Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çin’in Uber’i Didi Kuaidi, SDK’sını Üçüncü Parti Uygulamalara Açtı

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Uber’in uygulama ara yüzünü yolcuların deneyimlerini ekleyebilecekleri şekilde güncellemesinin hemen ardından Amerikan şirketinin en büyük rakibi – Çin’den Didi Kuaidi- kendi platformunu SDK yayımlayarak program geliştiricilere ve üçüncü parti uygulamalara açtı. 

16.5 milyar dolar değer biçilen Didi Kuaidi, Uber’in bir başka rakibi Lyft ve aralarında WeChat, Alibaba’nın Alipay, Tencent Map gibi ünlü uygulamaların bulunduğu pek çok şirket ile ortaklık anlaşması yapmış ve onlara API erişimi olanağı sağlamıştı. Şimdi ise herkese açık.

Yazılım geliştirme arayüzü “Hail a Didi Ride” a ulaşımı da içeriyor, aynı zamanda kayıtlı taksiler, özel araçlar ve test sürüş servisleri gibi diğer servisleri de kapsıyor.

WeChat, Çin’in en büyük mesajlaşma uygulaması. 500 milyon kadar aktif kullanıcıya sahip olan firma uygulaması ile kullanıcıların Didi’den araç kiralamalarına imkan sağlıyor. Benzer bir uygulama da Amerika’da Uber’in yakın zamandaki Facebook Messenger ile yaptığı birliktelik ile sağlanmıştı.

Kaynak: http://techcrunch.com/2016/01/12/didi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?