Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocukken Okunup Unutulmayan 10 Kitap!

 > -

Çocuk Kalbi

Bir çoğumuzun tekrar tekrar okuduğu bu kitap; unutulmazlar arasında ilk sırada. Neredeyse ders kitapları kadar çantalarımızda gidip gelen, okuma saatlerinde bizi oyalayabilen ender eserlerden birisiydi:)

Tavuk Suyuna Çorba Serisi

Sonu hiç gelmeyecekmiş gibi hissetiren bir dizi kitaptı ''Tavuk Suyuna Çorba'' 

İsmiyle şaşırtan, okudukça içinizi ısıtan, unutulması zor kitaplardandı...

Şeker Portakalı

Çocukluk demişken, nasıl es geçeriz şeker portakalını? Yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri, nasıl bir yürek çırpınışı ile okumuştuk değil mi?

http://bit.ly/1rGbJjN

Ayşegül Serisi

Ayşegül, bir dönem çocuklarının en sevdiği hayali kahraman olabilir. Çünkü her kitapta bizi ayrı bir maceraya, ayrı birDünya'ya götürür.  Küçük yaşında yaptığı büyük işlerle kendine bağlamıştır bizi bir kere... 

Yıllar geçer, Ayşegül unutulmaz:)

Küçük Kara Balık

Nasıl unuturuz bütün hayatını merakıyla yeniden düzenleyen bu maceracı balığı? Bize küçükken sorgulamayı, cesareti ve özgür olmanın önemini anlatan bu kahraman yürekli kara balık, hiç bir zaman unutulmayacaktır:)

Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupéry tarafından New York’ta bir otel odasında yazılan Küçük Prens yayımlandığı günden bu yana milyonlarca insanın kalbini fethetmeye devam ediyor! Unutulmayan kitaplar demişken, Küçük prens'i unutmak olmaz...

Martı

Martı Jonathan LivingstonABD'li yazar Richard Bach tarafından yazılmış, bir martının hayatını ve bize kendi sınırlarımızı aşabileceğimizi söyleyen, bir ders vermek amacıyla yazılmış masal türünde bir kitaptır. Elbette, bir çoğumuzun çocukluk hatıralarında yer edinmiştir...

Sekizinci Renk

sıradan öğüt ve eleştirilere uyarak yaşama yumuşak iniş yapmak istemeyen ela ve renkli düşlerini bir çırpıda okuduğumuzu, üzerine de bir o kadar hayal kurduğumuzu anımsadınız mı?

Tom Sawyer

Mark Twain'in unutulmaz başyapıtı Tom Sawyer'in Serüvenleri, 19'uncu yüzyıl Amerika'sında büyüyen iki arkadaşın başından geçenleri son derece keyifli, eğlenceli bir dille anlatıyordu, fakat okuduğum her satır bizi bulunduğumuz şehirde apayrı bir maceraya sürüklemeye yeterdi:)

Bacaksız Serisi

Rıfat Ilgaz'ın Bacaksız Bahri ve arkadaşlarının maceralarını anlattığı o sevimli kitapları nasıl unuturuz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
limonumsu

pal sokağı çocukları, ökkeş serisi ama en sevdiğim, pıtırcık serisi. çocukken kitap okumak daha güzeldi bence bana bütün çocuk kitapları güzel gelirdi, şimdi beğenebileceğim kitap bulmak çok zor geliyor(:

senigmas1

Pal sokağı çocukları unutulmaz

okisi

amına koyim bunlar hiç ilmimi çekmezdi çocukken fizik okurdum kimya okurdum ben bunlar ne böyle amk ilk okul 3. sınıfta izafiyet teorisini okumuş bitirmiş adamım ben lan ne anladın desen hiç derdim ama okumuştum en azından :D baba fizikçi kafa başka çalışıyo normal yani

lllllllllll

ökkeş?

ezionun-amcasi

pal sokağı çocukları okumuştum ufakken hala unutamam ah nemeçek

Görüş Bildir