Diyarbakır'da İşçiye Kadro Mülakatı: 'Kennedy ve Monroe İlişkisini Sordular'

 > -

Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç'in işçi alımı için yapılan mülakatta bir adayı Marilyn Monroe ve eski ABD Başkanı Johhn Kennedy'nin 'aldatılan eşi' ile ilgili sorular yönelttikten sonra elediği iddia edildi. John Kennedy Havalimanı'nın nerede olduğu sorusunu yönelttiklerini söyleyen Gülenç, Monroe iddiasını yalanladı. Gülenç, "Havalimanının İstanbul'da olduğunu söyledi. Haliyle sınavı geçemedi" dedi.

Diyarbakır Bismil Belediyesi'nde kadroya alınacak 160 taşeron işçi ile geçen cuma günü mülakat yapıldı. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç başkanlığındaki 5 kişilik komisyon kadroya alınacak işçilere sorular sordu.

"Kadro beklerken işimden oldum"

Eski ABD Başkanı John F. Kennedy ve eski First Lady Jacqueline Kennedy

Habertürk'ten Mehmet Kayahan'ın haberine göre, belediye kültür müdürlüğünde 11 ay önce çalışmaya başladığını söyleyen Gülcan Öztürk, mülakata ilişkin şu iddiada bulundu: 

"Bana 'John Kennedy Havaalanı nerede?' diye soruldu. Cevabını düşünürken, kaymakam bey hemen ekledi: ‘Sarışın ve kıvırcık saçlı bir sevgilisi vardı, senin gibi.' 'Bilmiyorum' deyince cevabını kendisi verdi ve 'Marilyn Monroe' dedi. Sonra, 'Kennedy'nin karısı kocasının onu aldattığını öğrendiğinde ne tepki verdi?' sorusunu yöneltti. Bu sorular karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadım, cevap vermedim. Mülakatı geçemediğim için işime son verildi. Kültür biriminde çalışmama rağmen, beni park, bahçeler ile temizlik biriminde görevlendirdiler. Bütün verilen işleri en iyi şekilde yaptım. Kadro beklerken işimden oldum. İtirazda bulundum."

"Zaten 'John Kennedy Havalimanı İstanbul'dadır' diyen birini kültür müdürlüğünde çalıştıramazdık"

Kaymakam Gülenç ise iddialara şöyle yanıt verdi: 

 "Kendisine ‘John Kennedy kimdir? John Kennedy Havalimanı nerededir?' gibi sorular sorduk. 'Havalimanı İstanbul'dadır' diye cevap verdi. Haliyle sınavı geçemedi. Zaten 'John Kennedy Havalimanı İstanbul'dadır' diyen birini kültür müdürlüğünde çalıştıramazdık. Asla John Kennedy'nin yasak aşkı Marilyn Monroe ile ilgili bir şey sormadık. Mülakatta başarısız olunca intikam hırsıyla iftira atıyor. Hakkında gerekli yasal işlemi yapacağız. Bir arkadaşımızın tavsiyesi ile işe almıştık. Yaptığı hiçbir iş yoktu, karıştırıyordu, sorunluydu, sıkıntılıydı. Mülakatta ona göre biraz zor soru sorduk ama çok da zor sorular değildi."

"İbrahim Tatlıses nerelidir?"

Mülakatta bazı kişilere ise “İbrahim Tatlıses nerelidir?”, “Yemeği kim yapar?”, “Treni kim kullanır?”, “Cumhurbaşkanı yokken yerine kim bakar?”, “Diyarbakır’ın kaç ilçesi vardır?”, “Bismil’in nüfusu ne kadardır ve kaç köyü vardır?”, “Diyarbakır’ın plakası kaçtır?” gibi sorular yöneltildiği belirtildi.

Ayrıca bakınız 👇

Cumhurbaşkanının Torunları, Dizi Karakterleri: Taşeron İşçilere Kadro Soruları Meclis Gündeminde - onedio.com
Cumhurbaşkanının Torunları, Dizi Karakterleri: Taşeron İşçilere Kadro Soruları Meclis Gündeminde - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir