Görüş Bildir
Haberler
Diyanet Fitre Bedelini Belirledi! 2021 Ramazan Ayı Fitresi Ne Kadar Olacak?

Diyanet Fitre Bedelini Belirledi! 2021 Ramazan Ayı Fitresi Ne Kadar Olacak?

Ramazan Ayı’na sayılı günler kala vatandaşlar fitre bedelinin ne kadar olacağını merak ediyordu. Ramazan Ayı’nda Müslümanlar belirlenen fitre bedelini bir kereye mahsus olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere veriyor. 2021 yılı fitre bedeli Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlendi. İşte 2021 yılı fitre bedeli…

İçeriğin Devamı Aşağıda

2021 Ramazan Fitre Bedeli

2021 Ramazan Fitre Bedeli

Din İşleri Yüksek Kurulu, Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı başkanlığında yaptığı toplantı sonrası 2021 yılı fitre miktarını açıkladı. Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Din İşleri Yüksek Kurulumuzca, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için Fitre miktarı 28 TL olarak belirlenmiştir. Fitre miktarının belirlenmesinde, İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alınmıştır.

Belirtilen meblağ, nakdi olarak verilebileceği gibi gıda vb. maddelerden ayni olarak da verilebilir. Belirlenen bu miktar aynı zamanda, günlük fidye miktarıdır. Bununla birlikte her bir mükellef (fitre veren kişi) bir günlük kendi gıda harcamasına denk düşecek meblağı ya da daha fazlasını fitre/fidye olarak da verebilir.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın