Görüş Bildir
Haberler
Diyanet'in Görme Engelliler İçin Bastırdığı Kur'an'ın İndirimli Fiyatı 770 TL!

Diyanet'in Görme Engelliler İçin Bastırdığı Kur'an'ın İndirimli Fiyatı 770 TL!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görme engelliler için Braille alfabesi ile bastırdığı 6 ciltlik Kur’an-ı Kerim, kurumun internet sitesinde yüzde 45 indirim yapılarak 770 TL’den satışta sunuldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin’in haberine göre, bütçesi ve ve beş yıldızlı otellerdeki toplantılarıyla sık sık kamuoyunda gündem olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ilk baskısı 2012 yılında yaptırılan görme engelliler için Braille alfabesi ile hazırlanan 6 ciltlik Kur’an-ı Kerim’in 2021 yılındaki satış fiyatı dikkat çekti.Diyanet İşleri Başkanlığı’nın satış sitesinde 6 ciltlik kitap, bin 400 TL’den yüzde 45 indirim yapılarak 770 TL’den satışa sunuldu.

İndirimlisi 770 TL

İndirimlisi 770 TL

Kuran’ın toplam altı ciltten oluştuğu belirtildi. Her kitapta 100 yaprak bulunan kitabın Bristol kağıda basıldığı ifade edildi. Kitabı, 770 TL karşılığında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinden alan görme engelli yurttaşların, “Hard Cover ve Kutu”yu da fiyata dahil alabileceği kaydedildi.

Bağış geliri 1 milyar TL

Bağış geliri 1 milyar TL
İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyanet’in ‘kara kutusu’ olarak nitelendirilen Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) gelir ve giderleri belli oldu. Vakıf, 1 milyar TL’si bağış ve yardımlardan olmak üzere 2020 yılında toplam 1 milyar 275 milyon TL gelir elde etti. Vakfın 2020 yılındaki geliri, 2014 yılına oranla yüzde 118 arttı.

Braille alfabesi nedir?

Braille alfabesi nedir?

Braille alfabesi veya Körler alfabesi; 1821 yılında Louis Braille tarafından geliştirilmiş görme engelli insanların okuyup yazması için kullanılan bir alfabe yöntemidir. İki kolon taşıyan dikdörtgen düzen üzerine dizilmiş altı kabartılmış noktadan oluşur. Her iki kolonda üçer nokta bulunur.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
18
17
4
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
jamiryuu

Tükürüyorum sizin sıfat-ül eşgalinize

carmenta1

Hastasınız siz!!!

rcpbyrm

para hastası :)

Onyetenyevwe Osas

Sn Diyanet , senin allahınla bizimki farklı , sen bademcilerin dava parası için kuran bastır ...