Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocukluk Anılarına Göre Psikolojini Değerlendiriyoruz!

Psikoloji Testleri
445PAYLAŞIM

Çocuklukta yaşanan travmalar yalnızca yakın dönemi değil, tüm yetişkinlik hayatını etkiliyor. O yüzden çocukluğuna inmemiz gerek...

1. Çocukken hiç “öcüler” ile korkutuldunuz mu?

2. Sizi büyüten kişi ile sorunlarınız, anlaşamadığınız oluyor muydu?

3. Çocukluğunuzda hiç korku film izlediniz mi?

4. Çocukken isteklerin kolaylıkla karşılanıyor muydu?

5. Yaptığınız bir şeyden dolayı cezalandırıldınız ya da ödüllendirildiniz mi?

6. Çocukken beraber oynamaktan keyif aldığın arkadaşların var mıydı?

7. Özellikle severek oynadığınız bir oyuncağınız var mıydı?

8. Büyüdüğünüz evde gerginliklere şahit olur muydunuz?

Kendini yalnız hissediyorsun.

Herkes yaşadığı olaylardan, duyduğu sözlerden etkilenir ama sen bir tık daha fazla etkileniyorsun. Olanları içine ata ata şiştikçe şişiyorsun. Kendini bir kuyuya atılmış gibi hissediyorsun. Kuyunun dibinden izlediğin ışığı kesen insanları düşünüyorsun. Çocukluk dönemlerinde yaşadığın olumsuz olaylar yakanı bırakmamış, bırakacağa da benzemiyor. Gücünü toplayıp olayların çıkar yollarını düşünmeni öneriyoruz. Sınırlarını keşfetmek için kendini zorlamalısın. Yaşadığın zor durumlar seni kenara sıkıştırmış ama zekanı da çok üst seviyelere eriştirmiş. Yıpranan özgüvenini gelişmiş zekanla onarıp, hayatında yeni bir sayfa açmalısın!

Hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorsun.

Çevrendekilere sıkıntılarını anlattığın zaman "Kim bu kadar üzdü seni?" diye sorduklarında aklına gelen isimleri boşver. Senin kırılmışlığın, hassaslığın taa çocukluk yıllarına dayanıyor. Karşına çıkan insanlara da bu sebeple kırıklarını onaracak, içini ısıtacak biri gözüyle bakıyorsun ama dünyamız maalesef bu kadar masum değil. İnsanları biraz daha iyi değerlendirip, aceleci davranmamalısın. Yaşamaktan korkma!

İnsanlara güvenemiyorsun.

Hayatına giren insanlarla iletişimin gayet iyi fakat herkese şüpheyle yaklaşıyorsun. Bu aslında sakıncalı bir durum değil ama sen bunu biraz abartıyorsun. İnsanlar onlara şüphe ile yaklaştığını gördüklerinde bir adım geride duruyorlar ve bu da senin sağlam arkadaşlıklar kurmanı engelliyor. Güvendiğin, sevdiğin arkadaşların var ama bunlar da yılların sana bıraktığı miras. Çocukluğunda yaşadığın bazı travmalar bu tarz sonuçlara yol açmış gibi gözüküyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-emir17

Evet Kendimi Yanlız Hissediyorum

karabeyaz666

Hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorsun. hayır korkum yok

minyonjapon

İnsanlara güvenemiyorsun. Nasılda biliyor beni...

orhan-ulusoy

Hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorsun.

harry-potter-

%0 Telefon Bağımlısısın! Olay şuymuş: Eşin/sevgilin seni aldatıyormuş ve bunun için bir dedektif tutmuşsun. Yarın da bunun kanıtlarını sana sunacaktı; onun için buluşmak istiyordu. Bundan sadece annenin haberi vardı ve dedektifin parasını o ödeyecekti. Zaten bu oyun, onun seni aldatmasını da ortaya çıkaracaktı...Kısaca Senin telefona bağımlılığın sıfır sıfır sıfır :) Çünkü sen gerçek ilişkilere, gerçek iletişime ve gerçek insanlara inanıyorsun. Senin için telefon, hatta genel anlamda söyleyelim teknoloji hayatını kolaylaştırmak için var; merkezinde değil. Hayatının merkezinde sen varsın sen! Ayrıca her türlü ilişkinde dürüstlüğe önem veriyorsun. Tebrik ediyoruz seni! Peki, hayatındaki en önemli şey bu telefon olsaydı ve tüm sırlarını oraya yükleseydin nolacaktı?! İşte bunun cevabını da Cebimdeki Yabancı veriyor. Bu acayip film, insanı tüm insan ilişkilerini sorgulamaya zorluyor…

Görüş Bildir