Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyaları Kaleme Almış 15 Yazardan Yok Artık Dedirtecek Türden Yazma Alışkanlıkları

813PAYLAŞIM

Çoğunu duyduk, hatta satırlarında kaybolduk. Ama nasıl yazdılar? Büyülü cümlelerini nasıl var edebildiler? 

Siz de merak ediyorsanız okumaya devam edin...

1. Victor Hugo

Yazarken şalı hariç bütün kıyafetlerini bir dolaba kilitlermiş. Bunun nedeni hem dikkatinin dağılmaması, hem de sıkılıp dışarıya çıkmasını engellemekmiş. Yalnızca bir şal ile kalınca tabii, insan içine çıkmak pek mümkün olmuyordu.

2. James Joyce

Göz problemlerinden çok çeken Joyce, dev kağıtlara pastel boyalarla koca harflerle yazmak durumunda kalıyormuş. O meşhur ve karmaşık satırlarını böyle bir yöntemle var ettiğine göre, iki kat saygıyı hak ediyor.

3. Truman Capote

Capote, tuhaf yazma alışkanlıklarında bayrağı taşıyan adam olabilir. Cuma günlerinde, sayısında 13 olan otel odalarında ve içinde üçten fazla sigara izmariti olan bir kül tablasının yakınında asla yazmazmış.

4. Jack Kerouac

Bir alışkanlık sayılır mı bilemeyiz ama, yazar meşhur romanı ‘Yolda’yı tek parçalık uzun bir parşömene yazmış.

5. Fredrich Schiller

Schiller’in masasının bir çekmecesi çürük elmalarla doluymuş. Bunun nedeni de çürük elmaların kokusunun ona ilham vermesiymiş.

6. Vladimir Nabokov

Nabokov eserlerinin her paragrafını kartlara yazıp onları bir ayakkabı kutusuna istiflermiş. Böylece dilediği zaman paragraflarının sırasını değiştirebilirmiş.

7. Agatha Christie

Polisiye hikayelerin üstadı Agatha Christie’nin esrarlı hikayeleri, daima küvetinde elma yerken aklına düşermiş.

8. Wallace Stevens

Şair, coşkulu şiirlerini yolda yürürken ufak fişlerin üzerine yazarmış. Şiirlerinde coşku da, adımlarındaki enerjiden ilhamını alıyormuş demek ki.

9. Sidonie Gabrielle Colette

Fransız romancı, yazmadan önce köpeğinin bitlerini temizlermiş. Niye bilmiyoruz. Muhtemelen bundan sıkılıp kendini yazmaya veriyordu.

10. Edgar Allan Poe

Poe bitirdiği eserlerin kağıtlarını mühür mumuyla birbirine yapıştırırmış. Editörünün saçları muhtemelen erkenden beyazlamıştır.

11. John Steinbeck

Steinbeck, masasında daima 12 adet keskin uçlu kalem bulundururmuş. Disiplin!

12. Stephen King

Stephen King, egzersiz amacıyla her gün en az 2000 adet zarfsız cümle kurarmış. Zarf kullanmayı sevmediğini biliyorduk ama, bu kadarı da baya sertmiş!

13. Woody Allen

Yazar, kalabalık bir akşam New York metrolarından birine atlar ve insanları gözlemleyerek 50 adet espri bulurmuş. Bu da onun topluma ve insanlara dair müthiş gözlem yeteneğini açıklıyor gibi.

14. Virginia Woolf

Woolf hep ayakta yazarmış. Hatta ayakta çalışmaya uygun ilk masanın mucidi bile olabilirmiş!

15. T. S. Eliot

Yazar yazılarını yazarken yüzünü hep yeşil pudrayla kaplarmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zelis-selcuk

Colette köpeğinin bitlerini değil pirelerini temizlerdi. ayrıca nedeni çok basit:)) sıkıldığını sanmıyorum aşırı bağımlılık yapan bişi :)) piresi olmasa bile kedi/köpeğinizi devamlı yoklarsınız var mı diye :)) varsa da fıcıkkkkkk 😂😂😂 çok eğlenceli bnce

derya-batuk

Yeşil pudra mı? Sebebi neydi ki?

ogulcancbbr

Stephen King bir sunumda mahşer kitabını tanıtıyordu kitabı bitirdikten sonra hata yaptığım bir yer var mı diye okumak istemiş 15 sayfadan sonra okumayı yarıda kesmiş ve çok korktuğunu söylemiştir üzerinde tekrar oynama yapmış eğer üzerinde oynama yapmamış olsaydım akıl hastanelerinde yer kalmazdı diye bir açıklaması vardır..

Gizli Kullanıcı

#12 için örnek verebilecek biri var mı?

Gizli Kullanıcı

Bence de zarf çünkü nasıl öldürdü? soğukkanlılıkla. Zarf için yükleme soru sorulur. Ama nasıl katil? soğukkanlı dersen yani ismi niteleyen bişey olsaydı o sıfat öldürdü, burada fiil niteleniyor.

tayfun-firat-yalin

Soğuk kanlılıkla derken aslında psikolojik durumuna yanıt veriyormuş gibi olmuyor mu ?

geceninsabirlisesi

öldürdü yüklem adam özne insanları belirtili nesne büyük bir soğuk kanlılıkla zarf tümleci

geceninsabirlisesi

zarflar sadece yer veya yönü belirtmez.fiilin durumunu da niteler.nasıl sorusunu sorarak durum zarflarını bulabiliriz.ya da ne zaman sorusuyla zaman zarflarını buluruz. sıfatlar isimleri niteler ya da belirtir.büyük bir soğuk kanlılıkla derken soğuk kanlılık normalde isimdir.önüne büyük bir gelerek sıfat tamlaması olmuştur.cümlenin içinde de sıfat tamlaması zarf olarak kullanılmıştır.normalde soğuk kanlı insan dersek sıfat tamlaması olur.ama aldığı -lık yapım eki onu isim yapmıştır.

coksoverhepsover

Tuvalette yazan yok mu ?

Görüş Bildir