Gerekçe Polisin Müdahale Ettiği Eylem: 'Çorlu Tren Katliamı Aileleri' Üyesi Mısra Öz Dahil Altı Kişiye Dava

 > 
12PAYLAŞIM

Çorlu Tren katliamında çocuklarını kaybeden Mısra Öz Sel ve Hüseyin Şahin'e; anne, babasını kaybeden İsmail Kartal'a ve davanın avukatları Selvi Yüzbaşıoğlu, Gökmen Yeşil ile Mürsel Ünder'e dava açıldığı iddia edildi. Davanın gerekçesi olarak da ailelerin basın açıklaması yapmak için Anayasa Mahkemesinin önünde yaptıkları eylem gösterildi. 

Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz Sel kendilerine dava açıldığını Twitter üzerinden duyurdu. Sosyal medya paylaşımları hakkında açılan soruşturma dışında başka bir dava daha açıldığını söyleyen Sel açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Hakkımda açılan soruşturmanın haricinde; Ankara Anayasa Mahkemesi önünde yaşananlarla ilgili mağdur ailelerden tarafıma, Hüseyin Şahin’e ve İsmail Kartal’a; ayrıca davanın avukatı Selvi Yüzbaşıoğlu, Gökmen Yeşil ve Mürsel Ünder’e dava açılmıştır. İyi seneler Türkiye!"

Davanın nedeni olarak Anayasa Mahkemesi önündeki eylem gösterildi

Çorlu tren katliamında yaşamını yitirenlerin aileleri, Devlet Demir Yolları üst yönetimi, siyasiler ve bürokratların da yargılanması talebiyle 12 Haziran'da Anayasa Mahkemesi önünde bir araya gelmişti.

Polisin ailelere müdahalesinin ardından katliamda yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in dedesi fenalık geçirmiş, ambulansla alandan götürülmüştü.

Dün de Mısra Öz hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatılmıştı👇

Çorlu'daki Faciada Oğlunu Kaybeden Anne Sel'e, Twitter Paylaşımları Nedeniyle Soruşturma Açıldı... - onedio.com
Çorlu'daki Faciada Oğlunu Kaybeden Anne Sel'e, Twitter Paylaşımları Nedeniyle Soruşturma Açıldı... - onedio.com

Çorlu'daki tren faciasında 9 yaşındaki evladı Oğuz Arda Sel'i kaybeden anne Mısra Öz Sel, Çorlu Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrılmış, gerekçe olarak ise sosyal medya paylaşımlarının gösterilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir