Dünyaca Ünlü Bir Şirketin Varisiydi: Başkasına Benzetilerek Bıçaklanan Emre Mays Hayatını Kaybetti

 > 
173PAYLAŞIM

Şişli'de, dünyaca ünlü şarap ithalatı yapan bir firmanın sahiplerinin 17 yaşındaki oğlu Emre Tyler Mays, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acili önünde, kendisini akrabalarını yaralayan kişiye benzeten Akın Kutlu tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 

DHA'nın aktardığı habere göre, Olay, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acilinde 02.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, dünyaca ünlü şarapları ithal eden bir firmanın sahibi olan Figen ile Randolp Ward Mays çiftinin iki oğlu henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga etti.

Ağabeyi tarafından darp edilen Emre Tyler Mays, ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü

Yakınlarını yaralayan kişiye benzetti

Lise öğrencisi Emre Tyler Mays, ambulanstan sedyeyle indirildiği sırada, çıkan bir kavgada yaralanan yakınlarını görmek için hastaneye gelen Akın Kutlu (22) tarafından bıçaklandı. Kutlu'nun, akrabalar arasında yaşanan kavgada yakınlarını yaralayan kişiye benzeterek bıçakladığı Emre Tyler Kutlu, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kasten yaralamadan suç kaydı varmış

Olayın ardından kaçan Akın Kutlu, kısa süre sonra, polis tarafından, cinayette kullandığı bıçakla yakalanarak gözaltına alındı. Kutlu'nun 3 kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnmekten suç kaydı olduğu belirlendi.

Figen ve Randolp Ward Mays kim?

ABD doğumlu olan ve mimarlık eğitimi alan Randolph Ward Mays, 1990 yılında eşi Figen Mays ile Türkiye'de ADCO Gıda'yı kurdu. Şu an Şili, Arjantin, Yeni Zelanda, Günay Afrika, Amerika ve Almanya gibi ülkelerden 50 ithal şarap markasını ülkemize getiren ADCO aynı zamanda ithal gıda, peynir ve jambonları da protföyünde barındırıyor. Çiftin Emre Tyler Mays dışında bir oğlu daha var.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir