27 Kasım Son Depremler Listesi! En Son Deprem Nerede Oldu?

0PAYLAŞIM

Deprem ülkesi olan Türkiye her gün neredeyse küçük büyük depremler yaşamaya devam ediyor. Ege Bölgesi yaşadığı büyük depremden sonra ufak depremlerle birlikte hayata devam ederken vatandaşlar da endişeleniyor. Bugün Van, Malatya, Balıkesir ve İzmir'de meydana gelen depremlerin yanında Doğu Akdeniz'de de bir deprem meydana geldi. Komşu ve dost ülke Azerbaycan'da da bir deprem hissedildi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, Türkiye’de ve komşu ülkelerde meydana gelen depremleri günlük olarak paylaşıyor. Peki, 27 Kasım'da (bugün) nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu?  İşte Türkiye'de yaşanan son depremler...

Balıkesir'de 2.4 büyüklüğünde depremin ardından Malatya merkez üssü Kavacık olan 2.6'lık bir deprem meydana geldi. 

Ardından Van'da sabah saatlerinde 2.7'lik bir deprem daha meydana geldi.Türkiye'de yaşanan en son depremlerle ilgili bilgi almak isteyenler, Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler sayfalarını ziyaret edebilir...

Komşu Ülke Azerbaycan'da 3.2'lik Deprem.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre Azerbaycan'da, saat 01.49 sıralarında, 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 5.0 kilometre olarak belirtildi.

Son depremler listesini Kandilli Rasathanesi ve AFAD üzerinden anlık olarak takip edebilmek mümkün. Her iki kurumun da resmi sayfası üzerinden depremin merkez üssü, şiddeti ve saati gibi bilgileri edinebilirsiniz.

Doğu Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde Deprem.

Her gün küçük çaplı depremlerin meydana geldiği Ege Bölgesi'nde fay hareketliliği sürüyor. İlk olarak Sisam Adası'nda saat 00.17'de 2.5'lik depremin ardından aynı bölgede 2.9'luk bir deprem daha meydana geldi. 

Kuşadası Körfezi'nde ise sabah saat 06.01'de 2.5'lik bir deprem meydana geldi. Derinliği ise AFAD ve Kandilli tarafından 6.8 kilometre olarak açıklandı.

Doğu Akdeniz'de ise gece saat 01.08'de derinliği 79.7 kilometre olan 4.4'lük bir deprem meydana geldi.

En Son Nerede Deprem Oldu ?

Son depremler listesini Kandilli Rasathanesi ve AFAD üzerinden anlık olarak takip edebilmek mümkün. Her iki kurumun da resmi sayfası üzerinden depremin merkez üssü, şiddeti ve saati gibi bilgileri edinebilirsiniz.

Kandilli son depremler sayfası için tıklayın

AFAD son depremler sayfası için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir