Çinli Diye Küfür Yedi, Koreli Diye Özür Dilendi Ama O Japon! Hoşgörüsü ve Tatlı Diliyle Gönlümüze Taht Kuran Ayumi Takano

-

Ayumi Takano, yirmi yıldır ülkemizde oyunculuk yapıyor ve güzel Türkçesiyle kalbimizi fethediyor. Gelin, kendisini yakından tanıyalım...

Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson'lu Her Şey Çok Güzel Olacak'ın Shav Mei'si...

Emel Sayın ve Mehmet Ali Erbil'li Aşkım Aşkım'ın Makiko'su...

Geçtiğimiz aylarda sona eren ve Özge Gürel ile Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı Dolunay'ın Manami'si...

Ülkemizde Uzakdoğulu rollerinin aranılan ismi, en güzel yemeklerin aşçısı, Türkçesiyle pek çok kişiye taş çıkartan Ayumi Takano'dan bahsediyoruz...

Tokyo’da dünyaya gelen ve Nihon Üniversitesi Sanat Fakültesi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ajanslarla çalışmaya başlayan Ayumi Takano, 1998’de Her Şey Çok Güzel Olacak filminde rol aldı ve böylece Türkiye’deki kariyerine başladı.

İnanmazsınız, kendisi 45 yaşında...

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sinema ve televizyon üzerine master yaparken Aşkım Aşkım dizisinden teklif geldi ve ülkemizdeki her Uzakdoğulu kadına ‘Makiko’ dememizin başlangıcı oldu.

Pek çok reklamda boy gösteren, düzgün Türkçesiyle sunuculukta kendini kanıtlayan ve Japon Dışişleri Bakanlığı tarafından Japonya’nın Türkiye dostluk elçisi seçilen Ayumi Takano, aynı zamanda Japon çayı danışmanı…

Tiyatro sahnelerinde de sık sık izlediğimiz ve canlandırdığı her rolün altından başarıyla kalkan güzel oyuncunun ‘Ayumi’nin Mutfağı’ isminde bir yemek kitabı var.

Ayumi Takano, yirmi senedir Türkiye'de yaşıyor ve bir bu kadar daha yaşamak istediğini dile getiriyor: "Önümüzdeki 20 yılı yine Türkiye’de ve dostlarımla geçirmek istiyorum. Tıpkı geçtiğimiz 20 yılda olduğu gibi..."

Türkiye'yi çok sevmesine rağmen bazı zorluklar yaşadığını da ifade ediyor: "Kafamızdaki soyut imajlarla değil, gerçek anlamda birbirimizi tanıyıp seversek çok güzel olur ve ben de bunun için çabalıyorum."

2015 yılında Çin'in Doğu Türkistan halkına şiddet uygulaması üzerine sosyal medya üzerinden tepkiler alan Ayumi, Japon olduğunu ve Çin'le alakasının bulunmadığını bir türlü anlatamamıştı. Sonrasında kendisinden 'Koreli' olduğu için özür dilenmişti; derdini yine anlatamamıştı.

Hayvanları çok seven, evinde köpek ve kedi besleyen Ayumi Takano, annesini kanserden kaybettikten sonra saçlarını kestirerek kemoterapi gören kanser savaşçıları için bağışladı.

Ayumi Takano, sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanarak kendisini ifade ediyor. Instagram hesabında hem yaşam tarzını, hem set hallerini hem de yemek tariflerini paylaşıyor.

Sosyal medyanın mizah beşiği Twitter'da da kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor... 👇

😂

Her şey bir tarafa, çok haklı...

👏

Bize de açıklayabilir misiniz? 😂

Eğitimi, oyunculuk yeteneği, hoşgörüsü ve ülkesini başarıyla temsil etmesiyle kariyer çıtasını en tepelere taşıyan Ayumi Takano'ya bayıldık! Başarılarının devamını diliyoruz ve kendisini uzun yıllar ekranlarda görmek istiyoruz! 😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sipidik-sipidik-yuzen-balik

inşallah ben de 45 yaşında onun gibi genç olurum...

gam6

yok artık 30 gibi duruyor kadın :D

alperen-a.kaya

Aşağı Tokyo ? Yukarı Tokyo ? Ortada bir park var hani :)) 20 senedir Türkiyedeymiş lan kadın artık buralı olmuş sevin sayın başımızın üstünde yeri var dememiz lazım.

seddarcelik

Japonları sevince ırkçı oluyormuşuz onu da öğrendik

ecem-sinemis-uke1

''Birinin bir ülkeye ait olduğu için sevmek'' diyor. Onun kişiliğini\benliğini\yeteneğini\işini sevmek başka bir şey (ırkçılık değil), Japon birini sırf Japon olduğu için sevmek (ırkçılık) farklı bir şey. Örneğin; Fransız bir aşçıyı (Fransızlarla alakası yok. Aklıma o geldi yalnızca) işini iyi yaptığı için sevmek farklı bir şey, Fransız sırf Fransız diye sevmek apayrı bir şey. Çünkü bu aşçıyı sırf Fransız olduğu için severseniz; bir gün Fransa ile Türkiye arasında anlaşmazlık oluşursa yine sırf Fransız diye nefret edersiniz. Ama karakterini severseniz 'Fransız ama çok iyi bir insan.' dersiniz.

gzm-ynklr

Bravo çok da tatlı

Başlıklar

Cem YılmazÇinInstagramJaponyaKanserMarmara ÜniversitesiMehmet Ali ErbilSinemaSosyal MedyaTiyatroTwittertatlı
Görüş Bildir