Doğum Sırasında Yaşanan Bu Olay Kadın Vücudunun Ne Kadar Mucizevi Olduğunu İspatlıyor!

390PAYLAŞIM

Amerikan şarkıcı-söz yazarı Steffanie Christi'an tarafından Facebook'ta paylaşılan fotoğraf, açılan bir rahim ağzının farklı evrelerini temsil etmek üzere on tane dairenin olduğu ahşap bir panoyu gösteriyordu. Sosyal medyada viral olan bu fotoğrafla ilgili detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/889664...

Bir kadının doğum sırasında bebeğin itilmesi sağlaması için rahim ağzının 10 cm genişliğe ulaşması gerektiği genel bir bilgidir. Ama bu büyüklüğün ne kadar olduğunu gözde canlandırmak da oldukça zordur.

Sosyal medyada viral olan bir fotoğraf da tam da bu 10 santimetrelik açılmanın neye benzediğini net bir şekilde gösteriyor. Ayrıca kadınların doğum sırasında neler yaşadığını daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Amerikalı şarkıcı-söz yazarı Steffanie Christi'an tarafından Facebook tarafından paylaşılan fotoğrafta bulunan onuncu daire, yeni doğmuş bir bebeğin kafasının sığabileceği genişlikteki 10 santimetrelik açıklığı gösteriyor.

Her ne kadar kulağa akıl almaz gelse de, rahim ağzı daha da genişleyerek daha kilolu bebeklerin doğumuna ortam hazırlayabilir. 

Bebeğin doğum sürecinde güvenle dünyaya gelebilmesi için rahim ağzı on santimetre genişliğine ulaştığında, anne adayları bebeği ıkınarak itmeye başlarlar.

Steffanie bu fotoğrafı paylaşan ilk kişi oldu. Paylaşım o zamandan beri 100 binden fazla kez paylaşıldı.Ayrıca birçok anne de kadının inanılmaz "gücü" ile ilgili yorumlar yaptı.

Steffanie 9 Nisan'da Facebook'ta yaptığı paylaşıma "10 santimetrelik açılma böyle görünüyor. Bu nedenle kadınlar her şeyi hak ediyorlar." şeklinde bir yazı yazdı.

Ardından Afrikalı yazar Ngoako Lerato Mannya da Twitter üzerinden bu fotoğrafı paylaşınca 50 binden kişinin beğenisini kazandı.

"10 cm açılmanın neye benzediği. Bununla uğraşmayı hak etmiyoruz. Annem beni ve kardeşlerimi böyle ıkınarak doğurdu. Ona bir kez daha teşekkür etmeliyim, özellikle de koca kafalı küçük erkek kardeşim için."

Bir erkek kullanıcı da "Kadınların uğraşmak zorunda oldukları şeye çok fazla duyuyorum. Ama eğer kadın olsaydım, normal doğum yapmamın imkanı yoktu." diye yorum yaptı. 

Bir diğer kullanıcı da annesine olan saygısını belirtti: "Annem altı tane koca kafalı, kilolu kız çocuk dünyaya getirdi ve na duyduğum saygı çok büyük." 

Yorumlardan biri ise bütün konuyu özetledi aslında. "Kadınlar, süper kahramanlardır. Bütün annelere saygı duyun."

Anlayacağınız sevgili okuyucularımız, kadınların vücudunun bu doğal mucizesi hepimizin büyük saygısını hak ediyor aslında!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bugrababa

İşe yaradığınız tek şey. Başka da işleviniz yok. Ayrıca sizin başarınız da değil ki amk kendiliğinden olan Bi şey 😂😂😂

ayazhaznedar

Kadın erkek eşit değildir. Kadın şahane bir şeydir.

Görüş Bildir