Görüş Bildir
Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sosyal Medyadaki Dil Tam Bir Felaket Habercisi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sosyal Medyadaki Dil Tam Bir Felaket Habercisi'

Beştepe'deki ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sosyal medya denen mecralarda kullanılan dil, Türkçemiz için tam bir felaket habercisidir.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı ErdoğanCumhurbaşkanlığı Külliyesi Konferans Salonu'nda Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı Ödül Töreni'ne katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

  • 'Geçtiğimiz seneyi Yunus Emre ve Türk Dili yılı olarak ilan etmiştik. Bu kapsamda medyada Türkçe'nin doğru kullanımı teşvik etmek için sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün burada bizi bir araya getiren sözlerinden başka silahı olmayan, asıları aşıp gelen Yunus Emre'nin kahramanlığıdır.

"Milletin dilini bozmak da bir çeşit terördür"

"Milletin dilini bozmak da bir çeşit terördür"
  • Terör sadece insanların canına kast etmek ile olmaz. Milletin dilini edebiyatını bozmak da bir çeşit terördür. Türkiye maalesef her iki teröre de maruz kalmıştır.

  • Dilini yaşatamayan bir milletin benliğini kaybederek yok olması kaçınılmazdır. Bunun için hep önce dil diliyoruz. Türkçeyi yaşatmadan geleceğe güvenli bakamayız.

  • Medya dilimizin korunmasının da ana mecrasıdır. Medyada doğru Türkçe kullanımı ile hassasiyeti çok yerinde görüyor ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

  • Hiç şüphesiz kendi dilimiz, Türkçemiz bir başka güzeldir. Çünkü Türkçe bizim anadilimizdir, ata mirasımızdır, istikbal güvencemizdir. Türkçenin her bir kelimesi, bizim için paha biçilmez bir mücevher gibidir.

  • Türkçe kıyıda köşede kalmış bir dil de değildir. Geniş bir coğrafyada en çok kullanılan dil Türkçedir. Ebedi vatanımız Anadolu'da milletimizin hafızasında silinmez izler bırakan Yunus Emre, Türkçemizin bayrak isimlerinden biri olmuştur.

  • Yunus Emre'nin sevgi ve barış dilini dünyanın dört bir yanına taşıyan herkese özellikle teşekkürlerimi sunuyorum.'

Erdoğan'ın konuşmasının tamamı 📹

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
20
13
5
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Esas felaket senin dilin, üslubun.... ..... 😠🤪😡

Emre Akdağ

Andımıza rahatsız olanlar Türkçenin felaketinden bahsediyor