Delilerin Doğum Günü Dönemi Başladı: 15 Ünlüsüyle Dünyanın Neşesi Yay Burcunun Özellikleri

59bPAYLAŞIM

Şans, neşe ve bolluk simgesi olan Yay burcunun çocuklarının dönemi başladı. Şüphesiz ki onlar olmasa sıkıntıdan patlardık!

1. Gösteri dünyasında en fazla bulunan burçlardan biri Yay... Çünkü eğlence onların işi!

Disney'in sihirli dünyasını yaratan Walt Disney tam bir Yay burcu!

2. "Hiç tatmadığım duygu kıskançlık ve kin. Çünkü kıskanılacak kimseyi bulamadım hayatta!" Bu cümleyi kuran Zeki Müren hangi burç olabilir ki?!

Elbette Yay burcu!

Yaylar kendileriyle barışık insanlardır. Bazen biraz fazla umursamaz olsalar da, kimseye karşı kin ve nefret beslemezler.

3. Yay burcu olmak sülalenin rahat olması demektir. Jimi Hendrix'in yüzündeki o huzurlu gülümseme hep Yay burcu olmaktan...

Yay burcu kasıntı ortamları, sıkıcı insanları sevmez. Doğalarına aykırı bir kere! Onlar hep açık havada olsunlar, ateş yaksınlar, şarkı söyleyip eğlensinler, iğrenç şakalar yapıp gülsünler... Ah keşke hayat Yayların istediği gibi olsa!

4. Lakin biraz deli olduklarını da inkar edemeyiz. Hem de o fazla akıllı delilerden...

Jim Morrison da Yay burcuydu ve burcunun özelliklerini çok iyi taşıdığını düşünüyordu.

Yay burcu zaten doğuştan hippi, özgürlük bağımlısı, deli filozof ve sarhoştur!

5. Onlar büyümeyen çocuklar... Çoluk çocuğa karışmış 30 küsür yaşındaki Tuba Ünsal klasik bir Yay burcu kadını işte!

Gözlerde hep o meraklı ve acemi bakış!

6. Çok masum görünürler ve çok çapkın olurlar! Fakat asla sinsi değillerdir. Yay burcu içinden geleni her zaman olduğu gibi söyler.

Her ayrılığından sonra, her detayı ve her duygusunu paylaştığı şarkılar yazması da Taylor Swift'in klasik bir Yay olduğunu gösteriyor.

Akrepler gibi içlerine atmazlar. Yaylar kalplerini herkese göğüslerinden çıkarırcasına gösterirler.

7. Güzellikleri çok gizemli, süslü püslü ya da aşırı gösterişli değildir: Yaylar dağınık ve doğal halleriyle, gülüşleriyle, komik halleriyle güzeldir.

The Big Bang Theory'nin Penny'si de Yay burcu...

8. Evet, Yay çapkındır, özgür ruhludur fakat bir kere aşık olursa eteğinizden ayrılmaz; hem en yakın arkadaşınız, hem sevgiliniz, hem babanız, hem çocuğunuz olur!

Brad Pitt aşk konusunda bildiğiniz gibi... Klasik bir Yay!

9. Sia da Yay... Asla egoya kapılmayan, tüm şarkılarını paylaşan, tüm şöhret oyununu dalga geçerek izleyen bir deli daha!

Hırs bir çocukluk hastalığıdır Yaylar için. 

Cimrilik ise en büyük günahlardan biridir!

10. Şirin ve rahat görüntülerine bakıp da onları kolay lokma sanmayın. Yay burçları ateş grubunun en büyüğüdür, insanı harcarlar!

Lucy Liu da bir Yay. Ufacık tefecik şirincik diye katanayla sizi ikiye bölemeyeceğini sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

Yay sizi önce umursamaz, sonra güler geçer, fakat sabrı taştığında öyle bir patlar ki... Evlerden ırak!

11. Bruce Lee bir Yay olarak dövüşmeyi ve mücadele etmeyi çok iyi biliyor, hem de hırsa ve öfkeye yenilmeden, akıllıca!

Yay 12 burç arasında en felsefi olandır. Yaptığı işin derinliğini mutlaka kavrar ve ona göre davranır. Koç burçları gibi pür öfkeyle ya da Aslan burçları gibi egoyla savaşa girmezler. Mutlaka derin bir sebepleri vardır saldırmak için.

12. Umursamaz, sülalesi rahat, goygoycu dedik diye iyice gevşek sanmayın Yayları... Söz konusu adalet ve yardımlaşma olunca en büyük savaşçı kesilirler!

Lüks, itibar, para... Bunların hepsini, hem de kariyerinin en parlak döneminde elinin tersiyle iten ve inandıkları uğruna bir ömür boyu savaşan cesaretli Tarık Akan bir Yay burcu erkeği.

13. Savaşacağı konuları iyi seçer demiştik... Bir uzun boylu adalet savaşçısı Yay da Mehmet Ali Alabora...

Yılan Hikayesi dizisindeki komik halleriyle tanıdığımız yakışıklı oyuncu o zamanlar da tam bir Yay burcu portresi çiziyordu. Zamanla adaletsiz bulduğu durumlara cesurca ses çıkarmasından ve fikrini çekinmeden söylemesinden tam bir Yay burcu olduğunu anladık!

14. Kumara, alkole ve eğlenceye haddinden fazla düşkün olurlar. Kendini dengeleyebilmiş bir Yay ise sizi özgürleştiren ve eğlendiren biricik dostunuz olacaktır.

Vincent Cassel canlandırdığı her karaktere kendisinden bir şeyler, çokça da burcunun Yay etkilerini katıyor.

15. İyidir, hoştur, eğlenmeyi bilir ama... Yay, düştüğü zaman tam düşer! Lakin her zaman düştüğü yerden kalkacak ve yoluna devam edecek güçlü ruha sahip olacaktır.

Britney Spears da en ünlü Yay burçlarından biri... Düştü, delirdi, ağladı, öfkelendi, isyan etti. Kimsenin ne dediğini umursamadı; acısını da, neşesini de en uçlarda yaşadı. Şimdi ise yeniden dimdik ayakta. Çünkü siz Yay burcuysanız, göklerin efendisi Jüpiter'in yani Zeus'un kayırdığı şanslı bir delisiniz demektir! Her zaman yeniden başlayabilirsiniz!

İyi ki varsınız Yaylar! Siz olmasanız, içimiz bayardı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tugcetugce

Canım burcum, ateş grubunun en tehlikelisi. Yalnız yayların en önemli özelliklerinden biri de lider olmalarıdır ayrıca kıskansalar bile siz bunu fark edemezsiniz.

Gizli Kullanıcı

Üniversitede ev arkadaşımla aynı gün, 18 aralıkta doğduğumuzu tesadüfen öğrenmiştik. Dünyanın yarısı kış mevsiminde doğmuş gibi geliyor bana, o kadar çok ki. Dünyadaki herkes aynı ay içinde doğmuş olsaydı kendisine bilim adamı havası veren bu boş beleş astrologlar ne iş yapardı merak ediyorum.

hv.p.cvs.

saolun gardaşlar.

sanem-vocaloid-fanigillerden

Doğum günüme az kaldı (21 aralık) burcunu pek bilemiyom ama yay sanırım.

melike91

Sia, brad ve christina gibi ben de 18 aralıklıyııım. Oleey doğum günüm geliyo oleeeey :D

Görüş Bildir