Çünkü Onlar Daha Eğlenceli! Yerli Dizilerimizde Yükselen Sevilesi Kötü Karakter Trendi

313PAYLAŞIM

Yeşilçam'dan beri adetimizdir: İyi kalpli başrollerin yanında mutlaka bir kötü kalpli yan karakter olur. Genelde kötülük eder ve kötülük bulurlar; ibret olurlar ve misyonları bundan ibarettir.

Lakin artık devir değişiyor, kötü karakterler kaotik halleri ve eğlenceli hareketleriyle asıl karakterden dahi rol çalıyor ve daha çok seviliyorlar.

1. Hayat Şarkısı'nın bu kadar izlenmesinin en büyük sebebi Hülya Cevher'in gerçek bir cadoloz olmasıydı!

Tam bir kötüydü; gerçek arzuları, bitmez hırsları vardı. Ne yapıp edip kendini sevdiriyor, intikamını da tatlı tatlı alıyordu. O gerçek olamayacak kadar iyi kalpli ve sıkıcı mıymıy karakterlerden bıkanlara ilaç gibi geldi.

Hayat Şarkısı yakında final yapacak olsa da iyi dayandı; Hülya Cevher koca diziyi tek başına götürdü. Hep kötülükle!

2. Emir Kozcuoğlu da Kara Sevda dizisine hareket katan kötü!

İğrenç bir karakter, bunda hemfikiriz. Lakin şunu da kabul etmeliyiz ki, Emir Kozcuoğlu ve muhteşem performansı olmasa Kara Sevda bir bölüm daha dayanmazdı.

3. Cesur ve Güzel dizinin en akılda kalan repliği bile "kötü" bir yan karakterden geliyor: "Ağzının ortasına tükürürüm" -Tahsin Korludağ

O muhtemelen bir katil ve hırsız! Lakin öyle komik, matrak, eğlenceli ve çözmesi zor bir karakter ki dizinin en ilginç sahneleri onunla çıkıyor.

4. Cahide Korludağ ise Türk televizyonlarındaki gelmiş geçmiş en yılan yenge karakteri!

O mimikleri, ses tonu, planları... Hepsi dizinin tuzu biberi! Yani evet Cesur ve Güzel iyi bir dizi fakat Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ'un sürekli mıymıy aşk yaşamasını izlemek içimizi bayardı.

5. Vatanım Sensin'in Miralay Tevfik'inin bu kadar sevilmesi, Onur Saylak'ın ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunun en net kanıtı kesinlikle!

Acımasız, paragöz ve gerçek bir hain olmasına rağmen onun sahnelerinde gülmekten kendimizi alamıyoruz. 

Vatanım Sensin dizisi onu götürecek bir "kötü karaktere" ihtiyaç duymuyor fakat Miralay Tevfik, hakkını vererek diziye farklı bir yoğunluk katıyor.

6. O Hayat Benim dizisinin Efsun'u planda olmadığı halde öyle çok sevildi ki; başrol Bahar karakterini dahi diziye küstürdü!

Başrolü gölgede bırakması planlanmamıştı. Fakat ne yapalım, seyirci mıymıy konuşan ve bir türlü harekete geçemeyen pasif kadın karakterlerden bıktı artık. Halk aksiyon istiyor, elini beline koyan, hakkını arayan neşeli kadın karakter istiyor!

7. Anne dizisinin annelerinden biri olan Şule, tek kelimeyle kötü. Lakin nasıl başarıyorsa, sempati toplamaya başlıyor.

Gonca Vuslateri'nin başarısı bu elbette. Fakat kabul etmeliyiz ki, trajediler yaşamış ve hatalar yapmış karakterler kendilerine daha yakın hissettiriyorlar.

8. Can Manay, yabancı dizilerde izleyip özendiğimiz psikopat karakter hasretimizi dindirmeye geldi!

Fi'nin delisi... Yapacakları için şimdiden son derece heyecanlıyız. Bıktık çünkü kusursuz, yakışıklı, zengin ve "düz" erkek aşıklardan. Biraz delilik görelim!

9. İçerde'nin Mert'i de ne güzel bir deli ya!

Deliliğin sınırlarında gezinmesi, kendi kendine konuşup kahkahalar atması ve bitmeyen o içsel sancıları! İşte insan!

10. No: 309 dizisinin Filiz'i ve diğer kötü karakteri olmasa, dizi bu kadar dayanamazdı. :)

Zengin ve güzel insanların mükemmel dünyalarında "bozuk" ve "uyumsuz" olanlar şart. Tüm standartları kahkahalar atarak yerle bir etmeleri lazım. yoksa mat renkleri ile her sahne çok sıkıcı olacak!

11. Aşk Yeniden dizisi: Mukaddes ve Mukadder ile tüm diğer kötüler...

Delilik, renk, dans! Seyirci bunları istiyor!

12. Son olarak da zaten halkımız "kötü" olanı genelde sever. Yoksa tüm bu mafya dizileri nasıl tutsun? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Hızır'ı...

Bir kişi "mafya" ise, o kişi iyi değildir. Şiddet ve ihanete her daim başvurur, lakin yine de sevilir. Bu kısma akıl sır erdiremiyoruz. 

Lakin kötüler vardır ve kötüleri sadece ekran karşısında da olsa seviyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cengower

Hicçbiri bir Cengiz Atay değil...

ordekkac

Kötü karakterler <3 Sadece filmlerde değil kitaplarda da kötü karakterler daha eğlenceli oluyor.

xxxibgdrgn

Nerede Vartolu Sadettin kardeşim?

janset-cataltug

Şu sıralar geç saatlerde Galip Derviş'e rastlıyorum ve inanın Galip Derviş karakteri o saflığı ve temizliği ile hepsinden daha eğlenceli.

jsy

Tiyatral kötü ve iyi sıkıcı ama iyisi daha da sıkıcıdır. Zira saf kötü ya da saf iyi olarak yazılıyorlar böyle bir şey mümkün değildir. Her karakterin kırılma noktası, vicdan muhasebesi vardır. Bu gerçekçi karakterlerin en güzel örneği Breaking Bad dizisidir bana göre.Herkes neyse o. İyi ya da kötü diye belirgin yakıştırmalar yapamıyoruz.

jsy

İyiliğin çok sembolik sunulduğu yapımlardan biri de Harry Potter'dır. Zira çocuğun annesi babası ölmüş, manyak akrabalarının elinde acı çekmiş, bunlar da yetmemiş daha yeni tanıdığı vaftiz babası ölmüş, akıl hocası ve bir diğer baba figürü olan Dumbledore'da ölmüş bunların üstüne sevdiği herkesin hayatı bir şekilde tehdit edilmiş ve tüm bunların sorumlusu olan Voldemort'a expeliarmus çakıyor çünkü o kötülerle aynı olamaz.

Görüş Bildir