Görüş Bildir

"Dokunulmazlık Demokrasiyi Korumak İçindir"

Anasayfa > Gündem

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlarken, milletvekilleri hakkındaki fezlekelere ilişkin, bunun şahısla değil demokrasiyi korumakla ilgili olduğunu kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir televizyonda katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlarken, milletvekilleri hakkındaki fezlekelere ilişkin soru üzerine, dokunulmazlık meselesinin demokrasiyi korumak için konulduğunu, milletvekilini korumak anlamına gelmediğini anlattı.

Numan Kurtulmuş, demokratik sistem içerisinde herkesin kürsüde istediğini söyleyebildiğini ifade ederek, dokunulmazlıkların kaldırılmasının ise yapılan işlerde ve eylemlerde demokrasiye zarar verecek herhangi bir şey olmuşsa parlamentonun bir karar verdiğini, bunun şahısla değil demokrasiyi korumakla ilgili olduğunu kaydetti.

Bu ilkenin Türkiye'de yanlış anlaşıldığını belirten Kurtulmuş, kişinin değil, demokrasinin, parlamentonun korunması için dokunulmazlıkların önemli bir araç olduğunu dile getirdi.

"Süreç başladığında tutumumuzu belirleyeceğiz"

"Süreç başladığında tutumumuzu belirleyeceğiz"

Kurtulmuş, fezlekelerle ilgili süreç yaşandığını belirterek, 'Bu bizim tek başımıza, herhangi bir partinin, herhangi bir kanaat belirterek sürdürülebilecek olan bir süreç değil. Bu fezlekeler parlamentoya gelecek, ilgili komisyonlarda, karma komisyonlarda ele alınacak. Gerekirse bir alt komisyonda tek tek bu fezlekelerin müzakeresi söz konusu olabilir. Sonra da parlamentoya gelecek. Devam edecek hukuki bir süreç. Biz de AK Parti olarak bu süreçte oturup konuşarak... Şu anda fezlekelerle ilgili başlamış bir süreç yok. Bu süreç başladığında tutumumuzu belirleyeceğiz' diye konuştu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
33
5
4
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Dokunulmazlık hırsızları korumak içindir

Pasif Kullanıcı

yalana bak. Anayasa mahkemesini ortadan kaldırmak ne için. lütfedip açıklayabilir mi birileri acaba