Çöl Testi: Üç Dakikada Kişiliğinizin En Derin Sırlarını Ortaya Çıkarıyoruz!

-

Kokoloji testleri Japon Psikoloji Profesörü Isamu Saito ve Tadahiko Nagao tarafından geliştirilmiş olup, sonuçların doğruluğuyla insanları sürekli şaşırtmaya devam eden kişilik testleridir.

Şimdi soruları okuyun ve cevaplarınızı aklınızda iyice canlandırın, hayal edin. Cevaplarınızı bir araya getirdiğinizde bakalım nelerle karşılaşacaksınız... İddia ediyoruz, kendinizle ilgili farkında olmadığınız şeyler öğreneceksiniz!

Bir süredir çölde tek başınıza yürüyorsunuz. Etrafta hiçbir şey yok, in cin top oynuyor... Derken bir küple karşılaşıyorsunuz. Küpü hayal edin. Küp ne kadar büyük? Küpün rengi nedir? Neden yapılmış? Küpün içini görebiliyor musunuz? Küp çöle göre ne kadar büyük?

Tamamdır, düşündüm...

Küp sizi ve sizin dünyayı nasıl gördüğünüzü temsil ediyor. Eğer küp saydam ise bu, insanların sizin içinizi görebildiği anlamına geliyor. Demek ki dürüst bir insansınız. Küpün yapıldığı materyal duyguları temsil ediyor ve olaylar karşısında ne kadar sağlam kaldığınızı anlatıyor. Materyalin dayanıklılığı arttıkça, sizin de dayanma gücünüz artıyor. Örneğin metal bir küp hayal edenler, cam hayal edenlere göre daha güçlü. Küpün çöle oranla boyutu ise egonuzun bir yansıması. Eğer küp çöle göre çok büyükse, o zaman kendinizi çok yükseklerde görüyorsunuz demektir.

Devam edelim...

Daha sonra bir merdiven görüyorsunuz. Merdiven küpe yaslanıyor mu? Küp ve merdiven arasındaki uzaklık ne kadar?

Tüm bunların anlamı ne?

Merdiven arkadaşlarınızı temsil ediyor. Eğer merdiven küpe yaslanıyorsa, bu arkadaşlarınızın desteğinize güvendiğiniz anlamına gelir. Küp ve merdiven arasındaki mesafe ise arkadaşlarınızla olan yakınlığınızı gösterir. Mesafe arttıkça, arkadaşlarınızdan uzaklaşırsınız.

Başka neler var?

Şimdiyse bir at görüyorsunuz. At ve küp arasındaki uzaklık nedir? At bağlı mı, yoksa özgürce geziniyor mu? Eyeri var mı?

Ne anlama geliyor bu at?

At, şu anki sevgilinizi ya da ideal sevgilinizi gösterir. Küp ve at arasındaki yakınlık, sevgilinizle aranızdaki yakınlığı yansıtır. Eğer at bağlıysa, bu ilişkideki kontrol etme ihtiyacını temsil eder. Eğer atın eyeri varsa, onun yanında güvende hissediyorsunuz demektir. Eğer at bağlı değil ve eyeri yoksa, o zaman sevgilinizi kontrol edilemediği gibi, tahmin de edilemez olarak görüyorsunuz demektir.

Devam edelim...

Bir fırtına çıkıyor. Küp ve fırtına arasındaki mesafe nedir? Bu fırtına büyük mü, yoksa küçük mü? Geçici bir fırtına mı, yoksa kalıyor mu? Bu fırtına gök gürültüsü ve şimşek çakması ile şiddetli mi, yoksa sakin, hafif bir yağmur mu?

Hayal ettim...

Fırtına hayatınızdaki bazı zorlukları temsil eder. Eğer fırtına geçiyorsa, yaşanılan zorluk anlıktır ve çözümü yakındır. Eğer fırtına kalıcıysa, o zaman yaşanılan sorun bir süredir çözümü bulunamadan devam ediyordur. Fırtınanın boyutu, sizin bu zorluğu ne kadar büyük gördüğünüzle bağlantılıdır. Uzaklığı da aynı şekildedir. Fırtına ne kadar uzaksa ya da küçükse, o kadar az önemsiyorsunuz demektir. Eğer çok şiddetli bir fırtınaysa, size verdiği acı da büyüktür.

Bu çöl başka neler barındırıyor?

Bir çiçek görüyorsunuz. Bu çiçek yalnız mı, yoksa daha fazlası var mı? Bu çiçek nerede, neyin yanında?

Çiçek ne anlama geliyor?

Çiçek çocuklarınızı ya da çocuk sahibi olma isteğinizi temsil eder. Çiçek küpe ne kadar yakınsa, siz de çocuklarınıza ya da çocuk sahibi olma fikrine o kadar yakınsınızdır. Ne kadar çok çiçek varsa, o kadar çok çocuk sahibi olmak istiyorsunuz demektir. Peki çiçek ne renkti?

Siyah
Beyaz
Kırmızı
Mavi
Yeşil
Sarı
Mor
Kahverengi
Turuncu

Çiçek çocuklarınızı ya da çocuk sahibi olma isteğinizi temsil eder. Çiçek küpe ne kadar yakınsa, siz de çocuklarınıza ya da çocuk sahibi olma fikrine o kadar yakınsınızdır. Ne kadar çok çiçek varsa, o kadar çok çocuk sahibi olmak istiyorsunuz demektir. Peki çiçek ne renkti?

Siyah çiçek

Siyah otoritenin, zarifliğin, sofistikeliğin ve baştan çıkarmanın rengidir. Ayrıca uysallık ve teslim olma anlamına da gelebilir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Beyaz çiçek

Beyaz saflığı ve temizliği sembol eder. Bu yüzden gelinlikler beyazdır. Doktorlar basitçe temizliği ve hijyeni temsil etmek için beyaz giyerler. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Kırmızı çiçek

Kırmızı hakimiyetin, gücün ve cinsel enerjinin rengidir. Kırmızı dikkat çeker. Aynı zamanda aşkın da rengidir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Mavi çiçek

Mavi bilgiyi, otoriteyi ve sadık olmayı temsil eder. Aynı zamanda sakinleştirir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Yeşil çiçek

Yeşil merhameti, parayı ve canlılığı temsil eder. Rahatlatıcı bir renktir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Sarı çiçek

Sarı dikkat çeken bir renktir. İyimser bir renk olarak kabul edilirken, şakacılık ve istekliliği de barındırır. Bu renk insan gözü için algılaması zor bir renktir ve bunaltıcı olabilir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Mor çiçek

Mor kraliyetin rengidir. Lüksü, zenginliği ve ince zevkleri temsil eder. Doğada çok nadir bulunan bu renk aynı zamanda kadınsı ve romantiktir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Kahverengi çiçek

Ah eski, güvenilir kahverengi... Kararlılığı, durağanlığı, sabitliği temsil eder. Aynı zamanda toprağın rengidir. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

Turuncu çiçek

Turuncu güneşin renklerindendir ve enerji doludur. Maddi olmayan, manevi zenginliği temsil eder. Bu rengi çocuk isteme/sahip olma durumunuza göre yorumlayabilirsiniz. Bu testteki diğer objeler için de geçerlidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saida.s

Sarı çiçek

emreyeni

üfff sıkıldım....

kedi-dili

Bu kokoloji testini yeni tanıştığım insanlara muhakkak yaparım, çok değişik cevaplar çıkar. Burada test olarak çok kısır kalmış tabii, normalde verilen yanıtlara yapılan yorumlar insanları hep sarsar. İsabet etmediğine hiç rastlamadım. Ayrıca merdiven aileyi temsil eder arkadaşları değil. Çiçeğin atın merdivenin birbirlerine göre konumları, fırtanın ardından onlara ne olacağı vs. bunlar değişik sonuçlar verir.

hatice-turna-arslan

çok saçma

itsgoddes

çiçek pembeydi:(

Görüş Bildir