Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Değişimden Korkmayın! İşte Öncesi Ve Sonrasıyla Değişime Uğramış 10 Muhteşem Yer

-

Şehir merkezlerinde yaşamanın ne kadar pahalı olduğunu, konut fiyatlarını ve kiralarını çoğumuz birinci elden biliyoruz. Eskiden beri sahip olduğumuz bir dairede yaşamıyorsak, yeni inşa dairelerin ne kadar küçük olduğunu da. Avrupa'daki şehir merkezlerinde bu durum çok daha vahim. Eski binalarda konumlanan çok odalı daireler küçültülüp bir sürü stüdyo daire oluşturuluyor, üstelik bunlar dahi fahiş fiyatlara alıcı buluyor. Ancak şehrin göbeğinde yaşama konusunda ısrarlıysanız ve bütçeniz de sınırlıysa, elinizdekini en iyi şekle sokmaya çalışmak yapılabilecek en mantıklı hareket. Tıpkı Paris'in merkez semtlerinden birinde, Art Deco bir binada konumlanan bu stüdyo dairenin sahiplerinin yaptığı gibi

Homify'da mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde ev projesi bulabilir, ilgi çeken fikirler bulabilirsiniz.

1. Önce: Çiçek motifli fayanslar

2. Sonra: Minimalist beyazlık

Minimalist çizgileriyle öne çıkan ince uzun mutfakta bir duvar boyunca ilerleyen dolaplar tüm depolama ihtiyacınızı karşılar nitelikte. Beyaz rengiyle son derece modern ve sofistike duran mutfak tasarımı gözlere şenlik bir tasarım.

3. Önce: Karanlık bir banyo

4. Sonra: Modern ışık kullanımı

Banyoları daha modern hale getirmeni bir yolu da ışık düzeneğini yenilemekten geçer. Özellikle bu örnekte olduğu gibi bembeyaz bir banyo tasarımınız varsa doğru ışık kullanımıyla birlikte daha cazip görünecektir.

5. Önce: Harabe koridor

Koridorun ilk hali, evleri birbirine bağlayan uzun bir koridor şeklinde yapılmış.  Uzun yıllar bakımsız kalmasından dolayı duvarlar ve zemin kaplamalar zarar görmüş. Aydınlatma sistemi olmayan koridora bir aydınlatma yapılması gerekiyor.

6. Sonra: Yeni koridor

Yapılan reformdan sonra, koridor evin özel alanlarından biri haline getirilmiş. Eski hali göz önüne alındığında önemli bir genişliğe ve yüksekliğe kavuşturulmuş. Zarif bir karo döşemesi  ile birlikte çatı kenarına yapılan led aydınlatma ile modern bir koridor elde edilmiş.

7. Önce: Karanlık ve kasvetli

Geniş zemin alanına rağmen karanlık ve dolayısıyla kasvetli bir hava haki. Ferah ve iç açan bir atmosfer oluşturmak için yapılacak değişiklikler, iç mekanı daha aydınlık ve kullanışlı hale getirebilir. Huzur veren ferah bir oturma odası  dönüşümü için sonraki halinde uygulanan değişimleri görelim

8. Sonra: Huzur veren atmosfer

Tamamiyle değişime uğrayan oturma odası, ferah ve aydınlık atmosferi ile büyüleyici bir değişime uğramış. Açık renk tonlarındaki zemin tercihleri huzur veren bir alan atmosferi oluşturuyor. Mobilya tercihleri, oturma grupları, dolaplar, perdeler ve duvar zemini uyum ve ahenk yakalıyor. Açık ve ferah bir oturma alanı dekore etmek isteyenler için şahane bir dönüşüm örneği.

9. Önce: Eski dönem izleri

İhmal edilen bir mutfağın dönüşüm öncesi hali oldukça göz yoruyor. Mutfak dolapları eski dönem izleri taşısa da, günümüzde daha fonksiyonel ve modern çözümlerle etkileyici hale gelebilir. İhmal edilen mutfağı oldukça dar ve karanlık gösteren bu koyu renkli zemin tonlarının artık değişme zamanı geldi. Daha ferah ve etkileyici bir atmosfer oluşturmak için yapılan değişikleri görmek üzere sonraki halini inceleyelim.

10. Sonra: Büyüleyici dönüşüm

Daha kullanışlı hale gelmesi için genişletilen mutfakta, hem görünümüyle hem de modern çözümleri ile eski halinden eser kalmamış. Doğru bölgesel ışıklandırma ve etkileyici tasarımı ile büyüleyici bir mutfak. Geniş mutfak tezgahı, açık renk tonlarındaki zemin tercihleri ve sıcaklık katan ahşap döşeme detayı ile örnek bir mutfak. Özellikle ferah ve aydınlık atmosferi ile modern mutfak projeleri ile ilgilenenler için şahane bir mutfak.

11. Önce: Dönüşüm öncesi salon

Kullanıcıların isteğine göre yenilenmek üzere bir salonun dönüşüm öncesi hali. Gerek ışıklandırma, gerekse daha görkemli bir görünüme kavuşmak için yenilenen projenin sonraki halini gözden geçirelim.

12. Sonra: Işıklandırma ile değişen atmosfer

Etkileyici bir salon atmosferi ile sonlandırıyoruz. Doğru ve ölçülü bölgesel ışıklandırma hem salon atmosferini değiştiriyor, hem de şık duvar dekorları oluşturmada etkili bir yöntem olarak kullanılıyor. Dönüşüm sonrası göz alıcı ve şık bir salon.

13. Önce: Yıpranmış yeşil duvarlar

Çatı katında bulunan banyo iş göremez halde olduğundan dönüşüm kaçınılmaz olmuş.

14. Sonra: Ferah banyo

Sonuç mükemmel. Çatı katında bulunan banyo yeni tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. Çatı katı olmasından ötürü pencere rahatça kullanılabilir. Duvarla birleşik küvet çok modern. Lavabo ünitesi de baştan sona yenilenmiş. Küvet dışında bir de duş bulunuyor. Eski yeşil duvarlar beyaza boyanmış. Bu haliyle çok daha ferah ve aydınlık. Zeminde ise ahşap döşeme tercih edilmiş.

15. Önce: Kasvetli salon

Zemin katta bulunan dairenin bir duvarı camlı kapılarla kaplı olmasında rağmen epey karanlık ve kasvetli görünüyor. Soluk sarı duvar ve beton zemin demode görünüyor. Siyah perdeler ise daha zaten karanlık odayı daha da boğmuş gibi. Acaba bu salona ne gibi değişiklikler yapıldı?

16. Sonra: Aydınlık salon

Değişim ile birlikte şimdi oturma odası oldukça aydınlık ve havadar görünüyor. İlk olarak zemin, duvarlar ve tavan yenilendi. Duvarlar soluk sarı yerine beyaza boyandı. Bu sayede geniş camları olmasına rağmen karanlık duran salon daha ışıklı hale geldi. Oturma odası küçük olmamakla beraber çok fazla eşya yığılmadı. Duvar ve halı gibi açık tonlu büyük bir koltuk tercih edildi. Oda bu kadar beyaz olunca eski halinde perdelerde kullanılan siyah mobilyaya taşındı. Pencereler ise eski modelini koruyor.

17. Önce: Mutfak

Konutun mutfağı aşırı derece küçük ve yalnızca altı dolaplı bir lavabo tezgahı ve üst dolaptan oluşuyormuş. Kötü bir pozisyondaki sütun mutfağı oldukça kullanışsız hale getirmiş. Bakalım mutfağın yeni hali nasıl olmuş.

18. Sonra: Mutfak

İşte muhteşem bir dönüşüm! Profesyonellerimiz sütunun olduğu kısıma uygun bir mutfak dolabı tasarlayıp imal ettirmiş ve bu ölü alanı ölü olmaktan kurtarıp kullanışlı bir tezgah ve dolap haline getirmişler. Parlak lake yüzeyli Nil yeşili dolaplar antrasit rengindeki tezgah ile kombine edilmiş, zemin yeni nesil linolyum malzeme ile kaplanmış ve duvarlardaki mekanı boğucu hale getiren fayanslar komple sökülmüş, yalnızca lavabo arkasına tezgahın devamı olacak şekilde sıçrama paneli yerleştirilmiş.

19. Önce: Banyo

Konutun banyosu aslında çok eski ya da demode değilmiş ancak tüm eve güncel trendlere göre şekil veren profesyonellerimiz banyoyu da evin genel tarzına uygun şekilde yenilemişler, bu yenilemeyi yaparken de alanı daha iyi kullanabilmeyi ve ufak da olsa depolama alanları yaratabilmeyi hedeflemişler. Bakalım yeni banyo nasıl olmuş.

20. Sonra: Banyo

Yeni banyonun boyutu diğeriyle aynı, yani bir genişletme çabasında bulunulmamış ancak alan o kadar iyi kullanılmış ki, ekstra depolama alanları oluşturulabilmiş. Yalnız öncelikle dikkatinizi çekmek istediğimiz iki ayrı nokta daha var: Duşakabinin eski halinde görmüş olduğumuz, dışarı doğru çıkık köşe yeni banyo tasarımında yok edilmiş, o sevimsiz, itici ve görece tehlikeli kısımdan kurtulunmuş. Bir diğeri ise; bu küçücük alanda cesur bir hakaret yapılmış ve siyah kullanılmış! Küçük alanlarda koyu renk kullanılmaz kuralını yerle bir eden bu dizayn üstelik çok da şık olmuş. Siyah – beyaz kontrastının en iyi şekilde kullanıldığı banyo mükemmel aydınlatması ile son derece ferah.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir