIM

Bizim de hala deveye bindiğimizi düşünenler çıkıyor...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kirbybeaton/thi...

1. "İskoç erkekler dışarıya etekle çıkmazlar. Etekler sadece düğünler ve diğer geleneksel etkinlikler için giyilir."

2. "Filipinler: Alışveriş merkezlerinden hastanelere kadar çoğu binanın girişinde çantanızı inceleyecek güvenlik görevlileri var."

3. "Meksika'da, sıcak su üretebilmek için kazanın içine yanan bir kibrit atmamız gerekiyor. Bu çok tehlikeli ve bu yüzden birçok aile kaşlarını kaybediyor."

4. "İsveç'te kutup ayıları yok."

"Tamam, bu gerçekten yaygın bir inanç değil ama arkasında komik bir hikaye var: Birçok İsveçli ABD'ye göç ettikten sonra, buradan onlara Stockholm'ün sokaklarında yürüyen kutup ayıları varmış gibi görünen photoshop'la yapılmış kartpostallar göndermek çok popüler oldu. Görünüşe göre, bu yanılgıya düşüp bugün hala burada kutup ayıları olduğunu düşünen insanlar var!"

5. "Ot Hollanda'da yasal DEĞİL. Burada "gedoogbeleid" dediğimiz bir hoşgörü politikamız var."

"Muhtemelen ot kullandığın ya da bir kafede ot satın aldığın için tutuklanmazsın ama ot yetiştirmek tamamen yasadışı. Sadece kafelerde ot satışı ve yanında 5 gramdan fazla ot taşımak yasal."

6. "Bazı insanlar New Orleans'ın farklı bir ülke olduğunu düşündüğünden... insanlar yerel halka Fransız Mahallesi'nin ne zaman kapandığını ve "orada yaşamak" (oyuncular gibi) için ne kadar para aldıklarını soruyorlar."

"Ve çöplerini sanki küçük süpürgeleri ve çöp kutuları olan insanlar gelip arkalarını temizleyecekmiş gibi yere atıyorlar (burası Disney Dünyası değil). "

7. "Singapur'daki birçok restoranda peçete veya bıçak verilmesini beklemeyin!"

"Birçok turistin, seyyar dükkanlarda bıçak veya peçete verilmediği için sıkıntı yaşadığını gördüm."

8. "Hem Romanyalılar hem de Macarlar, ne pahasına olursa olsun hava soğukken cereyandan kaçınmaya çalışıyorlar. Bu yüzden lütfen otobüste camı açmaya çalışmayın yoksa yaşlı bir kadın tarafından öldürülebilirsiniz."

9. "Kolombiya'nın Bogotá şehrinde, şort giyen birinin turist olduğunu hemen anlayabiliriz. Turistler Kolombiya'nın tamamının tropikal, sıcak ve nemli bir havası olduğunu düşünüyorlar, ancak Bogota gerçekten soğuk, bu yüzden şort giymek kimse için bir anlam ifade etmiyor."

10. "İsveç'te hepimiz sarışın değiliz. Üzgünüz!"

11. "Herkes, çay içerken buradaki insanların serçe parmağını kaldırdıklarını düşünüyor. Birleşik Krallık'ta kimse bunu yapmıyor! Bu sadece bir fincan çayı tutmayı tuhaf hale getirir."

12. "Brezilya'da yaşıyorum ve birçok yabancı İspanyolca konuştuğumuzu düşünüyor. İşin komik yanı, burada İngilizce öğreniminin daha yaygın olması."

13. "Hindistan'ın çeşitliliği... Hindistan'ı ziyaret eden turistlerin her eyaletin birbirinden ne kadar farklı olduğunu görünce şok oldukları pek çok video gördüm. Tamamen farklı bir ülkeye geçmek gibi. Mutfak farklı, dil, elbiseler, evler... - farklı bölgeler için farklı klasik dans tarzları bile var. "

14. "ABD'de yaşıyorum ve önceki işim yabancı turistlerle sıkça temas kurmamı sağlamıştı. Birçoğu, büyük şehirlerin dışında çok az gece hayatı olduğu gerçeğiyle şok oldu. Restoranların gece 10'da, barların 2'de kapanıyor, alışveriş merkezlerinin akşam 8-9'da kapanıyor olmasını ve yaşadığım sahil kasabasında gece kulüplerinin olmamasını anlayamadılar."

"Üzgünüm, ama çoğunlukla burada banliyöde çocukları olan aileler yaşıyor ve Amerikan okulları sabah erken başlıyor."

15. "İnsanlar Rusların her zaman kaba olduğunu ve size bağıracağını varsayıyor ama bu doğru değil."

"Evet, birçok Amerikalı gibi yabancılarla pek konuşmuyoruz ama sizi tanıdığımızda çok sıcak insanlar oluyoruz."

16. "Lütfen İtalya'ya gelip "latte" sipariş etmeyin. O zaman size süt servis edilir. Pek çok turistin (bir Rus bayan gözyaşları içindeydi) latte sipariş ettikten sonra bir bardak süt geldiği için çıldırdığını gördüm. Latte içmek istiyorsanız "cafe latte" sipariş edin!"

17. "İnsanlar Pakistan'ın bir çöl olmasını veya son derece güvensiz olmasını bekliyor. Öyle değil. Dağlarımız, plajlarımız, tiyatrolarımız, müzelerimiz, göllerimiz ve muhteşem anıtlarımız ve görebileceğiniz güzel manzaralar var."

"Bir yeri tasvir eden her klişeye inanmayın çünkü bu bizi, halkın çeşitliliğini takdir etmekten ve daha az bilinen yerlerin güzelliğini keşfetmekten alıkoyuyor."

18. "Rusum ve Amerika'da yaşıyorum. Her iki tarafta da turistler, Rusya'nın tamamen bir Kutup çölü olmadığını öğrendiğinde şaşırıyorlar. Haziran ayı ortasında Dünya Kupası olduğu dönem buraya kışlık montlar ve şapkalarla gelen pek çok turist vardı. Dışarıda hava 40ºC'ydi."

19. "Ekvadorluyum ve insanlar ABD doları kullandığımıza her zaman şaşırıyor! Kendi para birimimiz yok. New York ile aynı saat diliminde olmamıza da şaşırıyorlar, ama Güney Amerika'nın batı kıyısı Kuzey Amerika'nın doğu kıyısının hemen altında!"

20. "Dürüst olmak gerekirse, İngiltere dışından insanların Londra aksanından başka İngiliz aksanı olduğunu fark etmediklerini düşünüyorum. Geordie bölgesinden birinin aksanını duyduklarında şaşırıp kalıyorlar."

21. "Avustralya'da yaşıyorum ve insanlar buraya gelmeden önce Avustralya argosunu öğrenmeye çalışıyorlar. 'Barbie' yerine 'barbecue' derse, ne dediğini anlayacağımızın farkında olduklarını sanmıyorum!"

22. "Kanada'da yaşıyorum ve birçok Amerikalı turist burada kendi para birimlerini kullanamadıklarına şaşırıyor. Burası farklı bir ülke, dostlarım."

"Ayrıca sınırda alı konan silahların sayısına bakınca, anlaşılan o ki pek çoğu silahlarını Kanada'ya getirememelerine şaşırıyorlar."

Siz farklı kültürler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın."

Bu içerikler e ilginizi çekebilir;

Japonların Günümüzde Hâlâ Yerde Oturarak Yemek Yemeye Devam Etmesinin Arkasında Yatan Şaşırtıcı Gerçekler - onedio.com
Japonların Günümüzde Hâlâ Yerde Oturarak Yemek Yemeye Devam Etmesinin Arkasında Yatan Şaşırtıcı Gerçekler - onedio.com
Farklı Kültürlerin Sahip Olduğu Batıl İnançlara Göre Hamilelerin Yapması Gereken 16 İlginç Uygulama - onedio.com
Farklı Kültürlerin Sahip Olduğu Batıl İnançlara Göre Hamilelerin Yapması Gereken 16 İlginç Uygulama - onedio.com
Öğrendiğinizde Dünyaya Olan Bakış Açınızı Değiştirecek Birbirinden Şok Edici 23 İlginç Bilgi - onedio.com
Öğrendiğinizde Dünyaya Olan Bakış Açınızı Değiştirecek Birbirinden Şok Edici 23 İlginç Bilgi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tsukuyomi

Bu ne biçim içerik ya 4 de ne diyor anlayabilen var mı?

senem-sengul

Farklı kültürlere adapte olmakta zorlanıyorum.

ali-ugurlu5

Türkiye'de yaşıyorum ve dostlarım bana deveyle nasıl işe gidip geliyorsunuz diye soruyor. Aman Tanrım Jacob! Böyle bir şey nasıl düşünebilirsin. Burada Çöl bile yok dostum !

artankara

Bu içeriği kim hazırladı neredeyse tüm cümleler yanlış yazılmış, saçma sapan, klasik ONEDİO içerikleri gibi yabancı siteden çalıp Translate'le çevirdiler desem onda bile bu kadar hata olmaz...

alestatorni

Rahmetli Nurullah Ataç görse küfreder.

artankara

Ben bunu okuyunca onun yerine ettim. "ABD vatandaşı burada. Samimiyetsiz bir nezaketten nasıl çıktığınızı soruyoruz; doğru cevap 'iyi, ya sen?' olmalı. İşte bu, devam edin. "

gamefry

Büyük ihtimal otomatik çeviri.

artankara

Hadi otomatik çeviri, insan içerik diye bunu atmadan önce, ne yazıyor burada diye bakmaz mı? İneğin önüne saman atar gibi, bunlar ne versek yer diyip, okuyucunun önüne böyle içerik atmak saygısızlık değil mi?

ali-ugurlu5

Yazan arkadaşların vurdum duymazlığını geçtim. Editör de mi kontrol etmeden yayına sokuyor bu içerikleri anlamak mümkün değil. Bir sayfada tonlarca reklam var ama içerik boş...

Görüş Bildir