Doğumdan Sonra Seks Yapmanın Nasıl Bir His Olduğunu Anlatırken Herkesi Güldürmeyi Başarmış 15 Kadın

-

Hamilelik süresince seks hayatlarına kısa bir süreliğine ara veren kadınlara, doğum sonrasında seksin nasıl hissettirdiği sorulmuş ve işte cevaplar:

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres/mo...

1. "Bekaretini yeniden kaybetmek gibiydi."

"İkinci derece bir yırtığım vardı ve dikmek zorunda kaldılar. Bu yüzden kendimi bakire gibi hissettim ve çok acılıydı." (haleighbarbers)

"Bütün çocuklarımı sezaryen ile doğurmama rağmen her defasında bekaretimi yeniden kaybediyormuş gibi hissettim. Yavaş, yavaş ve hazırım!"(angelicap41542dd7e)

"Bekaretini kaybetmeye çok benziyor. Bedenin yeni ve savunmasız hissediyor bu yüzden her hareket dikkatli bir şekilde hesaplanmış oluyor." (alliw439a35401)

2. "Seks sırasında sanki göğüslerinizden süt fışkıracak ya da sızacak gibi oluyor."

"İkinci çocuğumdan bir gece sonra, biraz içtik ve seks yapmaya karar verdik. Daha sonra göğsümden fışkıran süt gözüne geldi! Göğüslerim birkaç saattir pompa ile sağamadığım için doluydu ve kocamı o bölgeden uzak durması için uyarmıştım ama dinlemedi. Seks boyunca bu duruma güldük." (sarahr4a457a1a8)

"Seks yapmak garip ve rahatsız hissettirdi. Benim için ilk defa seks yapıyor gibiydi, ama kocamın bütün göğüsü, benim devasa göğüslerimden sızan sütle dolmuştu." (a4638d18ff)

3. "Bazı doktorlar fazladan dikiş ekliyor. Ve bu dikişler seksi çok acılı bir hale getiriyor."

"Seks benim için birazcık kötüydü. Doktorum bebeği çıkartabilmek için küçük bir kesik atmış ve gereksiz dikişlerle doldurmuş. Şimdi sadece misyoner pozisyonunda seks yapabiliyoruz. Doğumun üzerinden neredeyse 9 ay geçti ama yara izleri hala bizi engelliyor. Vajinam dağılmış ve dikişlerle tekrar sıkıca toplanılmış gibi hissediyorum." (Ann Smith)

"Oğlum iki yaşına geldi ve biz nadiren seks yapıyoruz çünkü ikimiz de seks için fazla çaba göstermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda benim için çok acılı oluyor. Daha önce hiçbir problemim yoktu ve doktor bana fazla dikiş atmış gibi hissediyorum." (corissamariew)

4. "Beyninizin annelik için çalışan kısmını kapatmak çok zor oluyor."

"Monitörde bir ses duyuyorsunuz ve direkt "Bebekten mi geliyor? Uyandı mı? Belki kundağı çok sıkı olmuştur. Nefes alıp verişi normal mi?" gibi kendi kendinize sorular sorarken bir anda seks yapıyor olduğunuzu hatırlıyorsunuz. Ve sonra kendinizi tekrar sekse adapte etmek oldukça zor oluyor." (erinf44b32523e)

5. "Yaptığınız sekslerin birçoğu planlanmış oluyor."

"Seks hayatımız, ne zaman istersek modundan, planlanmış olarak ne zaman istersek kısmına geçti. Gece 1 bizim için uygun bir zaman dilimi çünkü çocuklar uyumuş oluyor. Seks sıklığı, ilk birkaç ayda ise kesinlikle düşüyor çünkü kendinizi tükenmiş hissediyorsunuz. Fakat kızımın uykusu düzene girdiği zaman bizim de seks hayatımız normale dönmüştü." (s45e254cc2)

6. "Çoğu zaman sinsice davranmanız gerekiyor."

"Gerçekten sinsi olmanız gerekiyor. Bizim 10 yaşın altında 4 tane çocuğumuz var seks için zaman yaratmak çok zor oluyor. Özellikle de en küçüğü kendi yatağında uyumayı reddettiğinden beri." (apowermomma)

"Çocuklardan sonra seks hayatınız durmak zorunda değil, sadece iyi ayarlayıp birazcık da hızlı olmanız gerekiyor. Çocuklarımızın gece uykuları düzene girdiği zaman biz de normale dönüyoruz. Fakat şimdi 7 aylık bir bebeğimiz var, bu yüzden hızlı modumuza dönüş yaptık. Unutmayın, eğer acıtıyorsa veya istemiyorsanız yapmak zorunda değilsiniz." (ninavollmer)

7. "İletişim iyi bir seksin anahtarıdır."

"Kızımız 3 buçuk yaşında ve sonunda normale döndük. En zor kısmı ise kocamın ne kadar farklı olduğunu anlamamasıydı. Kendime olan saygım gitmişti çünkü çok farklı görünüyordum, daha önce umursamadığım şeyler incitmeye başlamıştı, yorgundum ve sürekli stresliydim. Bir sürü iletişim denemesinden sonra sonunda aynı taraftayız." (smrtblonde77)

"Bebekten sonraki ilk seks deneyimimiz eğlenceli değildi. Acıya konsantre olmuştum ve çok kötüydü. Birçok yağ ve çok ama çok yavaş davranmanın bize çok yardımı oldu. Seks hala bazı pozisyonlarda acı veriyor ama eşim yavaştan almayı, ben de ona karşı daha açık olmayı öğrendim. İletişimin anahtar olduğunu unutmayın!" (andreadavison)

8. "Aslında seks çocuklardan sonra daha iyi olabiliyor!"

"Çocuk sahibi olmak, seks hayatınızın bittiği veya vajinanızın dağıldığı anlamına gelmez. Nedeni ne olursa olsun, seks benim için çocuk sahibi olduktan sonra daha iyi bir hal aldı." (viciousxvenom)

"Son derece şanslıydım. Doğumdan hemen sonra inanılmaz azgın hissediyordum, seks yapmak için daha fazla beklemek istemiyordum. Doktorum onayladığı zaman (bebeğim neredeyse 7 haftalıkken) eşim ve ben günde en az bir kere seks yapmaya başladık!" (lookyposan)

"Ben heyecanlı ve hazırdım ama doğumdan sonra tamamen temizlenene kadar 6 hafta beklememiz gerekti. Sonunda seks yaptığımız zaman inanılmazdı! Tabii ki ilk başta gergindik ama bu yakınlığı özlemiştik. Ve bu güne kadar yaptığımız en iyi seksti!" (brittritt1245)

"Dürüst olmak gerekirse daha iyiydi. Anne olmuş olmanın, kendinize verdiğiniz değerin, zamanınızın öneminin ve bedeninizin üzerinde olumlu bir etkisi var. Bedeniniz 10 ay boyunca başka bir yaşama destek veriyor. İnanılmazsınız." (s4ba9ce92b)

9. "Bir süre boyunca seks yapmayı ilkel bir durum gibi görebilirsiniz."

"Doğum yaptıktan sonra bedenimi seksle alakalı olarak görmüyordum. Seks yapmak ilkeldi. Ben bir çocuk yapmıştım ve bu çocuğu sütümle besliyordum. Şimdilik benim bedenim bundan ibaretti. Bu konuda hem şaka yapıyorum hem de ciddiyim! Doğumumun üzerinden 1 yıl geçti ve seks hayatım eskisine dönmedi." (eskaytea)

10. "Uzun bir süre boyunca seks yapmayabilirsiniz."

"Hamileliğimin altıncı ayında seks yapmayı bıraktık çünkü benim için çok rahatsız bir durumdu. Tekrar seks yapmaya başladığımız zaman oğlumuz 3 yaşından biraz küçüktü. Neredeyse 3 yılı aşkın bir süre seks yapmadık!" (alisham48d6e8382)

"Doğum yaptıktan 6 hafta sonra seks yapmayı denediğimiz zaman yüzlerce bıçak saplanıyormuş gibi hissettim. Şu an yavaş yavaş normale dönmeye başladık. Daha kısa bir sürede eskisi gibi hissedeceğimi düşünmüştüm ama biraz zaman aldı. Bir de orgazm olmak her defasında göğüslerimden süt sızması demekti ve buna gülüyorduk." (hannahn43154efe0)

11. "Seks için hazırlanmak zorunda kalıyorsunuz."

"Seks garipti, aynı hissetmiyordum. Kendi kaslarımı kontrol edemiyordum ve bebekten önceki gibi değildim. Birçok yağ kullanmak zorunda kaldık, ön sevişmede yapılan iç masaj beni biraz daha rahatlatıyordu." (grant101010)

"Jinekolog ve Doğum Uzmanım bana şunu söyledi: "Biraz yağa, bir şişe şaraba ve iyi bir mizah anlayışına ihtiyacın var." %100 haklıymış!" (hilaryc7)

12. "Emzirmek bütün cinsel dürtünüzü öldürebilir."

"Fiziksel olarak normalde dönmüştü seks hayatımız, acı yoktu. Ama emzirmek benim bütün cinsel dürtümü öldürmüştü ve tekrar istemem uzun zaman aldı. 13 ay sonra regl dönemim normale döndüğü zaman daha iyi bir hal almıştık. Her yerde süt vardı süt, süt." (danih47af4a746)

"Cevabım sürekli "Aa, yok almayayım." şeklinde oluyordu. Doktora gittim çünkü vajinam Büyük Sahra çölünden daha kuru bir haldeydi. Öğrendim ki emzirirken salgılanan hormonlarla menopoz dönemindekiler aynıymış." (giannaw46bbc5340)

13. "Doğumdan sonra spiral taktırmayı tercih ettiyseniz dikkatli olun."

"Kızımın doğumdan sonra spiral taktırdım çünkü doğum kontrolü için en iyi seçeneğin o olduğunu düşünmüştüm. Ama benim için çok acılı oldu. Bu konuyla ilgili doğum uzmanımla görüştüm ve spirali kontrol etti. Spiralimin oynadığını gördü ve geri çıkarttı. Bu hikayenin dersi: Doğum sonrasında seks yapmak acılı olabilir ama bu geçmiyorsa mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor." (haylieh40b5d3238)

"Doğum yaptıktan hemen sonra spiral taktırdım. Eşim ve ben o eski seks günlerimize dönmek için can atıyorduk ama inanılmaz acılı oldu. Ve bu acı günlerce sürdü. Seksten uzaklaşmama ve bu konu açıldığında utanmama neden oldu. 7 ay sonra spiralimin içeri kaçtığını öğrendim ve hemen çıkarttırdım!" (lindsays405e953c2)

14. "Birçok kadın doğumdan hemen sonra tekrar hamile kalabiliyor."

"Hiç kimse bana doğumdan hemen sonra hala doğurgan olabileceğimi söylememişti. Çok genç ve tecrübesizdim ve kısa bir süre sonra tekrar hamile kaldım. Bir yıl içerisinde iki tane çocuk doğurmuş oldum." (avemitch09)

15. "Sonuç olarak, doğum sonrasında seks yapmak mükemmel olabiliyor."

"Böyle konuşmaların altına genellikle yorum yapmam ama şunu söylemeliydim: Dört kıza sahip olduk ve bu seks hayatımızın bittiği anlamına gelmiyor. Doğumdan üç gün sonra tekrar seks yapmak istedim ve her biri öncekilerden çok daha güçlüydü. Eşimle aramdaki o yakınlık için ölüyordum neredeyse. Sadece onu beğendiğim için değil, onu benimle ilgilenirken, çocuklarımızla ilgilenirken gördüğüm için. O doğum sonrası depresyonu beni daha da seks yapmaya aç bir hale getirdi. İlk tanıştığımız zamanlardaki gibi günde iki veya üç kez seks yapmaya başladık. Uyuyan bebeğimizi uyandırmadan seks yapmaya çalışmak da çok eğlenceliydi. Hiçbir şey hayat arkadaşınızın inanılmaz bir ebeveyn olduğunu görmek kadar seksi olamaz." (beccajoh)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevil-kacar2

"10 yaşın altında 4 tane çocuğumuz var seks için zaman yaratmak çok zor oluyor" demiş biri. Dostum sen hiç boş bırakmamışsın ki :))

asm-sarialtin

"WÖÖÖ, ÖNEDÜYÖ YÜNÖ ÖHLÖK BÖZMÖ ÖPARÜSYÖNÜ YÖPÜYÖ, ÖÖÖÖĞĞ!! ÜLÜ ÖRTA SÖKS MÖKS KÖNÜŞMÖYÖ ÖTÖNMÖYÖ MÜSÜNÜZ, BÜNLÖR MÖHRÖM ŞÖYLÖRDÜR WÖÖÖ!! MÖSLÜMAN ÖLKÖ BÜRASÖ, DÖNÜMÜZDÖ BÜYLÖ ŞÖYLAR ÖLMAZ WÖÖÖĞ! ARKÖDÖŞÜMÜN GÖNEL ÖV MÖCARÖLÖRÜNÜ ÖĞLÖNÜREK DÜNLÖRÜM ÖMÖ BU ÜÇÖRÜK ÖHLÖKÜMÜ BÖZDÜ!! YÖZANLÖRÜN HÖPSÜNDEN TÖHRÜK ÖLDÜM, BÖÖÖĞ!!! GÖNAHA SÖKTÜNÜZ BÖNÜ, GÖVÜRLAR, ÖÖÖĞ!! NÖT: BÜ TÖRK ÖHLÖKÜNÜ BÖZÜYÜRSÖDA TÖRÜKÖT VÖ CÖMÖÖTLARDE, KÖRAN KÜRSLÖRÜNDA TÖCAVÜZE ÖĞRAYAN ÇÖÇÜKLARÜN ÖLMASÜNDA SÖKÜNCA ÖLMEDÜĞÜ ÜÇÜN ÖNLERA SÖSÜM ÇÜKMÖZ."cı vatandaşlarımız, BEĞEN butonunu ÇÖKERTİN de onediyoda kaç ahlak bekçisi kardeşimiz kaldığını cümle alem bilsin!1

schism

ne diyosun lan antep sucuğu

asm-sarialtin

susam

yasminkoasg

asm öyle konuşma çocumm ağzın öyle kalacak !

asm-sarialtin

haha, kalsın boşver..

Görüş Bildir