Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Günümüzde Değişen İlişki Formları: 13 Maddede Fuckbuddy'likten Lovebuddy'liğe

 > 
7.6bPAYLAŞIM

1. Lovebuddy'lik tanımı dünyamıza girmiş durumda. Buna Türkçe'de "dost hayatı" denebilir belki de. Tabii tartışmalı :) Herkesin kendine göre bir Lovebuddy tanımı olabiliyor.

2. Fuckbuddy'likten farkı, cinsel beraberlik yaşamak dışına taşınan duygusal bir yanı olması ama asla sevgili olunmaması.

3. Önceleri cinsel çekim ile ilerleyen ilişki, başta klasik fuckbuddy'liği andırsa da zaman içerisinde değişiyor.

4. Lovebuddy'lik, özellikle başbaşa bulunan mekanlarda ki bunlardan ilki ev, daha çok beraber vakit geçirmeye ilerliyor.

5. Buna beraber film veya dizi izleme, birlikte izlediklerini tartışma ve fikir alışverişi ekleniyor.

6. Seks dışında duygusal temas, beraber kahve içip sohbet etmek gibi aktiviteler, ilişkiyi sadece seks için buluşmaktan öteye taşıyor.

7. İnsanlar beraber olduğunuzu bilmediği bu ilişki türünde aslında sevgiliden farksız olarak birlikte yemek yapma aktiviteleri de gözleniyor.

8. Bir adım sonrasında dışarıda el ele dolaşmalar başlıyor. Ama asla birbirine sadakat sözü verilmiyor.

9. Sadakat sözü verilmediği için de çiftin her ikisi de başkalarıyla ilişki yaşamaktan kendilerini alıkoymuyor.

10. Bu yüzden de Lovebuddy'isi olan insan, bunu çevresinden ve diğer insanlardan saklama yolunu tercih ediyor. Maksat olayı ciddiye taşımamak.

11. İki insanın da ihtiyaç duyduğu sevgi, böylelikle seksin dışına taşınıyor ve sarılmak, öpüşmek daha anlamlı şeyler halini alıyor.

12. Tabii bu tür ilişkilerin de çıkmazları var. Zaman içerisinde kıskançlık, özlemek, sahiplenme gibi tavırlar geliştirildiği için ilişki sarsılmaya başlayabiliyor ya da sevgililiğe dönüşmeye.

13. Aslında Türkiye'de yaşayan insanlar, kendi ilişki formlarını kendilerine özgü oluşturuyor. Örneğin Lovebuddy'nizle lahmacun yemenin tadını hiçbir şeyde bulamayabilirsiniz.

Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

Fuckbuddy
Lovebuddy
Sadece sevgililiğe varım.
Hepsi olabilir, duruma göre değişir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sago-sago-sago

fuckbody bence ilişkiye sondan başlamak gibi bir şey..lovebody de ortası işte..ilişkinin başı hep sahtecilikle dolu ..ilişkinin ortası ve sonu hiç olmaszsa gerçekçi ve akılcı..bu tarz ilişkiler realist insanların tercihidir..realist biri olaraktan açıkçası bnmde olaydı iyi :D

abdul-hamit

Yaptığına iyi birşeymiş gibi kılıf bulmak bu, 9. maddede ki gibi rahatlık mı olur ya, imzanı atar işi resmiyete dökersin yada bu işler bize ters, dışardan araklayıp çevirip getirmeyin önümüze boşa.

lucid

Sevgilim olsun ama başka insanlarla da birlikte olayım-ın ingilişçesi yani. Havalı olsun diye sütlü kahveye latte demek gibi.

supro35

Senin dediğin açık ilişki, open relationship.

lucid

bu da laciverti işte.

proffesional-goner

Fuckbuddy Hood

Gizli Kullanıcı

ahanda bütün erkeklerin istediği. herşeyi yaşasın ama bagımlı olmasın ;)

Görüş Bildir