Dünürünü Kuma Olarak Kabul Etmeyen Kadına Sokak Ortasında Dayak: 'Bu Adamı Yakalayın, Bizi Öldürecek'

 > -

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yaşayan Hasan Y., 28 yıllık eşi Elif Y.'yi gelininin annesi Zekiye A. ile aldattı. Dünürünü, eşinin üzerine kuma olarak getirmek isteyen Hasan Y., bunu kabul etmeyen eşini sokak ortasında parke taşıyla dövdü. Başına ve eline 23 dikiş atılan Elif Y., savcılığa suç duyurusunda bulundu. Can güvenliği olmadığı için çok korktuğunu söyleyen Elif Y., "Bu adamı bir an önce yakalasınlar. Aksi takdirde beni veya kızlarımı öldürecek" diyerek yetkililere seslendi...

Evden uzaklaştırma kararı vardı

Halfeti'de Halk Eğitim Merkezi'nde usta kuaför öğreticisi olan Elif Y., 28 yıllık eşi Hasan Y.'nin kendisini gelinin annesi Zekiye A. ile aldattığını öğrendi. Hasan Y., eşine, Zekiye A.'yı kuma getirmek istediğini söyledi. 8 çocuk annesi Elif Y., karşı çıkınca eşinin şiddetine maruz kaldı. Şikayet üzerine savcılık tarafından bir süre evden uzaklaştırma cezası verilen Hasan Y., geçen hafta sokak ortasında Elif Y.'yi dövdü. Baygın halde Halfeti Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Elif Y.'nin başına ve eline 23 dikiş atıldı.

Taburcu olan Elif Y., ölüm korkusu yaşadığını belirtip, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"Geç kalınmadan devletimiz bize sahip çıksın"

Yaşadıklarını anlatan Elif Y. "Kocamın, gelinimin annesiyle beni aldattığını öğrendim. Daha sonra eşim bu durumu kabul edip, bu kadını benim üzerine kuma getireceğini söyledi. Bende bu durumu kabul etmediğim için sürekli bana şiddet uygulamaya başladı. O kadının yönlendirmesiyle kocam iyice bizim üzerimize gelmeye başladı. Eşim, önce bu kuma olayına karşı çıkan kızımı dövdü, sonra kilit taşıyla kafamı yardı. Bununla yetinmeyip burnumu ısırdı. Elimi taşla ezdi. 17 dikiş kafamda, 6 dikiş de elimde var. Can güvenliğim olmadığı için çok korkuyorum. Benim ve çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Geç kalınmadan devletimiz bize sahip çıksın. Bu adamı bir an önce yakalasınlar. Aksi takdirde beni veya kızlarımı öldürecek" diye konuştu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir