Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kaftancıoğlu'ndan 'Resmi Kurumları Aldatmaya Çalıştıkları' Gerekçesiyle AKP'li 6 Yetkili Hakkında Suç Duyurusu

 > 
549PAYLAŞIM

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP'li üst düzey 6 yetkili hakkında "gerçeğe aykırı açıklamalarla resmi kurumları aldatmaya çalıştıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu ve kamu davası açılmasını talep etti. Kaftancıoğlu’nun suç duyurusunda bulunduğu isimler arasında AKP’nin seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da bulunuyor. 

CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaftancıoğlu, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na giderek, suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti.

Suç duyurusunda, AKP'li yetkililer hakkında; 

  • Gerçeğe aykırı beyanlarla resmi kurumları aldatmaya çalışma,

  • Basın yoluyla hakaret ve iftira,

  • Basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama,

  • Alenileşmemiş belgeleri kanuna aykırı şekilde temin edip resmi yazışmalarda kullanma gibi suçlardan kamu davası açılması talep edildi. 

Dilekçede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik, Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal ve Büyükçekmece Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Oktay Şahin hakkında dava açılması istendi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir