Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dikkat, İkna Olabilirsiniz: Komplo Teorisinin de Ötesindeki Teze Göre Ay Uzaylılar Tarafından mı İnşa Edildi?

-

Komplo teorilerinin ne kadar ahmakça olduğunu biliyoruz fakat Ay hakkında ortaya atılan bu ilginç teoriyi duymak isteyeceksiniz.

Bu akla hayale sığmayan teoriyi incelerken asıl olarak bu kaynaktan faydalandık, bunun yanında şu makaleden de yararlandık.

Binlerce yıldır göklere baktığımızda sürekli bizi şaşırtacak şeylerle karşılaştık, bazılarına anlamlar yükledik.

Yıldızlar, gezegenler, doğa olayları... Hepsinin farklı kültürlerde bir anlamı oldu. Buna çoğunlukla Dünya'nın uydusu Ay da dahil oldu. Önce onu anlamaya ardından ona ulaşmaya çalıştık fakat dokunup hissedemediğimiz her şey için olduğu gibi Ay konusunda da uçuk fikirler zihnimizi kurcalayıp duruyor.

Bir tanesi var ki şaşırtırken bir yandan düşündürüyor.

Gelin Ay'ın uzaylılar tarafından inşa edildiğini öne süren şu teoriye sözü bırakalım.

Teoriye göre Ay'ın tıpkı bir makine gibi çalışan yörüngesi var ve bu yörünge asla şaşmıyor. Yine aynı teorinin iddiasına göre Güneş Sistemi böylesine bir yörüngeye sahip başka bir gezegen yahut uydu barındırmıyor. Ayrıca dönüşü de diğer hiçbir gezegene benzemiyor.

Ayrıca Ay'ın sadece tek bir tarafı görünüyor Dünya'dan, arkasında bir şeyler gizleniyor olabilir mi?"

Aynı sistem içerisindeki diğer hiçbir yapıya benzemediği için şüphe uyandırıyor.

Bunun yanında sadece tek bir yüzünü görebiliyoruz Ay'ın. Yani her şey çok karmaşık ve bize görünmeyen yüzünün bilinçli bir biçimde gizlendiği de teori tarafından iddia ediliyor.

Düşündürücü fakat tüm bu detaylar fizik asalarıyla ve formülleriyle açıklanıyor, açıklanabilir.

Teori Ay'ın yapısına da iniyor. Doğada, geniş bakacak olursak evrende Uranyum 236 gibi maddeler mevcut olmasa da Ay'da bu maddeler bulunuyor.

Bu elementler radyoaktif yapıda ve evrende karşılaşılmadığından bahsedilirken nasıl Ay'da bunlarla karşılaşıldığı büyük bir soru işareti. En azından teori için durum böyle zira bu ve benzeri elementlerin Ay'da bulunduğuna dair net bir kanıt yok.

Sadece evrende karşılaşmadığımız maddeler söz konusu değil, yoğun oranda titanyum varlığı da tartışılıyor.

Bu iddia hayli ilginç. Ay'da bazı yapıların Dünya'daki titanyum yoğun alanlardan neredeyse on kat daha fazla titanyum barındırdığı bir durumla karşılaşılmış. Bu ne anlama geliyor? Titanyumu bilirsiniz, uçaklarda, uzay araçlarında kullanılıyor ve üst düzey yapılar için vazgeçilmez.

Not düşelim, teoriden bağımsız olarak 1934'te Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Dr. Harold Urey'in de dikkatini çekmişti.

Kendisi bu yoğunluk hakkında "Ay'da tespit edilen titanyum zenginliği gerçekten kafa karıştırıcı ve hayli etkileyici" demişti. Aslında hem titanyum yoğunluğu hem de bu yorumlar doğru fakat bu iddianın Ay'ın uzaylılar tarafından inşasına tam olarak bağlanabilmesi zor.

Teorinin bir diğer savı Ay'yın 'doğal olarak bulunması imkansız' bir noktada olduğu.

Dünya'ya olan mesafesi ve Güneş Sistemi'ndeki yerine bakıldığında Ay'ın bu noktada bulunabilmesi, en azından özellikle inşa edilmediyse imkansız. Ay'ın uzaylılar tarafından inşa edildiğini düşünen teorisyenler öyle olduğuna gönülden inansalar da Einstein yaptığı hesaplamalarda Ay'ın konumunun hiç de anormal olmadığını ortaya koymuştu.

Teorinin söylediği her şeyin bilimsel bir yanıtı var fakat yine de bu fikre inanan büyük bir kitle var.

İlginçtir, teori doğruysa ve şayet Ay uzaylılar tarafından Inşa edildiyse tüm bu yanıtların hiçbir anlamı da olmayacak.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ay gerçekten uzaylılar tarafından inşa edilmiş olabilir mi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
congolos

Doctor Who - kill the moon bölümü geldi aklıma yine ve death star

question

Gunesten gelen yuksek enerjili isinlar radyoaktif elementlerin kaynagi. Dunya'daki radyoaktif devir-dayim da dunya yuzeyine ulasabilen az miktarda gama-tipi isinlar sayesinde. Ay'da koruyucu bir atmosfer olmadigi icin bu isinlarin etkisi dogal olarak daha fazla belli oluyor.

mihail-ivanovic-kutuzov

:D Siz beni gülmekten öldürdünüz Allah da sizi öldürsün emi :)

bay-mavi

Ayın öteki yüzü değilde, aslında insanın öteki yüzü daha karanlık!!! 😒

dremor

rezalet uzay teknolojimizle aya bile gidip doğru dürüst bilim yapamıyorsak nasa bu kadar bütçeyle ne yapıyor merak konusu

speedymustafa

okunmuş mübarek organik hoşaf yapıyormuş

Görüş Bildir