Çin'de Bir Alışveriş Merkezi Atlıkarıncada Gerçek Atları Kullanınca Eleştiri Yağmuruna Tutuldu!

-

Çin'de atlıkarıncalarda gerçek atların kullanılıyor olması kameralara yansıdı ve doğal olarak eleştiri yağmuruna tutuldu. Biz de sizler için haberin detaylarını Ladbible'dan derledik. Buyurun...

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/animals-car...

Garip fuar alanı, Çengdu şehrindeki Shunagliu Wanda Plaza'da kuruldu.

Yayınlanan videoda dört tane ata koşum takımları takıldığı ve metal çerçevelerin içerisinde yürümeye zorlandıkları açıkça görülebiliyor. Açıklamalara göre atlar günde 4 saat orada yürütülmeye zorlanıyor.

Bu organizasyonu düzenleyen şirket ise dışarıda sürekli eğitmenlerin olduğunu ve atların platformda yürümelerinin onlar için iyi bir egzersiz olduğunu dile getirdi.

Müdürleri ise Beijing News'e verdiği röportajda bu sürüşün atlar için acımasız bir durum olmadığını söyledi. Ve şunları ekledi: "Eğer atları bağlamazsak, nasıl kontrol edebiliriz ve insanların güvenliğinden emin olabiliriz? Burası çimlik bir alan değil, atları özgürce koşmaları için salamayız."

Fakat bazı mağaza sahipleri bu durumu gördükten sonra tepkisiz kalamadılar ve yerel haberlere şunları söylediler: "İlk başta bunun da sıradan bir atlıkarınca olduğunu düşündüm ama dikkatli baktığımda gerçek atlar olduğunu gördüm. Eğer ata binmek istiyorlarsa, profesyonel bir çiftliğe gidebilirler. Bu atları bağlamaktan daha fazlası. Onların da bir hayatı var, oyuncak değiller. Yaptıkları çok merhametsiz."

Video internette paylaşıldıktan sonra ise bir kullanıcı yorumlara, "Hayvan suistimalini haklı çıkarmaya çalışmayın. Hayvanları inciterek para kazanmaya çalışıyorsunuz." yazdı.

Binicilik ile uğraşan Zhou Bo ise atlıkarıncanın, atların egzersiz yapması için uygun bir platform olmadığını çünkü atların açık havada egzersiz yapmaları gerektiğini söyledi. Ve "Eğer bu benim atım olsaydı, asla böyle bir şeye izin vermezdim." dedi.

Aynı durum daha önce 2014 yılında Tayvan'da yaşandı, umarız insanlar bir an önce kendi eğlenceleri için hayvanlara eziyet etmekten vazgeçerler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aman.melekem.roast.fishes

atcilikla ugrasan biri olarak soyluyorum normal ciftliklerde yada kuluplerde de at o gun yeterli antremani yapmazsa buna benzer bi düzeneğin icinde dairede doner durur. Yani bu bir iskence degildir fakat 4 saat calismasi fazladır maksimum 2 bucuk saat calisabilir . boş yapmamanız dilegiyle...

pofuudk19

bunu yapanın da binenin de amk inşallah at üstünüzden geçer ezilerek geberirsiniz

Görüş Bildir