Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Merak Edenler İçin 19 DC Universe Kızı

Sanat
72PAYLAŞIM

Bunların kaç tanesini biliyordunuz ?

1. Catwoman

Önce Kedi Kadın'ı koymassak olmaz dedim. Asıl adı ile Selina Kyle. Bir sekreterken patronu onu camdan atıyor ve bu olay bu müthiş karakteri yaratmasına neden oluyor. Helal olsun patrona. Unutmadan ekleyelim canımız ciğerimiz Batman'in müstakbel karısı. Özel gücü olarak aletlerini kullanıyor başta kırbaç olmak üzere.

2. Wonder Woman

Amazon halkının kraliçesiydi bi aralar. Lois'de Superman'i çalmış olsada biz severiz kendisini hem oldukça güzel de bir kahraman.  Özel gücü olarak söyleyebileceğimiz şeyler zıplayarak Hulk kadar mesafe gidebiliyor hatta uçabiliyor da.

3. Black Canary

DC Universe'ün en güzel kızlarından biri. Oliver ile tanıştıktan sonra kahraman olmaya karar veriyor. Özel gücü hiç bir kahramanda yok. O sesini kullanıyor. Oliver Queen'in ( namı değer Green Arrow ) karısı.

4. Batwoman

Batman ailesinin ilk kadın üyesi. Asıl adıyla Kate Kane. Bütün Batman ailesi gibi hiçbir özel gücü yok. Diğerleri gibi aletlerini ve aklını kullanıyor.

5. Power Girl

Diğer kahramanlarla bağlantısı olmadan çalışan kahramandır. Gerçek adı çoğu çizgi romanda farklı geçer. Özel gücü ise uçmak dahil bütün enerji ile yapılan işlerdir.

6. Ice

Killer Frost'un aksine güçlerini iyiye kullanır. Adından da anlaşıldığı gibi güçleri buzdan ibarettir ancak suyu kontrol edemez sadece buza dönüştürebilir.

7. Godiva

Çizgi romanlarda fazla bahsedilmez hatta hiç bir filmde yer almamış bir karakterdir. Ama diğer çoğu kahramandan daha güçlüdür. Genel güçleri Globaldir.

8. Batgirl

Batman ailesinin en küçük üyesidir. Asıl adı Barbara Gordon'dur. Müfettiş Gordon'un kızı olmasına rağmen babası bu durumu çok çok sonradan öğrenmiştir. Genel ilişkisi Red Hood (Jason Todd) iledir. Özel gücü yoktur o da diğer Batman ailesi üyeleri gibi akılını ve araçlarını kullanır.

9. Katana

Adından anlaşıldığı gibi bir katana ile kahramanlık yapar. DC Universe'in tek asyalı kahramanıdır.

10. Poison Ivy

Asıl adı bir çok romanda farklı geçsede en çok kullanılanı Pamela 'dır. Özel güçleri bitkileri kontrolden oluşur. İnsanları bir çeşit feromon tozu ile etkiler. Robinle bir ilişki halindedir ancak Robin'İ sevmez bu sadece Batman'i tuzağına düşürmek için bir oyundur.

11. Killer Frost

Güçlerini her ne kadar kötüye kullansada çok güçlüdür. Suyu da kontrol edebilir. Cyborg'u sevmektedir ancak sonradan fikirleri değişmiştir.

12. Starling

Asıl Evelyn Crawford'dur. Poison Ivy'nin baş düşmanıdır. DC Universe'de sadece silah kullanan tek kahramandır. Bu yüzden birçok kez hapislerde sürünmüştür.

13. Fire

Ice ile kardeşlik bağları vardır. Genelde beraber savaşırlar. Gücü ateş ve ateşle ilgili herşeydir.

14. Vixen

Bazı yerlerde Çita olarak geçer. Asıl adı Mari Jiwe McCabe'dir. Özel gücü yoktur. Bağımsız çalışır.

15. Huntress

Batman ve Catwoman'ın kızıdır. Asıl Helena Wayne'dir. Silah kullanan tek Batman ailesi bireyidir.Nightwing ile bir ilişkisi vardır.

16. Mera

Denizler Kraliçesidir. Aquaman'in karısıdır. Su dışında titreşim gücü vardır. Poseidon kızı olarak geçer.

17. Wondergirl

Prenses Diana'nın ( Wonder Woman ) varisidir. O kadar güçlü olmasada Wonder Woman ile aynı güçleri paylaşır.

18. Zatanna

Asıl adıyla Zatanna Zatara. Özel gücü yoktur, sihirbazdır. Nightwing ile ilişki içindedir. Batman ailesi ile çalışır.

19. Ve Starfire

Tamaran prensesidir. Özel gücünü yıldızlardan alır. Ateş ve ışıklı herşeyi kullanabilir. Nightwing ve Balsar ile ilişkisi vardır

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
livida

Harley yok :(

furkan-kaya15

nightwing tüm hatunları götürmüş bu ne be

mahir-q-ov

Harley Quinn olmayan listeye liste demem ben

dilara-camyar

Aynen

fatih-oguzalp

Bilgi yanlış Batgirl daha çok Nightwing ile birliktedir

mbatmanfan

Arkadaşlar yarın gelecek olan yazımız 100 Dc Kızı bu yüzden okumanız dileğiyle :) ( toplam 56 olduğu doğru değildir asıl toplam 178 karakter vardır)

Görüş Bildir