Görüş Bildir
Haberler
Dünya Sağlık Örgütü'nden Türkiye Açıklaması: 'Vakaların Artış Hızından Dolayı Endişeliyiz'

Dünya Sağlık Örgütü'nden Türkiye Açıklaması: 'Vakaların Artış Hızından Dolayı Endişeliyiz'

Batuhan
08.04.2020 - 14:04

Dünya Sağlık Örgütü bugün düzenlediği basın toplantısı ile Avrupa'daki koronavirüs vakalarını değerlendirdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Henri P. Kluge, 'Türkiye'de geçen hafta dramatik bir artış yaşandı ve vakaların çoğu İstanbul'da' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü'den Yiğit Can Kaytmaz'ın haberine göre, Birleşmiş Milletler çatısı altında çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa’dan sorumlu direktörü Dr. Hans Henri P. Kluge bugün internet üzerinden düzenlediği basın toplantısında Avrupa’daki corona virüsü bilgilerini kamuoyu ile paylaştı.

Ülkeler hakkındaki veri ve yorumlarını paylaşan Dr. Kluge, “Türkiye’de geçen hafta virüsün yayılmasında dramatik bir artış olmasından dolayı endişeliyiz. Vakaların yüzde 60’ı İstanbul’dan raporlandı” dedi.

"İspanya ve İtalya'da günlük ölüm sayısı azalarak eşitleniyor"

"İspanya ve İtalya'da günlük ölüm sayısı azalarak eşitleniyor"

İspanya ve İtalya hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Kluge, “Her iki ülkede de günlük ölüm sayısı azalarak eşitleniyor. Almanya’da da geniş kapsamlı kamu sağlığı önlemleri alındıktan 10 gün sonra düşüş yaşandı” dedi.

Dr. Kluge, Avusturya, Hollanda ve İsviçre’de de iyi bir ilerlemenin gözlendiğini dile getirdi.

"Bizim bu maratonda çok yolumuz var"

"Bizim bu maratonda çok yolumuz var"

İnternet üzerinden düzenlenen basın toplantısına katılan Dr. Kluge, “Bizim bu maratonda çok yolumuz var ve virüsle mücadelede yaptığımız atılım ve ilerlemeler aşırı derecede kırılgan. Bizim bu işte bir sona geldiğimiz ve sürecin bittiğini düşünmek çok tehlikeli bir şey. Bu virüs bir hataya ya da rahatlığa alan bırakmıyor. Stratejimizi değiştirmek, sokağa çıkma yasak ve kısıtlamalarını gevşetmek ya da fiziksel olarak uzak durma önlemlerini bırakmadan önce çok dikkatlice düşünülmeli” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
88
55
22
13
13
9
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Suyla

bir şekilde bu ükeyi hep böyle gösteriyorlar psikolojik virüs bunlar koronanın psikolojik hali

nostradamus

Onedio olmuş yavru Sözcü Gazetesi. :) Haberi veriş şekline bak, sanki DSÖ Türkiye için toplanmış da "Türkiye'de gidişat endişe verici vs vs ". Vaka sayısı ül... Devamını Gör

nostradamus

Neden bir yalan yanlış haberi deşifre edince karşılık olarak başka bir yalan yanlış haberi yapmamı tavsiye ediyorsunuz? Bu bizim son dönem hastalığımız galib... Devamını Gör

gaydırı guppak

yahu ilk ölüm bizde 18 martta gerçekleşiyor 1 ölümle 15 günde ölümler 70-80 sayıları düzeyinde italyaya bakınca 15 günde günlük ölüm sayısı 250. italyada ölü... Devamını Gör

nostradamus

DSÖ zaten haberin veriş şeklinde bir açıklama yapmadı. Bizde ki sığ muhalefetçilik hastalığı.