CNN Türk'ün 'Öznesiz' Çeşme Haberi Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
149PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin restore çalışmasının ardından tarihi 3. Ahmet Çeşmesi yeniden hizmet vermeye başladı. CNN Türk bu gelişmeyi haberleştirdi. Ancak haberde hizmeti sağlayan kurumun, yani İBB'nin adı geçmedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son dönemde İstanbul'un su akmayan tarihi çeşmelerini kullanılır hale getiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da dün bu gelişmeyi Twitter hesabından duyurdu. Tarihi çeşmelerden çeyrek asır sonra yeniden su akmaya başladığını belirten İmamoğlu "Başta şehrimizin tarihi ve kültürel olarak sembol yapılarından olan 3. Ahmet Çeşmesi olmak üzere çeşmelerimizden artık su akıyor. Tüm tarihi çeşmeleri koruyup kullanılır hale getireceğiz" dedi.

İmamoğlu bu mesajını bir video ile paylaştı. Videoda İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat 3. Ahmet Çeşmesi'nin tarihine dair bilgi veriyor.

İmamoğlu'nun paylaştığı video 🎥

Topkapı Sarayı ile Ayasofya arasında yer alan 3. Ahmet çeşmesinden yeniden su akmaya başlaması CNN Türk kanalı tarafından haberleştirildi. Fakat haberde çeşmeyi restore edip hizmete açan İBB'nin adı anılmadı.

İşte o haber 🎥

Haberin videosunu paylaşan İBB Sözcüsü Murat Ongun "Peki kim yaptı" diyerek CNN Türk'e tepki gösterdi👇

CNN Türk'ün haberine sosyal medyadan tepkiler geldi 📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir