Çocuklu Ailelerin Sokakta, Alışveriş Merkezinde, Tatilde Diğer İnsanları Rahatsız Ettiğini Söyleyenlere İki Annenin Enfes Cevabı

456PAYLAŞIM

Her iki tarafın da anlayışlı olması durumunda aşılamaz bir problem değil sanki, siz ne dersiniz?

Yılların hiç tükenmeyen sorunlarından bir tanesi sokakta kendini yerden yere atan, markette ağlayan, alışveriş merkezinde çığlık çığlığa koşan, restoranlarda bir türlü duramayan çocuktur.

Ne yapacağını bilemeyen anne-baba, cıkcıklayan insanlar, yardımcı olmak isterken daha da beter edenler vs. Hepiniz hayatınızda en az bir kere bu manzarayla karşılaşmışsınızdır. Hemen yan şezlongunuzdaki çocuklu aileye o bakışı atmışsınızdır.

Sosyal medyada da sık sık konuşulan ancak eleştirilerin büyük kısmını anneye yönlendiren bu problem için tabii ki kimse çözüm yolu sunmuyor.

Yardımcı olmak isteyen insanlar olsa da, genellikle cıkcıklayıp geçenler nedeniyle anne ve babalar zor durumda kalabiliyorlar. Toplumsal kodlar gereği annelere daha fazla yükün bindirildiği bu sorunla birlikte herkes birer uzman kesiliyor ve apır sapır konuşabiliyor.

Eleştirilerin sıklaştığı bu dönemde otizmli çocukların eğitim hakkı için savaşan Sedef Erken, kendi tecrübesinden yola çıkarak bu sorunu ve insanların tavırlarını aktardı.

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Klinik Psikolog Deniz Bolsoy da kendi yaşadıklarını aktarırken aslında çözümün çok basit olduğunu anlattı.

👇

👇

👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hergelekon

hepimiz çocukken kriz geçirmişizdir az sabırlı olun bulunduğunuz ortamdaki çocuklar ya. Ama bir kez uçakta başıma geldi arkamdaki çocuk aşşırı yaramazlık yapıyor, resmen kuduruyor koltuklara vuruyor anası babası huşu içinde sohbet ediyorlar asla umursamıyorlardı, işte o an karıyı gırtlaklayasım geldi ama gene de çocuktur dedim sustum.

burcucukk

Bende anneyim :) yapılan yorumlara bakıyorum. Annelerin bilinçsizliğini, ebeveyn olmayışı eleştirilmiş sürekli. O arkadaşlara sesleniyorum. Umarım siz o kadar kaliteli, bilinçli ebeveyn olurken; çocuğunuz sizi dinlemeyen, sürekli ağlayan, istediğini yaptıran bir yapıda olmaz. O zamanda muhakkak bilinçli halinizle ağzının üstüne bir tane yapıştırır şımarma dersiniz :) Kınadığınız başınıza gelmeden ölmezsiniz bunu da unutmayın :))

zeynep-bor-er

Hic Anne olmadan atıp tutmak çok kolay tabi. Toplumumuzun genel tutumu.

melis-yilmaz4

Ne kadar saçma ya.YETERSİZ ANNE OLMAYA HAKKIMIZ VAR DEMİŞ YETERSİZSEN ANNE OLMAYACAKSIN O ZAMAN. ŞIMARTIYOLAR DOĞRU DÜZGÜN YETİŞTİREMİYORLAR SONRA ANLAYIŞ BEKLİYORLAR ! ( Sağlık sorunu olan çocukları tenzih ediyorum). Bakabileceğiniz, ilgilenebileceğiniz, yetiştirebileceğiniz kadar çocuk yaparsanız bu kadar sorun çıkmaz.

arslanoglu

psikolog sıfır bilmisellikle yaklaşmış o iş öyle olmaz. ayrıca vatandaşlar haklı bağıra bağıra milletn hakkını gasp edip ben anneyim çocuğum özel ayağı ile gezen kimseyi kimse sevmez. bi siz mi özelsiniz derler. çok gürültülüler bu da doğru susturan yok ilgilenen yok genele bakılınca ama çözüm böyle değil eğitlerek olur çüçek reklamıyla değil

ayse-kivrak2

yazı yazan Sedef hanımın çocugu otizmli. psikolog Deniz hanımın çocugu da sara hastası özel durumu var. ne kadar önyargılısınız. evet özeller!

Görüş Bildir