Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çobanlık Yaparken Parti Kurdu, 60 İlde Örgütlendi: Hedef İktidar Olmak

 > 
509PAYLAŞIM

Bursa'da çobanlık yapan Serdar Okuyucu, koyun güttüğü sırada gördüğü dolunaydan etkilenerek 'Dolunay' adında parti kurdu. 60 ilde örgütlenen partinin hedefi ise 2019 yılında yapılacak seçimlere katılabilmek ve tek başına iktidar olmak.

Serdar Okuyucu, AK Parti’nin kurulma sürecinde Mudanya Gençlik Kolu kurucu başkanlığı yaptı.

2009 yılında partiden ayrılarak HAS Parti Mudanya İlçe Başkanı oldu. Ancak HAS Parti’nin AK Parti’ye katılma kararı almasının ardından Okuyucu, Mudanya’da bir çiftlikte çobanlık yapmaya başladı.

2 yıl boyunca 200 koyuna çobanlık yapan Okuyucu, bir akşam koyunları otlattığı sırada dolunaydan etkilenerek parti kurmaya karar verdi ve harekete geçti...

O akşam kalemi eline alan Okuyucu parti tüzüğünü hazırladı ve partisinin adını 'Dolunay' koydu.  

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Serdar Okuyucu, 'Parti kurma fikrinin nereden geldiğini şöyle anlatıyor:

"Bir gece koyunları güderken dolunay o kadar güzel doğdu ki. Işığı çok güzeldi. Bir anda aklıma parti kurmak geldi. Ve partimin ismini Dolunay koydum, Şu anda 60 ilde teşkilatlandık. Bu da bizi çok mutlu etti. Önümüzdeki günlerde 81 ilin tamamında parti teşkilatlanmasını yapacağız."

2015 yılında resmi olarak kurulan Dolunay Partisi'nin şimdi 60 ilde teşkilatı var.

'Amacımız Meclis'e girmek ya da Meclis'te muhalefette kalmak değil, iktidar olmak'

İktidara talip olduğunu söyleyen Serdar Okuyucu, "Amacımız Meclis'e girmek ya da Meclis'te muhalefette kalmak değil, amacımız iktidar olmak. Bu ülkenin bizim gibi halkın içinden doğan siyasetçilere ihtiyacı var. Amacımız teşkilatlanmayı tamamlayıp 2019 yılında yapılacak seçimlere girebilmek ve bu seçimlerde tek başımıza iktidar olmak" diyor.

Çobanlığı bırakmadı

Parti kurduktan sonra çobanlığı bırakmayan Okuyucu, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kendisine ait küçük bir çiftlik kurduğunu ve kendi koyunlarına çobanlık yaptığını söylüyor. 

Serdar Okuyucu, doğanın kendisini mutlu ettiğini belirterek çobanlığa devam edeceğini belirtiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir