Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuğunuzu Köpeklerle Büyütmek İçin 12 Mantıklı Sebep

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Çocuğunuzun hem fiziksel hem zihinsel açıdan sağlıklı olmasını ve sosyal becerilerinin de aynı zamanda iyi olmasını istemez misiniz? O zaman köpek sahibi olmanız size bu konularda yardımcı olacaktır.

Kaynak: http://news.distractify.com/megan-mccorm...

1. Köpeklerle büyüyen bebekler daha az hastalanır.

Finlandiya'da Kuopio Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan bir araştırmaya göre köpeklerle aynı evde yaşayan bebekler, 1 yaşına kadar olan sürede köpek sahibi olmayan akranlarına kıyasla 3'te 1 oranında daha az solunum yolu enfeksiyonu ya da solunum hastalıklarına yakalanıyorlar. Pek çok araştırmacı bunun sebebinin köpekler, bebeklerin daha çok mikroba maruz kalmasını sağlamasıyla ilgili olduğunu ve bunun sayesinde de bebeklerin bağışıklık sistemlerinin geliştiğini söylüyor.

2. Evcil hayvanlar genç okurların kendilerine güvenmelerini sağlar.

Okumayı öğrenen çocuklar, etrafta başka insanlar varken sesli okumak konusunda biraz içlerine kapanıktırlar. Fakat bu endişeyi etrafta hayvan varken yaşamazlar. Çocukların kitabı bir köpeğe okuması kendilerine güvenlerini artıracak mükemmel bir yoldur.

3. Köpeği olan çocukların daha az alerjisi ve astımı olur.

Clinical & Experimental Allergy yayınlanan bir çalışmaya göre, bilim adamları köpeklerle büyüyen çocukların, köpeklerle büyümeyen çocuklara kıyasla %50 daha az alerji ve astım sahibi olma ihtimali olduğunu söylüyor.

4. Köpek sahipleri daha sağlıklı bir kalbe sahiptir.

Köpek sahibi olmakla, sağlıklı bir kalbe sahip olmak bağlantılıdır. Etrafınızda bir köpeğin olması daha az stresli, tansiyonunuz ve kalp atışınızın dengede, daha sağlıklı bir kalbe ve uzun bir yaşama sahip olmanızı sağlar.

5. Köpek sahibi olan çocuklar daha çok egzersiz yaparlar.

Köpek sahibi olanlar bilirler dışarıda çok vakit geçirirsiniz. Köpekler fiziksel aktivitelerde iyi bir arkadaştır. Eğer bahçeniz yoksa dışarıda dolaşmanız gerekir. Tabi bu da çocuğunuzun aktif bir yaşama sahip olmasını sağlar.

6. Köpekler otizmi olan çocuklarda stresi azaltır.

Montreal Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, otizm rahatsızlığına sahip olan çocukların stres hormonlarının eğitimli köpeklerle çarpıcı bir şekilde düştüğü görülmüş. Davranış bozukluklarında önemli derece de düşüşler olduğu belirtilmiştir.

7. Ailedeki evcil hayvanlar, kardeşler arasında bir bağ kurar.

Ailede ki bir köpek, erkek kardeşlerin ve kız kardeşlerin köpeğe olan ortak sevgisi sayesinde daha yakın bağ kurmalarını sağlar. Köpeğin bakımındaki sorumluluğu paylaşmaktan, arka bahçede onunla oynamaya kadar olan her şey kardeşleri birbirine bağlar.

8. Alerjisi olduğu halde köpeklerle yaşayan çocukların egzamaya yakalanma oranı daha azdır.

Cincinati Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, gençken alerjisi olduğu halde köpeklerle yaşayan çocuklar 4 kat daha az oranla egzamaya yakalanırlar.

9. Köpekler, çocukların önemli sosyal beceriler kazanmalarında yardımcı olur.

Köpeklerle yetişen çocuklar, önemli sosyal beceriler, dürtü kontrolü ve hatta kendilerine saygılı olma duygusunu geliştirirler.

10. Çocuklar kendilerini seven bir arkadaşla büyürler.

Köpekler eve geldiğinizde sizi görmekten her zaman mutlu olurlar. Onların sevgisi koşulsuzdur. İdeal bir sırdaş ve her zaman oyuna açık bir dostturlar. Bir çocuk için köpekten başka ideal bir arkadaş yoktur.

11. Köpeklere bakan çocuklar sorumluluk sahibi olurlar.

Bir hayvanın günlük bakımını üstelenmek, çocuğa sorumluk sahibi olmayı ve bağlılığı öğretmenin en iyi yoludur. Köpek bakımı çok sabır ve emek gerektiren bir onurdur.

12. Çocuklar daha tatlı olurlar.

Şöyle bir gerçek var ki, köpeklerle oynayan ya da onlara kıvrılıp uyuyan çocuklar büyük ölçüde tatlılık kazanıyor. Köpek sahibi olmak için daha ne bekliyorsunuz ki?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gda08

kesinlikle doğru,hatta bu sebepleri o kadar çok çoğaltabilirizki...

hllyaa

yerim 1 numarayı ♥

feyk

akvaryum hobisinden kendi gozlemim. hassas nadir tur baliklara hastalik bulasmasin diye sularini uv filtre ile sterlize edince baligin olum fermani imzalanmis oluyor. balik bir sure mikropsuz sterlize suda yasayinca bagisiklik gucu hemen dusuyor. sonrasinda mikropla ilk karsilasmasinda hemen hastalik parazitten olup gidiyor. keza modern dunyada alerjinin ve benzeri sorunlarin patlama yapmasi bu sebebden. cocuklar asiri hijyen ve temiz ortamda buyutuluyorlar. bagisikliklari yeterince gelismiyor.

Gizli Kullanıcı

10. resim gerçekten çok iyi :)

Görüş Bildir