Görüş Bildir
Haberler
Çok Fazla Kişinin Bilmediği, Etkisinden En Az İki Gün Çıkamayacağınız 29 Film

etiket Çok Fazla Kişinin Bilmediği, Etkisinden En Az İki Gün Çıkamayacağınız 29 Film

EC was here.
07.04.2018 - 13:41 Son Güncelleme: 17.06.2021 - 13:41

Film listelerinde hep izlediğiniz filmler karşınıza çıkıyorsa bir de bu listeye göz atın, büyük çoğunluğunu izlemediğiniz enfes filmler yer alıyor. 👌

İçeriğin Devamı Aşağıda

29. Tuzak / Breakdown (1997)

29. Tuzak / Breakdown (1997)

IMDb: 6.9

Seyahat eden bir çiftin arabası büyük bir çölün civarında bozulur. Umutsuzca yardım bekleyen ikili yardım bulmak amacıyla birbirlerinden ayrılırlar. Yokluğun ortasında, birbirlerinden dakikalar geçtikçe daha da uzaklara doğru yol alan çift, kendilerini ne gibi sorunların beklediğinden habersizdir. Karısını çölün ortasında yitiren Jeffrey ‘Jeff’ Taylor, onun izinden gitmeye çabalayacaktır.

28. Velvet Goldmine (1998)

28. Velvet Goldmine (1998)

IMDb: 7.0

New York'ta sıradan bir gazetede muhabirlik yapan Arthur, yakın dönemin en önemli Glam Rock temsilcilerinden biri olan Brian Shade'in kariyeri ve şaibeli ölümü üzerine bir haber yapmak üzere görevlendirilir. Kendi gençliğinde Glam Rock akımından çok etkilenmiş bir çocuk olan Arthur, yeni göreviyle birlikte kendi gençliğine doğru bir yolculuğa çıkacaktır. Brian Shade'in sansasyonel ölümünün üzerindeki sır perdesi, Arthur'un kendi tutkuları sayesinde aralanmak üzeredir.

27. Deniz Kızı / Rusalka (2007)

27. Deniz Kızı / Rusalka (2007)

IMDb: 7.3

Bu hüzünlü şehir masalının başkahramanı, deniz kenarındaki bir kulübede yaşayan sekiz yaşındaki küçük Alisa. Alisa, balerin olmak ister büyüyünce, ayrıca özel bazı yetenekleri de vardır: İstediği zaman havayı değiştirebilir, dilekleri gerçekleştirebilir. Yıllar geçer, Alisa şimdi Moskova'dadır. On yedi yaşında, hayatın gerçekleriyle yüz yüze, isteksiz ve umutsuz.

26. El Cid (1961)

26. El Cid (1961)

IMDb: 7.3

12. yüzyılın İspanyol halk kahramanı Rodrigo Diaz(El Cid)'ın Mağripli komutan Ben Yussuf ve ordusuna karşı verdiği savaşı konu almaktadır.

Savaş sahneleriyle uzun yıllar akıllardan çıkmayan ve usta oyuncu Charlton Heston ve güzel, yetenekli oyuncu Sophia Loren'i buluşturan film, 1961 yılında üç dalda Oscar'a aday olarak da adından çok söz ettirmişti.

25. Yaramaz Çocuk Bubby / Bad Boy Bubby (1993)

25. Yaramaz Çocuk Bubby / Bad Boy Bubby (1993)

IMDb: 7.4

Bad Boy Bubby yıllarca annesi tarafından evde kapalı tutulan ve hor görülen Bubby'nin dış dünyayla 35 yaşında, ilk kez tanışmasını anlatan , Venedik Film Festivali'nde Jüri özel ödülü almış bir film.

İçeriğin Devamı Aşağıda

24. Ölümsüz Sevgi / Immortal Beloved (1994)

24. Ölümsüz Sevgi / Immortal Beloved (1994)

IMDb: 7.5

Büyük besteci Ludwig von Beethoven'ının hayat hikayesini beyaz perdeye aktaran film, Avusturyalı sanatçının ölümünden sonra bulunan bir mektubun üzerine kuruluyor. Mektubun gönderildiği kişinin kimliği gizlidir ve bestecinin hayatında çok önemli bir yeri olduğu düşünülmektedir. Bu kişinin kimliğini bulmak üzere araştırmalara başlayan Anton Felix Schindler ile birlikte izleyiciler de ünlü bestecinin hayatının en ilginç detaylarını öğreneceklerdir.

23. Olimpo Garajı / Garage Olimpo (1999)

23. Olimpo Garajı / Garage Olimpo (1999)

IMDb: 7.5

İdealist bir genç olan Maria, otorite ile sorunları bulunan, anti-militarist bir devrimci kadındır. Diktatörlük karşıtı olan Maria annesiyle beraber bir hayat sürmektedir. İllegal bir devrimci örgütün üyesi olarak gizli yürüttüğü faaliyetlerinin yanı sıra, yoksul çocuklara da gönüllü eğitim vererek insanlığını kanıtlamaktadır. Faşist askeri diktatörlüğe karşı eylemler planlayan Maria, Felix adlı geçmişine dair hiç kimsenin hiçbir şey bilmediği bir adam ile tesadüfen karşılaşır. Maria’nın evinde kiracı olarak kalan bu genç, bu gizemli kadına karşı büyük bir aşk hissetmeye başlar.

22. Yan Pencere / Medianeras (2011)

22. Yan Pencere / Medianeras (2011)

IMDb: 7.5

Dünyanın büyük metropollerinden birinde yaşıyorsanız, her gün yüzlerce insan görüp karşı komşunuzla bir an bile karşılaşmayabilirsiniz. Mariana ve Martin Buenos Aires'te modern kent yaşamının kaosu içinde hayatlarını sürdürmeye çalışan yalnız insanlardır. Martin evden neredeyse çıkmadan web tasarımı yaparak hayatını kazanırken, Mariana ise uzun süreli bir ilişkiden yeni çıkmış ama ayrılık acısını henüz atlamadığı bir dönemdedir.

Bu kalabalık şehirde birbirlerine teğet geçen hayatlar yaşayan Martin ve Mariana kentin tesadüfler çarkına takılacaklar mıdır?

21. Buffalo '66 (1998)

21. Buffalo '66 (1998)

IMDb: 7.5

Billy Brown aslında masumdur; ancak adaletin adaletsizliği nedeniyle tam beş yıl mahkum olarak kalmıştır. Çıkınca bir kadını kaçırır ve onu kendi eşi gibi davranmaya zorlar. Çünkü ailesiyle buluşacak ve o kadını sanki karısıymış gibi onlara tanıtacaktır. Kadınla arasında bir mesafe vardır; ancak ikili bir süre sonra kendilerini birbirlerine aşık olurken bulacaklardır.

20. Baba Ocağı / In My Father's Den (2004)

20. Baba Ocağı / In My Father's Den (2004)

IMDb: 7.7

Ödüllü savaş fotoğrafçısı Paul Prior, babasının ölümü üzerine memleketi olan bir Yeni Zelanda kasabasına gelir. Bir zamanlar babasının kendini herkesten soyutladığı evinde tek başına kalmaya başlar. Kardeşi Andrew, onun eşi Penny ve oğulları Jonathon kendi çiftliklerinde sakin bir yaşam sürmektedirler. Paul’ün eski kız arkadaşı Jackie ise artık olgun bir anne olarak karşısına çıkar. Celia adında lise öğrencisi garip bir genç kız da, Paul’ün kaldığı evi sık sık ziyaret etmektedir. Ona hayran olduğu bellidir. Zamanla Paul ve Celia arasında bir dostluk filizlenmeye başlar. Fakat geçmişe ait sırlar, hepsi için trajik sürprizler hazırlamaktadır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

19. Çılgın Yabancı / Gadjo dilo (1997)

19. Çılgın Yabancı / Gadjo dilo (1997)

IMDb: 7.7

Bir adam, bir kasette dinlediği parçayı seslendiren bir şarkıcıyı aramaktadır. Bu arayışı onu çok daha fazlasının keşfine sevk eder. Stephane, bu amaçla Romanya’ya doğru yola çıkar. Elindeki tek veri, kasetin üzerinde yazan ismidir. Nora Lurca. Bu kaset, kendisine babasından kalmıştır. Bu sebepten de manevi değeri büyüktür. Şarkıyı söyleyen bir çingenedir. Çingenelerin yaşlı şefi ona sahip çıkar. Onun sayesinde diğer çingeneler arasına girip onlarla kaynaşma imkanını bulur. 

Köyün genç kızlarından Sabina, tutkulu karakteri ve duygusallığı ile Stephane’ın kalbini çalar. Stephane, belki de bir hayali ararken aslında, aşkı ve yepyeni cıvıl cıvıl bir yaşama şeklini keşfetmek üzeredir.

18. God on Trial (2008)

18. God on Trial (2008)

IMDb: 7.7

1943 yılında Auschwitz’de loş bir barakada bir fizikçi bir eldiven imalatçısı iki haham bir hukuk profesörü ve pek çok suçludan oluşan bir grup erkek kader bekleyişlerini sürdürürken verdikleri hayatta kalma mücadelesinin yanı sıra varoluş amaçlarını da sorgulamaya başlarlar. Gaz odasına götürülmek üzere seçilip seçilmeyeceklerini çaresiz bir şekilde anlamaya çalışırken Tanrı’nın bu kadar acıya neden izin verdiği sorusunun cevaplarını ararlar.

17. Sonsuz Çöl / Walkabout (1971)

17. Sonsuz Çöl / Walkabout (1971)

IMDb: 7.7

Avustralya'nın çölüne doğru bir yolculuk yapıyoruz. Buradaki insan-doğa ilişkisi yalnızca en saf haliyle hayatta kalma içgüdüsü üzerine kurulu. İki İngiliz kardeş, babalarının intiharı üzerine çöle doğru kaçarlar. İki küçük oğlan çocuğu, yalnızca şehir hayatına alışkındır ve böyle bir ortamda ne yapmaları gerektiğinden habersizdir. Yolculukları sırasında genç bir Aborjin'e rastlarlar. Genç Aborjin, geleneklerini yerine getirerek rüştünü ispatlamak için birkaç aylık çöl hayatını yaşamaktadır. Bu tanışmadan itibaren kardeşlerin de hayatında büyük bir değişim yaşanacaktır.

16. Kara Kitap / Zwartboek (2006)

16. Kara Kitap / Zwartboek (2006)

IMDb: 7.8

Yahudiler için Almanya’da yaşamanın kabusa eş değer olduğu yıllarda Yahudi şarkıcı Rachel Steinn, bu korkunç baskıdan kurtulabilmek için ülkeyi terk etmeye karar verir. Fakat ne yazık ki, Hollanda’ya gitmek için kaçak olarak bindiği bot, Almanlar tarafından durdurulacaktır. 

Bottaki herkesin öldürülmesine rağmen Rachel, şans eseri kurtulur. Ülkeyi terk edemeyen Rachel için yapacak tek bir şey kalmıştır: Direnişçilere katılmak! Ellis de Vries adı ile direniş gruplarının önemli isimlerinden biri haline gelecektir.

15. Kutup Çizgisi Aşıkları / Los amantes del Círculo Polar (1998)

15. Kutup Çizgisi Aşıkları / Los amantes del Círculo Polar (1998)

IMDb: 7.8

Ana ve Otto’nun tüm hayatları, nerede olurlarsa olsunlar, sanki bir şekilde birbirleriyle bağlantılı gibi sürmektedir. Çok önceden Madrid’deki bir okulun çıkışında tanışan ikiliyi aralarına giren zaman ya da mesafe ayıramayacaktır. Bir zamanlar sadece bir kaçamak zevkten can bulan bu ilişki gün geçtikçe derin bir aşka dönüşecektir. İkisi de zamanla asla ayrı kalamayacakları 'o' günün bir gün geleceğini bilerek, hayata dair umutları yükleneceklerdir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

14. Mükemmel Yabancılar / Perfetti sconosciuti (2016)

14. Mükemmel Yabancılar / Perfetti sconosciuti (2016)

IMDb: 7.8

7 yakın arkadaş bir akşam yemeği içn bir araya gelirler. Çeşitli yemeklerle donatılmış sofraya oturan dostlar, bir yandan yemek yerken bir yandan da keyifli bir sohbete koyulurlar. Eğlenceli ve huzurlu geçen gece alınan bir kararla farklı bir hal alacaktır. Herkes cep telefonlarını masaya koyacaktır ve tüm mesajlar, aramalar, mailler herkesle açıkça paylaşılacaktır. Bu cesaret oyununda sırlar açığa çıktıkça telefonun çalması herkeste biraz heyecan biraz da gerginlik oluşturacaktır.

13. Hayat Çok Güzel / Chce sie zyc (2013)

13. Hayat Çok Güzel / Chce sie zyc (2013)

IMDb: 7.8

Gerçek yaşam öyküsüne dayandırılan filmde doğuştan beyin felçli Mateusz, ebeveynlerinin ilgisi ve çabasına rağmen 'bitki gibi bir varlık' tanısı konduğundan bir zihinsel engelliler kliniğine yatırılır. Mateusz'un kendini ispat çabası sonuç verecek midir?

12. Johnny Askere Gitti / Johnny Got His Gun (1971)

12. Johnny Askere Gitti / Johnny Got His Gun (1971)

IMDb: 7.9

1971 yapımı aynı adlı romandan bir anti-savaş filmi. Joe Bonham, Dünya Savaşı'nın son gününde bir top tarafından yaralanmış halde hastanede yatmaktadır. Gözlerini, ağzını, burnunu ve kulaklarını kaybetmiş olduğunu fark eder. Daha sonra doktorlarla mors alfabesiyle ölmek istediğini anlatmaya çabalar ya da savaşın dehşetinin yıkımının sergilendiği bir ucube şovuna koymalarını ister.

11. Punishment Park (1971)

11. Punishment Park (1971)

IMDb: 7.9

1970 yılında Vietnam İşgali sürerken Başkan Nixon bir de Kamboçya’ya yönelik gizli bir bombardıman planını onaylar. Ülkedeki savaş karşıtı gösteriler iyice yoğunlaşmıştır. Bir gösteride 4 öğrencinin öldürülmesi ile protestolar ülke genelindeki bütün üniversitelere yayılır. Olağanüstü hal ilan edilerek McCarran Ulusal Güvenlik Yasası yürürlüğe sokulur ve eyalet yönetimlerine “iç güvenliği tehdit eden” kişileri tutuklama yetkisi verilir. Aralarında savaş karşıtlarının, vicdani retçilerin, sivil haklar savunucularının, Komünist Parti üyelerinin de bulunduğu bir grup muhalif olağanüstü bir mahkeme tarafından yargılanarak hapis cezasına mahkum edilir. “Suçlu”lara bir de alternatif sunulur: Ceza Parkı adı verilen, çölün ortasındaki bir arazide 85 km’lik bir yolu aç ve susuz kat ederek, kendilerine önden 2 saat avans veren polislere yakalanmadan ABD bayrağına ulaşırlarsa serbest bırakılacaklardır. Film olağanüstü hal ilan edilmiş, yönetim ve polis güçlerine olağanüstü yetkiler verilmiş bir polis devletinde işlerin nerelere varabileceğini gösteren bir kurmaca belgesel olarak son derece çarpıcıdır.

10. İletişimsizlik Üçlemesi

10. İletişimsizlik Üçlemesi

Serüven / L'Avventura (1960) 

IMDb:7.9

Anna, sevgilisi Sandro ve en yakın arkadaşı Claudia’nın da dahil olduğu bir grupla beraber bir yat gezisine çıkar. Yat, Akdeniz'e doğru açılırken Anna sevgilisine karşı hissettiği duygularını sorgulamaya başlar. Yat bir adaya yaklaştıktan kısa bir süre sonra Anna gizemli bir şekilde kaybolur. Anna’yı aramaya başlayan Sandro ve Claudia’nın arasında ise bir aşk başlar.

Gece / La notte (1961) 

IMDb: 8.0

Tanınmış ve başarılı bir yazar olan Giovanni Pontano ve güzeller güzeli eşi Lidia ile birlikte münzevi bir hayat sürmektedir. Lidia, ölmek üzere olan Tommaso Garani isimli arkadaşlarını Milan'da yatmakta olduğu hastanede ziyaret eder. Bu adam, Lidia'nın gizli bir ilişki içerisinde olduğu bir aile dostlarıdır. Kısacası Giovanni ve karısı arasındaki evlilik uzun zaman önce bitme noktasına gelmiştir. Bunu uzun zaman önce fark eden taraf ise Lidia olmuştur. Giovanni'nin hastanede karşılaştığı kadın ise ayrı bir kırılma anına neden olur.

Batan Güneş / L'eclisse (1962) 

IMDb: 7.9

1962 yılında Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü alan Batan Güneş'te, çevirmenlik yapan Vittoria, nişanlısından ve kent yaşamından sıkılıp annesinin yanına gider. Burada borsacı Piero ile tanışır. Nişanlısından çok farklı olan bu kişiyle kuracağı ilişki, filmi belki de Vittoria'nın öyküsü olmaktan çıkarıp, aşkı ve yalnızlığı sorgulayan bir hale dönüştürür.

İçeriğin Devamı Aşağıda

9. Alice Kentlerde / Alice in den Städten (1974)

9. Alice Kentlerde / Alice in den Städten (1974)

IMDb: 8.0

Filmde, röportaj yapmak için gittiği ABD'de her şeyi yabancı ve itici bularak bir kimlik bunalımına giren ve amaçsızca turlayan Alman gazeteci Philip'in, ülkesine geri dönmeye karar vermesi, havaalanında karşılaştığı mutsuz ve umutsuz bir kadının, küçük kızı Alice'i kendisine emanet etmesiyle de yaşamının akışının tamamiyle değişmesi anlatılır.

8. Cennet Yolcuları / Knockin' on Heaven's Door (1997)

8. Cennet Yolcuları / Knockin' on Heaven's Door (1997)

IMDb: 8.0

Martin ve Rudi, kendilerini hayatın akışına kaptırmış iki genç insandırlar. Bir gün gittikleri hastanede kanser olduklarını öğrenirler. İşin kötü tarafı hastalık ilerlemiştir ve işin içinden çıkılmaz bir boyut kazanmıştır. Sürecekleri hayata dair bir umutları kalmayan ikili kalan günlerin tadını çıkarmak üzere bir yolculuğa çıkmaya karar verirler. Kaybedecekleri hiçbir şey yoktur. Değerli bir arabayı çalarlar. Arabanın içerisinde bir silahla karşılaşırlar. Araba bir mafya çetesine aittir ve işler karışacaktır.

7. 1900 Efsanesi / La leggenda del pianista sull'oceano (1998)

7. 1900 Efsanesi / La leggenda del pianista sull'oceano (1998)

IMDb: 8.1

Hayatı çalıştığı transatlantikte geçen Danny Boodman, bir gece kimin tarafından bırakıldığı belli olmayan bir kutu bulur. Kutunun içerisindeki şey ise şaşkınlığını bin kat daha artırır. Kutunun içerisindeki şey yeni doğmuş bir bebekten başkası değildir. Çaresizce bebeği odasına götüren Boodman, bebeğe karşı büyük bir bağlılık geliştirir. Ona Novecento ismini verecek ve son nefesine dek odasında tek başına büyütecektir. Novecento ise babası Boodman bir kaza sonrası hayatını kaybedene dek bu mabetten çıkmayacaktır. O gün odasında çalmaya başladığı piyano, tüm gemiyi şaşkınlığa sürükleyecek, yakın zamanda herkesi kendine hayran bırakacaktır.

6. Ox-bow Olayı / The Ox-Bow Incident (1943)

6. Ox-bow Olayı / The Ox-Bow Incident (1943)

IMDb: 8.1

Filmin türüne aldanıp da klasik bir western bekleyenler yanılabilir, zira western fonunda, insanlığın en büyük sorunlarından birine parmak basılmakta. Kendi adaletini kendisi yerine getirmeye çalışan bir grup kasabalı, çok sevdikleri Lawrence Kinkaid'in öldürüldüğü ve sığırlarının çalındığı haberiyle, olay mahalline giden şerifi beklemeden, hırsızların peşine düşer. Şerif vekili Mapes'in yetki vermesiyle silahlanan kasabalının karşısında sadece Arthur Davies, Yargıç Daniel ve Vaiz Sparks vardır.

5. Elly Hakkında / Darbareye Elly (2009)

5. Elly Hakkında / Darbareye Elly (2009)

IMDb: 8.1

Almanya’da yaşayan Ahmat, bir süre sonra İran’ı ziyarete gider. Orada onu eski arkadaşları karşılayacaklardır. Birlikte bir tatil planı yaparlar. Hazar Gölü kıyısında üç gün birlikte eğleneceklerdir. Tatili düzenleyen Sepideh, bu tatile Elly’ı da çağırır. Ahmad Elly’ı tanımamaktadır ama Sepideh’in amacı biraz da onları yakınlaştırmaktır. Tatil güzel geçmektedir, ta ki ikinci gün Elly kaybolana dek… O günün sabahında Tahran’a dönmesi gerektiğini söylemiş olan Elly, nasıl yok olmuştur? Bu andan itibaren bazı yalanlar ortaya çıkar ve yalanın tüm olayların seyrini nasıl değiştirebildiği gözler önüne serilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

4. Karanlığın İçinden / The Miracle Worker (1962)

4. Karanlığın İçinden / The Miracle Worker (1962)

IMDb: 8.1

Pette Duke’un canlandırdığı genç Helen Keller’ın dünya ile iletişim bağı yok denecek kadar azdır. Hayatının geri kalan bölümünü nasıl geçireceği koca bir bilinmeyendir. Perkins Enstitüsü’nden gelen yarı görme engelli Annie Sullivan, Helen’e rehberlik etmeye başlar. Genç kızın, dünya ile arasına kurduğu karanlık duvarı yıkmak hiç de kolay olmayacaktır.

3. Rüzgârın Mirası / Inherit the Wind (1960)

3. Rüzgârın Mirası / Inherit the Wind (1960)

IMDb: 8.2

Engizisyon mahkemesinde yargılanan Galile, kilisenin zoruyla 'dünya dönmüyor' demiş ancak yine de dünyanın dönmesinin önüne geçilememişti. İnsanlık bilim yolunda bir hayli ilerlemesine rağmen geri kafalılık ve dogmatizm hala ilerlemenin önüne bir set çekmekle meşgul; dün, bugün ve yarın. İşte Jerome Lawrence ve Robert E. Lee’nin Broadway’de büyük tartışma yaratan aynı adlı oyunlarından beyaz perdeye uyarlanan 'Rüzgarın Mirası', evrim tartışmasının işlendiği sürükleyici bir mahkeme draması olarak Galilei'nin zamanından bu yana pek de ilerleme sağlanamadığını acı bir şekilde gözler önüne seriyor.

2. Yüksek ve Alçak / Tengoku to jigoku (1963)

2. Yüksek ve Alçak / Tengoku to jigoku (1963)

IMDb: 8.4

Varlıklı bir yönetici olan Kingo Gondo, National Shoes isimli bir ayakkabı firmasıyla ilgili son derece önemli bir işi bağlama sürecindedir. Eğer bu projede başarılı olursa şu anki halinden çok daha zengin olacak, bir hayli prestij kazanacaktır. Bu hayale kavuşmak için kusursuz bir plan hazırlayan Gondo planını gerçekleştirmek üzereyken telefon çalar. Telefondaki ses Gondo'ya oğlunun kaçırıldığını, serbest bırakılabilmesi için ise gerekli fidyeyi ödemesi gerektiğini söyler. Proje için ayırdığı parayı gözden çıkaran adam, bu esnada oğlunun eve gelişiyle oldukça şaşırır. Ortada bir yanlış anlaşılma olduğu sonradan anlaşılır; kaçırılan çocuk Gondo'nun şoförünün oğludur. Şimdi Gondo ahlak ve hırsları arasındaki ince çizgidedir. Şoförünün oğlunu kurtaracak mıdır?

1. Delik / Le trou (1960)

1. Delik / Le trou (1960)

IMDb: 8.5

Karısını öldürmeye teşebbüs suçundan hüküm giymiş ve mahkemesini bekleyen bir mahkum olan Claude Gaspard, başka bir hücreye transfer edilince, bu hücrede tanıştığı mahkumların hapishaneden kaçma planlarının olduğunu öğrenir. Bu sırada mahkum olduğu dava düşünce, Gaspard'a, en fazla 5 yıl içinde hapishaneden çıkacağı açıklanır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
327
84
68
23
19
17
16
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
peaceforeveryone

Yahudi zavazingolarından gına geldi artık. Her filmin içine en alakasız anlarda bile çok mağduruz diye bir bukle serpiştiriyorlar.

Ali Kodan

İlk kez hiç birini izlemediğim bir film listesine rastladım bunun etkisinden çıkabilir miyim bilmiyorum.

Viyol10sel

bazen saatlerce film listeleri okurum iclerinden iyilerinin ismini not alirim dort bes bin civari film izledim, yuzlerce film listesi okudum simdiye kadar go... Devamını Gör