Çinli Aile Bebekken Kaçırılarak Başkalarına Satılan Oğullarına 32 Yıl Sonra Kavuştu

802PAYLAŞIM

Hayatta güzel şeyler de oluyor gibi... 🦋

Bu içerikte South China Morning Post kaynak olarak kullanılmıştır.

34 yaşındaki genç adam Mao Yin, 1988'de Xian şehrinde kayboldu; ancak ailesi 32 yıl boyunca bir gün bile onu aramayı bırakmadı.

2 yaşındaki bebek haliyle onu kendi oğulları olarak kabul edip yetiştiren başka bir aileye satıldı. Evlat edinen ebeveynleri tarafından 'Gu Ningning' adı verilen Mao, pazartesi günü polis tarafından düzenlenen bir basın toplantısında, anne babası Li Jingzhi ve Mao Zhenjing ile tekrar bir araya geldi.

Şu anda iç mimar olan Mao, mayıs ayının başında çocuğunu bulmak için yüz tanıma teknolojisini kullanan annesi ve polis tarafından bulundu.

Daha sonra kimliği, DNA testi kullanılarak doğrulandı. DNA testi sonuçlarını öğrenen polis ekipleri, iyi haberi Li'ye 'Anneler Günü'nde verdi. Çift, basın toplantısında oğullarını kucaklarken gözyaşlarına boğuldu. 

Li, oğlunun ellerini sıkıca tutarak "Artık ondan ayrılmak istemiyorum." dedi. Polis, nisan ayındaki bir ihbarla Mao'nun, çocuğu olmayan bir çifte 6.000 Yuan karşılığında satıldığını öğrenmişti. Evlat edinen aileyle alakalı açıklama yapılmadı.

Mao, yakında gelip biyolojik ebeveynleriyle yaşayacağını söyleyerek çifti bir kez daha mutluluk gözyaşlarına boğdu.

1988'de babasının su almak için evden çıktığı sırada yalnız kalan bebek Mao, Xian'daki Jinling Hotel'in yakınlarında kaybolmuştu. Ailesi geçtiğimiz 32 yıl boyunca tüm ülkede onu aradı. Annesi, 100.000'den fazla kayıp ilanı  dağıttı. Uzun arayış yıllarında oğlu olması umuduyla, tam 300 çocuğa ulaştı. Ancak her seferinde hayal kırıklığı yaşamıştı.

Kayıp çocuklar için farkındalık yaratmak ümidiyle, 1999'dan bu yana Çin'de çok sayıda televizyon şovuna katılmıştı.

Ailenin birleşme anları, ulusal televizyonda canlı olarak yayınlandı. Li, işini gücünü bırakıp ömrünü çocuğunu bulmaya adamıştı. 2007'de 20'den fazla ailenin kayıp çocuklarını bulmasına yardımcı olan, hükûmet dışı büyük bir platform olan 'Baby Come Home'da gönüllü olarak çalışmaya başladı.

Li, "O zamanlar, uzun süredir oğlumu arıyordum ve bunun ne kadar zor olabileceğini de biliyordum. Ayrıca diğer çocukları bulursam oğluma da aynı şekilde yardım edebilir miyim diye merak ettim." şeklinde bir açıklama yaptı.

Çocuğu kaybolan acılı anne Li, ülke çapında kayıp vakalarını öne çıkarmak ve devletin bu duruma önem vermesini sağlamak için büyük çaba sarf etmişti...

İşte herkesi gözyaşlarına boğan, duygu yüklü o anlar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kedi-ve-cat

5763 tl'ye bir ailenin hayatını değiştirmek.....

nazlisevvim

markete gidip oğlumu evde bıraktığımda bile özlüyorum... 32 yıl çok uzun.

ercy

32 yıl!!! Ne acılar var yahu :((((

liz

Bir gün markette ödeme yaparken soluma döndüm kızım yok, 3 metre ötedeymiş, sadece bir kaç saniye sürdü onu görmem ama o bir kaç saniyeyi hayatım boyunca unutmayacağım, değil 32 yıl, ben yaşayamazdım

demas

allah nasil bi sabir verir yaa cocugun olmadan 32yil uyurken ozluyosun allah kimseye boyle acilar vermesin

Görüş Bildir