Görüş Bildir
Haberler
Cinsel Saldırıya Uğrayıp Ormana Gömülmüştü! Dilara Kandak'ı Öldürmekten Müebbet Alan Eski Eşe Beraat

etiket Cinsel Saldırıya Uğrayıp Ormana Gömülmüştü! Dilara Kandak'ı Öldürmekten Müebbet Alan Eski Eşe Beraat

Batuhan
08.04.2021 - 14:54

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde cesedi battaniyeye sarılı olarak toprağa gömülü bulunan Dilara Kandak'ın katil zanlısı olarak yargılandığı davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan eski eşi Ahmet Yorulmaz, dosyanın istinafa taşınmasının ardından yeniden yargılandı ve  beraat etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Dilara Kandak'ın (23) kaybolduktan 40 gün sonra 4 Mart 2018 günü tarlada cesedi bulundu. Battaniyeye sarılı halde toprağa gömülü bulunan genç kadının cesedinin çıplak, elleri, kolları ve ayaklarının iple bağlı olduğu belirlendi. Yapılan otopside boğularak öldürüldüğü ortaya çıkan Kandak'ta bulunan sperm örneklerinin, eski eşi Ahmet Yorulmaz'a ait olduğu ortaya çıktı. İkinci kez evlenen ve eşinin 3 aylık hamile olduğu öğrenilen Ahmet Yorulmaz (26) tutuklandı.

Cezada indirime gidilmedi

Cezada indirime gidilmedi

Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada, sanık Ahmet Yorulmuz 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan da 12 yıl hapse mahkum edildi ve cezada indirime gidilmedi. Sanık avukatı Nihan Kanat, kararı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Savcı beraatini istedi

Savcı beraatini istedi

Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’nde 4’üncü duruşması görülen davada karar verildi. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın maktule yönelik cinsel saldırı gerçekleştirdiğine ve bu suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak için öldürme suçunu işlediğine dair cezalandırılmasına yeterli kesin, objektif, her türlü şüpheden uzak somut delil bulunmadığını belirtti. Savcı mütalaasının devamında, “İlk derece mahkemesi hükümlerinin bu yönüyle hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğu dosya kapsamında anlaşılmakla, sanık hakkında verilen hükümlerin kaldırılmasına ve sanığın beraatına karar verilmesi talep ve mütalaa olunur' denildi.

Beraatine karar verildi

Beraatine karar verildi

Mahkeme heyeti verdiği aranın ardından kararını açıkladı. Mahkeme, 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ile 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan verilen 12 yıl hapis cezasını kaldırarak, sanığın beraatına hükmetti.

Sanık avukatı Nihan Kanat duruşma sonrası yaptığı açıklamada, başından beri müvekkilinin suçsuz olduğunu belirterek, “Mahkeme ayrıca maktul Dilara Kandak’ın öldürülmesi ve cinsel saldırı eylemlerini gerçekleştiren fail ya da faillerin tespiti amacıyla Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Bu bizim başından beri istediğimiz bir karardı' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
490
123
81
45
7
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
haralagurele

bu ülke dolandırıcılar, hırsızlar, katiller ve tecavüzcüler için cennet cennet!

Buket Aydın

Hapse girmek için tam olarak napmamız gerekiyor? İstanbul sözleşmesini feshedip 'vicdanlara bırakıyoruz' dediğiniz vicdanlar bu mu? Muz cumhuriyeti burası ki... Devamını Gör

sensizsinema

Hapse girmek için hakkımızı aramamız gerekiyor. Twitter'da ilgili kişileri göreve çağırmamız gerekiyor. Şerefsize şerefsiz dememiz gerekiyor mesela. Bize zar... Devamını Gör

okisi

şey diyemi dostum o savcının anasını karısını kızınıda tehtit etsin diyemi sokakta yürüyen her kadın kücük kızlar korksun diyemi yok hukuk sistemide çöküyo y... Devamını Gör