Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğumdan Korkmasına Rağmen Açık Havada ve Tıbbi Yardım Almadan Bebeğini Kucağına Alan 23 Yaşındaki Cesur Anne

9.2bPAYLAŞIM

23 yaşındaki Hannah Taylor, doğum hakkında annesinden duyduğu "korkunç" hikayelerle büyüdü ve şu an üç aylık olan oğlunu kucağına alabilmek için daha rahat bir doğum istedi. Tıbbi yardım almadan doğumunu gerçekleştirmeye karar verdikten sonra, açık havada bir küvette çocuğunu dünyaya getiren çiçeği burnunda annenin fotoğrafları ilham veriyor. The Sun kaynaklı hikayemize bir göz atın.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/825973...

Hannah, bebeği Koa'yı dışarda bulunan bir küvette, hiçbir tıbbi yardım bulunmadan dünyaya getiriyor.

Yoga öğretmenliği yapan Hannah ve kız kardeşi Jessica Taylor sezeryanla doğdukları için, bu durum onu kendi hamileliğinde diğer doğum seçeneklerini keşfetmeye hevesli yaptı. Hannah ve partneri Tyler Couchman, arkadaşlarının pozitif deneyimini duyunca yardımsız bir doğuma karar verdiler. Koa bebek, yaklaşık 3 kilogram ağırlığında 8 Ekim'de, sadece Hannah'nın arkadaşı Shea Zamarra ve Tyler'ın katılımıyla dünyaya geldi.

Hannah, yaşadığı bu "freebirth" (serbest/aktif doğum) deneyimin güç verici ve huzurlu olduğunu söyledi.

Geçen yıl Londra'daki 200 kadının, hiçbir tıbbi yardım almadan aktif doğum yöntemiyle doğum yaptıkları biliniyor. Son rakamsal veriler mevcut olmasa da, Londra doğumları takip eden ilk şehir oldu. Hannah şöyle söyledi: "Annem, ben ve kardeşimle travmatik bir doğum geçirmiş. Bu da benim kabul edemeyeceğim bir şey. Korkutucu hikayeleri duyarak büyüyen biri olarak, aktif doğumu duydum ve bana doğru geldi."

"Küveti dışarı taşımayı planlamamıştım, doğum sırasında mola vermek amacıyla kullanacağım bir yer olsun istemiştim."

"Yardımsız doğum, tıbbi müdahale olmadan yapılan doğum demek. Engelsiz bir şekilde doğum yapıyorsunuz. Kimse size ne zaman ıkınacağınızı söylemiyor, siz sadece kendi vücudunuza kulak veriyorsunuz." dedi ve şöyle devam etti: "Hamileliğim sırasında çok fazla araştırma yaptım ve kitap okudum. Kadına odaklanmış yayınları ve onların doğum hikayelerini dinledim."

Çift, aktif doğumu diğer insanlara tavsiye ediyor.

"8 Ekim'de saat sabah 5 gibi sancılarım başladı. Aktif kasılmalarım sabah 9.30'daydı. En iyi arkadaşım ve partnerimle beraber evdeydim. Daha sonra küveti dışarı taşımaya karar verdiğimde odamda yerdeydim. Küvet, evimizdeki sıcak su şebekesine bağlı. Olağanüstü, keyifli ve insanı kendinden geçiren bir deneyimdi. Küçük oğlumla ilk defa tanışmam, kelimelerle anlatamayacağım kadar güzeldi."

Şef olan 34 yaşındaki Tyler ekledi: "Hayatımda şimdiye kadar yaşadığım en harika deneyimdi."

Oğullarını kucağına almış olan çift.

Tyler devam etti: "Daha önce aktif doğumu duymamıştım, fakat oğlumu ellerimle yakalamam en inanılmaz şeydi. Onu tutarken gözlerim doldu. Rüyadaydım sanki." Hannah, doğumunun müdehalesiz olmasına rağmen, sağlıklı bir hamilelik geçirdiğinden emin olmak için düzenli olarak doğum öncesi randevularına gitti. Bir sağlık sorunu veya bebeğini tehlikeye sokacak bir durum olsaydı, planlarını tekrar düşüneceği söyledi.

"Sağlıklı bir gebelik geçirdim ve sürekli ebeye gittim. Hiçbir tehlike işareti yoktu."

"Duruma göre hastanede doğumu da dikkate alacaktım, fakat çok fazla araştırma yaparak kesin emin oldum."

Tyler, arkadaşlarının orada olarak doğumu fotoğraflamalarıyla çiftin şanslı hissettiklerini söyledi.

Tyler'ın yeni doğmuş oğluyla bir fotoğrafı.

"O fotoğrafların elimizde olması çok özel. Anı mükemmel bir şekilde yakalamışlar."  dedi Tyler. Hannah ise: "Güneş tepedeydi ve çok güzeldi. Çok güçlü hissettim. Birkaç gün sonra bebeğimin bütün kontrolleri yapıldı ve her şey yolundaydı."

"Bence herkes kendi kalbinin sesini dinlemeli. Bebeğim için en iyi olacağını düşündüğüm şeyi yaptım."

"Engelsiz doğum, deneyimin kutsal ve inanılmaz olmasını sağladı. Vücuduma hiç bu kadar bağlı olduğumu hissetmemiştim. Çok huzurlu hissediyorum."

"Çok huzurlu hissediyorum. Bebeğim o kadar güzel ki, kendi sevgi kapasitemi hafife almışım."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Harika anne babasınız. Siz o çocuğu doğururken sırf popüleriteniz uğruna kıçınızı görmek istiyorduk ki durduk yere resmini atıp paylaşın.

karelahana

şu yorumları okudum da, bende mi bi gariplik var la, yeni doğuran anayı çıplak bile görsem merhametten ne bilim kutsal şeylerden başka bişey gelmiyor aklıma? ana, kan ter içinde, orası burası görünüyor ne bilim, emziriyor yada. çıplak kadın diye nası düşünüyonuz la

frant1c

Ne kdr dangalak var dolmuş yorumlara okumadan geçin ben okudum pişmanım. örnek: suda doğurmuş bebek nasıl boğulmamış. hadi selametle

denizsizzz

o anda çocuğun başına bir iş gelirse ne yapacaklardı çok merak ediyorum.. Durup dururken bebeği de tehlikeye atmışlar.. Sonra ömür boyu pişmanlık

enk-capital

Ya hayatımda ilk kez bi şey rica ediyorum lütfen şu galerinin kapak fotoğrafını değiştir. Çiçek böcek aile resmi falan bi şey yap. Ya da sitede dolaşırken sağda solda gözükmeyecek şekilde ayarla. Lütfen diyorum.

Görüş Bildir