CZN Burak ve Danilo Zanna'nın da Payını Aldığı Vedat Milor'un İronik ve Eğlenceli Tweetleri

2PAYLAŞIM

İster kendine has tarzı deyin, isterseniz yeni kuşakları çok iyi yakalıyor deyin. Vedat Milor'la ilgili düşünceleriniz ne olursa olsun kendisi kah Twitter'da yaptığı anketlerle kah ince esprileriyle bir şekilde dikkat çekmeyi başarıyor. Bizce asıl güzel olan ise temelde dikkat çekmek gibi bir beklentisinin olmayışı. İşte gurmelerin gurmesi Vedat Milor'un birbirinden ironik ve eğlenceli tweet'leri...

En sevilen özelliği kuşkusuz trendleri zorlanmadan yakalayabilmesi.

Her ne kadar Vedat Milor'u kısa sürede sevip ona alışsak da kendisinin 1955 doğumlu olduğunu unutmamak gerekiyor. Hatta Twitter'da ona "Vedat Bey" diye hitap edenlerin yaşından dolayı onunla alay ettiğini düşünüp, bu kişileri engellediği zamanlar da olmuş. Ancak bize göre onun en sevilen özelliği de bu zaten; "yaşına rağmen" sosyal medyayı, trendleri ve gençleri kısa sürede anlayabilmesi.

Bir şeye asla sadece popüler olduğu için ilgi göstermez.

Sosyal medyayı, trendleri hemen yakalıyor dedik ama bu her popüler olanı sevip benimsediği anlamına da gelmiyor tabii ki. Bunun en güzel örneği ise CZN Burak ile ilgili tweet'i.

Şimdilerin Masterchef Danilo'su da zamanında kendisinden payına düşeni almış.

Kesin Danilo Zanna'yı, Masterchef'ten değil de Elin Oğlu programından hatırlayanlar da vardır. İşte o zamanlar Danilo menemen ile ilgili bir yorum yapınca Vedat Milor da kendine has tarzıyla nazikçe lafını sokmuş.

Onca ilgiye rağmen çizgisini bozmadan esprilerine devam eder.

Muhtemelen başkası olsa çoktan bu kadar ilgiye karşılık olayı iyice sulandırıp, insanları kendisinden soğuturdu. Ama Vedat Milor, Şirin Payzın'ın işi biraz fazla abartmasına rağmen "gurme" çizgisini bozmadan mütevazı tavrını koruyup, ince espriler yapmayı sürdürüyor.

"Senin için canıma kıyarım." noktası? Yok artık.

Tamam, Vedat Milor'u hepimiz seviyoruz ama kendisinden hesap almamak için yapılan bu hareket de "biraz" fazla sanki?

İnce espri anlayışıyla adeta yine doksana çaktığı bir gol.

Binlerce kişi onun Twitter'daki varlığını meşhur "Menemen soğanlı mı olur yoksa soğansız mı?" anketiyle fark etmiş olsa da aslında kendisi sosyal medyada epeydir aktif ve seri esprilerinden asla vazgeçmiyor.

Trendleri yakalar ama geçmişi de unutmaz.

Vedat Milor, sık sık sosyal medya akımlarına dahil olsa da ara sıra geçmişe selam çakmayı da ihmal etmiyor. Tıpkı Uğur Dündar'lı bu paylaşımında olduğu gibi.

Bazen de duygusallığı tutar.

Adam hep espri kasacak değil ya! Arada öyle duygusal detaylar yakalıyor ki onu daha da çok sevmemek mümkün değil.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ukela

Bu adamın programlarını seyredemiyordum , ağzından akan salyalar içimi kaldırıyordu , evet hasta ama o zamanda durumunu bilip işi bıraksın. Yemek tarifi , mekan yorumları filan yazsın. Ha bu arada yemek yorumu yaparken mmmhhh harika olmuş gibi anlamsız yorumlar yapanlara tilt oluyorum , yemek yapmayı bilmeyen , hangi malzemenin yemeğe nasıl bir etkisi olacağını tarif edemeyen , oburluğu ve yalakalığı yorumculuk sanan gurmemiş tipler küllüm sinirimi bozuyor.

ersaglamnihat

Okay ben söylüyorum şimdi Veday Bey'e. Beğenmediğin başka kültürlü program yapan şahıs varsa ilet onları da uzaklaştıralım.

ersaglamnihat

Bu adam bu ülkeye fazla. Tıpkı İlber Ortaylı ve Celal Şengör gibi.

Görüş Bildir