Dövme Hastaları Buraya! 2017 Yılında Birçok İnsanda Görebileceğimiz Trend Dövmeler

Moda
216PAYLAŞIM

Dövmeler, insanların kendilerini ifade etme biçimlerinden biridir. Fakat doğru bir dövme seçme baskısı, sizi birazcık strese sokabilir. Aralarında Rihanna, Cara Delevingne, JonBoy, Justin Bieber, Hailey Baldwin ve Kendall Jenner'ın da bulunduğu birçok ünlünün dövmelerini yapan, New York'un en rağbet gören sanatçısı Bang Bang, 2017 yılının moda dövmelerini açıkladı. Seventeen'de derlenen bu galeri, dövme hastalarına bu yılın modası hakkında her şeyi söylüyor.

Kaynak: http://www.seventeen.com/beauty/a44160/t...

1. Kalça dövmeleri

Dövmenizin tercihinize bağlı olarak görülmesini istiyorsanız, kalça bu konuda en iyi tercihtir.

"Dövmenizi kolayca saklayabildiğiniz ve istediğiniz zaman gösterebildiğiniz bir bölgedir." 

Kylie Jenner'ın bu dövmesinin ardından, Kylie'nin takipçileri de aynı dövmeden yaptırmak için Bang Bang'i ziyaret etti.

2. Kol içi dövmeleri

Bu yıl birçok kişide göreceğiniz bir diğer moda dövme modeli de kol içine yapılan dövmeler. En önemli özelliklerinden biri ise, her zaman göremiyor oluşunuz olacaktır.

Kylie Jenner şimdiden modayı yakalamış görünüyor. Kolunun için büyük babasının adını, kendi el yazısıyla yazdırdı.

"Kol içi dövmeleri çok iyi bir seçim. Çünkü düz bir şekilde durduğunuz zaman onu göremiyorsunuz. Yalnızca kolumun içini kendime doğru çevirdiğim zaman görebiliyorum."

3. Gerçekçi fotoğraf dövmeleri

"Gerçek üstücülük yani bir şeyleri birilerinin cildinde gerçekçi gösterme sanatı son zamanlarda giderek popüler olmaya başladı."

4. Küçük minnoş dövmeler

Zarif dövmeler son zamanlarda fazlasıyla moda olsa da, 2017 yılında bu tarz minnoş dövmeleri daha da fazla görecek gibiyiz. 

"Kollar, kaburga kenarları, boynun arkası ve kulağın arkası gibi bölgelerde çok güzel görünen bu dövmeler ayrıca zarif duruyorlar."

Bella Thorne köprücük kemiğine ve topuğuna da yaptırdığı küçük dövmelerin müdavimlerinden oldu.

5. Kozmetik dövmeler

Her dövme, dövme gibi görünmüyor. Bazı kozmetik dövmeler doğal kaşların, çillerin ve hatta meme uçların yerine yapılıyor. Diğerleri de sadece makyaj için yapılıyor. 

"Dövmelerin insanlar için yapabildiği en güzel şeylerden biri de kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak. Bu kesinlikle gün geçtikçe daha da yükselen bir trend."

6. Yazı dövmeler

Yazı şeklindeki dövmeler her zaman popüler seçenekler arasında yer alıyordu. Fakat bitişik el yazısı sık görmeye başlayacağımız yeni dövme modellerinden biri. 

"Eskiden yaptığımdan daha çok yazı dövmesi yapmaya başladım. Kelimeler, isimler, tarihler... Uzaktan bakıldığında çizgisel bir tasarım olarak görünüyor. Yakından bakıldığında ise bir kelime veya bir cümle karşınıza çıkıyor. Hangi uzaklıktan bakılırsa bakılsın, çok şık duruyor."

7. Geometrik dövmeler

Bu dövme trendi kelimeleri ve cümleleri tamamen bir kenara bırakıyor. Estetik olarak çok güzel duran bu geometrik şekiller vücudun herhangi bir yerine yapılabilir ve sonsuz bir cazibeye sahiptir.

"Noktalar ve çizgiler, resimlerden daha kolaydır. Beş nokta, beş aile bireyi veya başka herhangi bir anlama gelebilir."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
speedkills

trend dövme mi olur aq

evgal

Dövmesizlik ne zaman moda olacak allooğ

shot

2017 trendi dediği dövmeyi ben 11 sene önce yaptırmıştım :D Kalça dövmem var, kol içi var, küçük minnoş var, yazı var, geometrik var. Fotoğraf ve kozmetik dışında hepsini geçen senelerde yaptırdım, öngörülü insanmışım vesselam.

alienca

dövme yaptırmayı düşünüyorum ama kendim tasarlamak istiyorum sadece bana özel olması daha anlamlı geliyor. bence siz de özenmeyin kimseye kendiniz hayal edin yaptırın.

coolcrepeer12

Güzel görünüyorlar bende yaptırmak istiyorum :D

Görüş Bildir