Doğumdan Hemen Sonra Fotoğrafları Çekilen 21 Annenin Saf ve Güzel Halleri

3.5bPAYLAŞIM

Kısa bir süre önce annelerden doğumdan hemen sonra neye benzediklerini fotoğraflayarak bize göndermelerini istedik. Hiçbirimiz doğumdan birkaç saat sonra Kate Middleton gibi görünemeyiz (ve görünmeyiz de) ama yine de tüm annelerden dünyaya bir güzellik yayılıyor. Hayatlarının değiştiği anların gösterildiği fotoğraflara bir göz atalım.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres/ok...

1. 

2. 

3. "Oturamıyordum, ağrı kesicilerden dolayı yolumu kaybetmiş gibiydim ve onlarca duygunun içinde boğuluyordum."

4. "Bu fotoğraf ikizleri hemşirelere teslim ettikten 6 saat sonra çekildi. Çocuklarımın olduğu hastaneden başka birine, %90'lık kan kaybından ve neredeyse rahmimin ve hayatımın kaybedilmesinden sonra uçtum.

"Bebeklerimle tam 3 gün sonra tanışabildim. Eğer hala 'Sezaryen kolay bir yoldur' diyen varsa lütfen tekrar düşünsün. Bu konuda hiçbir şey kolay değil. Şu an doğumun üzerinden tam 4 ay geçti ve ben hala iyileşmeye çalışıyorum."

5. "10 saatlik epidural doğum bitip bebeğime kavuştuktan sonra."

6. "Hayatımın en güzel anı, ilk kez oğlumu kucağıma aldığım andı. 2 gün boyunca uyumadım, 23 saat yemek yemedim ve daha önce hiç bu kadar mutlu olmadım."

7. "72 saat uyarılmış doğum ve hiperemezis gravidarum (devamlı sabah bulantısı) sonrası ben. Doğum hediyesi olarak California burrito istedim çünkü sonunda bunu tekrar yiyebileceğim."

8. "Doğum bittikten sonraki ilk birkaç saat"

9. 

10. "Normal doğumdan 24 saat sonra hastane odamda duş almıştım. Hala şiştim, ağır kanamam vardı ve sanki altı aylık hamile gibi görünüyordum."

11. 

12. "Hala iki bebek annesi oluşumun şokundaydım."

13. "Doğumdan sonra odama ilk gelişim. Pek güzel değilim ve hâlâ hamile gibi görünüyorum."

14. "Anne olmuştum, ödüm kopuyordu ve bana bir yol göstermesi için anneme bakıyordum."

15. "Ebe doğumhaneye gitmeden önce bir şeyler yememi istemişti ve ben de sabahın beşinde spagetti ve köfte yemiştim."

16. "Bu fotoğraf bebeğim yaklaşık 20 saniyelik falanken çekilmişti. 'Şey, havuza işeyebiliyor muyuz?' demiştim." 😄

17. "Küçük kızımı ilk kucağıma aldığımda çekilmişti bu fotoğraf."

"11 hafta erken doğmuştu ve fotoğraf o doğduktan 36 saat sonra çekilmişti. Preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ile kendisini gösteren rahatsızlık) sebebiyle acile kaldırılmıştım ve gözlerimi açık tutmak tam bir mücadeleydi. Ölüyor gibi hissetmiştim."

18. "Kızımı evde kocamla beraberken doğurmuştum ve bu fotoğraf doğumdan 40 saat sonra çekilmişti."

"Yapmak istediğim en son şey şişmiş vajinamı yerden kaldırmak, bir kıyafet giymek ve Kate Middleton gibi milyon dolarlık gözükmekti. Çok yorgundum (ama buna değerdi ve kesinlikle tekrar yapacaktım!) ve sık sık bir başka kasılmayı daha kaldıramayacağımı düşünüyordum."

19. "Yorgundum ama çok mutluydum."

20. "Yorgun, ağlayan ve çok fazla ilaç almış ben."

21. "Kızımı doğurduktan saniyeler sonra çekilmişti. Bunu gerçekten ilaçsız bir şekilde yapabildiğime ve ölmediğime inanamıyordum! (çünkü gerçekten ölüyorum sanmıştım.)"

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moriarty.btl

hasretle, gözyaşlarıyla ve sabırla dolu tam tamına 11 sene sonra bu duyguları tadabildim elhamdülillah :) Oğlumun doğumdan saniyeler sonra yanagıma ilk teması yaşadığım en muhteşem andı. Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin. bir kadın için çok zor bir imtihan anne olamamak...

poncik_mine

ilk zamanlar doğum'u çok kolay sanıyordum taki kadın doğumda çalışana dek...

aylin-kayhan

Benim de fobim vardı taki yiğenimin doğumuna şahit olana kadar...

vlknsn

#2 de bebeği sonradan farkettim :D

kerem-kasigur

büyük bir mucize çok garip bişey insanın en yoğun duyguları yaşadığı an. tuhaf 1 hafta kendimi öyle bir kasmıştım ki ağlamamak için sonra birden patladım 1 saat susmadım.

erlik

Saat 11 de doğuma girecekti eşim. Biz sabah eşim ile gittik odada otururken hemşire geldi. Önlüğü daha 8 olmadan giydirip götürdüler. Eşimde panikatak olduğu için doktor beklerken heyecanlanır diye daha geç bir saat söylemiş. Biz daha ne olduğunu anlayamadan eşim gitti. Ailelere haber verdik. vs. Kapıda tek başıma dikilip beklerken hemşirenin biri tekerlekli şeffaf bir leğen içinde pembe ile mor arası bir şeyi önüme koyup "sizin ki" dedi. "Ne benimki ?" falan diye mal mal bakarken eşimin ailesi tam arkadan geliyormuş. Kutlayanlar falan filen. Ben herhalde 1-2 dakika kendime gelemedim. Mal mal baktım. Bir 30 dk falan kastım kendimi. Bir yandan da eşimi merak ediyorum daha gelmedi diye. Sonra eşim göründü kapıda. Senin hesap bir başladım ağlamaya ama kendimi tutamıyorum. Hala düşündükçe gözlerim dolar.

kerem-kasigur

hacı ben bir de doğuma girdim düşün. doktor bakma diyor bakıyorsun, eşinin gözleri kayıp kayıp geliyor tırsıyorsun, çocuk çıkıyor oha lan nasıl yani diyorsun, erkekliğe bok yedirmemek için dik duruyorsun, yukarı çıkıyorsun e baban olmuş dede artık yeni bir jenerasyon başlıyor adam duygulanıyor gene kasıyorsun anan ağlıyor gene kasıyorsun. kas kas kas. neyse şu an bana verdiği ilk sürpriz eşşek herifin boyun fıtığı oldu :)))

yagmur-ys

Nihayet gerçek doğum fotoğrafları. Şişmiş yüzler, hala şişkin karınlar doğal bi hal. İki kilo kalıcı makyaj ve profesyonel fotoğrafçılar olmadan mükemmel kareler. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. Allah herkese nasip etsin İnşallah.

Görüş Bildir