Drake'e Sinirlenen Kanye West Onlarca Anlamsız Tweet Attı, Ortalık Karıştı!

251PAYLAŞIM

Pekala, sindirilmesi gereken çok fazla şey var, o yüzden hemen başlasak iyi olur...

Kaynak

Eğer fark etmediyseniz diye söyleyelim: Drake ve Kanye, bu yılın başında Kanadalı şarkıcının, Kanye'nin eşi Kim Kardashian ile romantik bir ilişki içinde olduğunu inkar ettiği bir diss parçası üzerinden ağız dalaşına girmişlerdi.

Perşembe günü bir müzik prodüktörünün Kanye'ye, Drake'in Kanye'nin bir şarkısını numune olarak kullanmak için izin istediğini belirterek mesaj atması üzerine tartışma yeniden canlandı. Mesajın bir ekran görüntüsünü paylaşan Kanye "Bu ne kadar sahte olduğunuzu kanıtlıyor." yazdı.

Kanye'yi açıkça sinirlendiren isteğin üzerine ünlü rapçi Drake'in diss şarkıları ve uzun süredir toplantı ayarlamaya çalışması ile ilgili tweetler atmaya başladı.

Doğal olarak Drake'in ilgisini çeken tweetlerin üzerine, iddiaya göre, Drake Kanye'yi arayıp tehdit etti.

"Drake beni arayıp tehdit etmeye çalıştı."

Bu noktadan sonra işlerin kontrolden çıkmasıyla The College Dropout albümünün sahibi karmaşık tweetler atmaya başladı: Bu tweetler zorbalıktan İncil'e kadar birçok şeyi içeriyordu.

Drake'in "Summer Sixteen" şarkısının sözlerine atıf yaptı ve "Havuz satırından beri benimle dalga geçmeye ve uğraşmaya çalışıyor." diye devam etti.

"Yani Drake, eğer bana ya da ailemden birine bir şey olursa ilk şüphelenilecek olan sensin. O yüzden sert konuşmayı kes."

"Başıma bir şey gelince benimle ilgileniyor ve idolü oluveriyorum."

"Senin oksijenin benim."

Drake bu tweetlere sadece Instagram hesabında paylaştığı gülen emojilerle cevap verdi.

Daha sonra ise tweet karışımına Kanye siyahi insanlarla ilgili birkaç tweet daha kattı, ki bunlar da uymaya çalışıyormuş gibi göründüğü manasızlık temasına oldukça uygundu:

"İşte bu yüzden siyahi insanlar asla ilerlemiyor ve kontrol ediliyoruz. Çünkü oturup konuşmak yerine her şey yolundaymış gibi davranmayı tercih ediyoruz." yazdı.

Daha sonra kendi kalesine gol atıp eğer kendisi olmasaydı Drake'in müziğinin olmadığı bir dünyada yaşayabileceğimizi söyledi.

"Eğer Kanye West olmasaydı Drake asla olmazdı. O yüzden asla ağzını tehditle açma."

Daha sonra tartışmaya karışan Kim Kardashian ise eşini korudu.

"@Drake, asla eşimi ya da ailemi tehdit etme. Senin Drake olabilmen için yolu o açtı."

"Eşim tanıdığım en harika, en zeki insan. Müzik, sahne, sahne dizaynı, moda ve kültürle ilgili birçok sınırı ortadan kaldırdı ve dünyayı değiştirmeye devam edecek."

Kanye ise pembe kıyafetlerinin neden bu kadar başarılı olduğuyla ilgili övünmeye başladı... "Zorba olmaya çalışıyorsun. Hayatım boyunca hiç zorbalığa uğramadım ve uğramayacağım. İşte bu yüzden pembe pololarda bu kadar başarılıyım."

Ardından siyahi insanlarla ilgili yeniden adaletsiz bir genelleme yaptı:

"Ben konuşmaya varım. Bütün hayranlarımıza siyahi erkeklerin biri ölmeden ya da birisi hapse girmeden konuşabildiğimizi göstermemiz gerek."

Daha sonra ise tüm insanlara karşı adaletsiz olan bir alt tweetle bu tweeti düzeltti: "Dünyaya insanların biri ölmeden ya da birisi hapse girmeden konuşabildiklerini göstermemiz lazım."

"Drake, bu sanki MTV boks programıymış gibi seninle fiziksel olarak kavga etmeyeceğim."

Daha sonra yaptıkları işin getirdiği iyilikleri savundu: "Dünyayı her zaman daha iyi bir yer haline getiriyoruz."

İncil'den alıntılar verdi ve "Tanrıya güven kardeşim. Tanrı her şeyi görür. Bırak bu rolleri. Programı kes." yazdı.

Daha sonra Kanye ergenlik çağındaki çocukların atacağı tarzda bir tweet attı:

"Eğer bana bir şey olsaydı çok üzülürdün."

Kayıtlara geçmesi için söyleyelim ki, tartışma uzun tweetlerin ardından yatıştı. Bu karmaşık ve anlaması zor kavganın bu içerikte sadece önemli kısımlarına yer verilmiştir.

İşte bu tartışmaya Twitter kullanıcılarından gelen bazı tepkiler:

"Kanye Twitter'da Drake ile kavga ederken:"

"Tanrım lütfen 2019'da Drake'in Kanye'yi görmezden geldiği gibi beni ve dualarımı görmezden gelme."

Kim Kardashian'ın tweetleriyleyse böyle dalga geçildi: "Kanye telefonunu çalmak için Kim uyuyana kadar beklemiş."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lil-cettle

Herhalde bir olay bu kadar yanlış ve bu kadar taraflı anlatılabilirdi, çevirilerin çoğu yanlış olduğu gibi Kanye'yi haksız gösteriyor. Onedio'nun Drake fanı olduğunu zaten biliyordum ama bu kadar saçma bir yazı yazacaklarını tahmin etmemiştim

yekanoke

Bilenler bilir eskiden okulda kavga olduğunda ,ögretmenlerden biri gelir kavga eden kişilerin kafalarını sert bir şekilde birbirlerine tokuşturur kavgayı bitirirdi. Bir bildikleri varmış

ebediyatci

kaygılarınızı sikiyim

ebediyatci

bu tarifin benmiyim ?

osslemosslem

Mümkünse sadece üye olarak kalın ve herhangi bir konuda içerik üretmeyin. Böylesine taraflı bir yazı ile doğru içerik olamaz. Yazık...

ordekkac

Adam nasıl tehdit edilmişse 13 tweet attı. Cidden büyük bir tehdit almış olmalı.

Görüş Bildir