Görüş Bildir
Haberler
Doktora 6 Yıla Kadar Hapis Talebi: Varis Tedavisi Yüzünden Hayatını Kaybetti

Doktora 6 Yıla Kadar Hapis Talebi: Varis Tedavisi Yüzünden Hayatını Kaybetti

40 yaşındaki Elçin Şekerci, varis tedavisi için gittiği klinikte uygulanan iğnenin alerjik reaksiyon yapması sonucu hayatını kaybetti. İhmali olduğu iddia edilen doktorun 6 yıl hapis istendi.

İki bacağında varis olan 40 yaşındaki Elçin Şekerci, bir yıl boyunca gördüğü tedavinin ardından, varislerinden kurtulmak içim Mayıs 2019'da İstanbul Teşvikiye'deki özel bir klinikte tedavi masasına yattı. 

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre,kılcal damarlarının düzenlenmesinin ardından tedavisi süren Şekerci, varislere vurulan iğne sonrası rahatsızlandı. Genç kadın özel bir hastaneye sevk edildi. Hastanede gözlem altında tutulan Şekerci'nin kocası Taha Şekerci, hastaneye gittiğinde eşinin hayatını kaybettiğini öğrendi. Aldığı haber sonrası fenalaşan Taha Şekerci, ameliyatı yapan doktordan şikâyetçi oldu.

"İğneden sonra kötü olduğunu söylüyordu"

"İğneden sonra kötü olduğunu söylüyordu"

Dava dosyasında yer alan ifadelere göre mağdur eş, 'Hastaneden aradılar. Eşimin yoğun bakıma alındığı, ancak öldüğü söylendi. Eşim doktordan tedavi alıyordu. Varisler için vurulan her iğneden sonra fenalaştığını ve kötü hissettiğini söylüyordu. Buna rağmen kontrolsüzce eşime iğne yapmaya devam ettiler. Doktor da eşimin iğnelerden rahatsızlandığı için her gün müşahede altında tuttuklarını söylüyordu. Eşimin ölümünde doktor kusuru vardır' dedi.

Adli Tıp "ihmal var" dedi

Adli Tıp "ihmal var" dedi

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Adli Tıp İhtisas Kurulu, Elçin Şekerci'nin ölümünün ilaç etkisi sonucu meydana gelmiş olduğunu belirtti. 

Adli Tıp raporunda, doktor muayenehanesinde, muayene şartlarında ileri yaşam desteği için gerekli acil entübasyon ekipmanı ve acil müdahalelerde kullanılan ilaçların bulunması ve hastaya uygulanması gerektiği, ilaca bağlı alerjik reaksiyonlarda acil olarak kas içi 'Adrenalin' tedavisi uygulanması gerektiği, hastaya 112 ekibi gelinceye kadar Adrenalin uygulandığına dair tıbbi kayıt ve ifade bulunmadığı belirlendi. 

Adli Tıp, doktor uygulamalarının tıp kurallarına uygun olmadığına dair rapor verince, savcılık tarafından olayla ilgili dava açıldı. Doktor  hakkında 'Taksirle ölüme neden olmak'tan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istendi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Rubio

Evden çevrimiçi çalışarak haftada 3500 € ile 4500 € arasında kolayca kazanabilirim. Geçen ay bu basit internet tabanlı işten 16379 € aldım. Bu iş çevrim içid... Devamını Gör