CHP, İlk KHK Dışında Hepsini İptal Talebiyle AYM'ye Taşıyacak

 > -

CHP lideri Kılıçdaroğlu, OHAL kapsamında çıkan kanun hükmünde kararnamelerle yürütülen bazı uygulamaların darbe uygulamalarını aratmadığı söyledi ve uzlaşmayla çıkan ilk kararname dışında hepsini Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayram sonrası yoğun bir mesainin kendilerini beklediğini belirterek, “TBMM’ye geldikçe bakacağız. İlk kararname dışındaki bütün kararnameleri iptal talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz” açıklamasında bulundu.

Mağduriyetlerin tespiti için kurulan komisyonun tespitlerini Yıldırım'a iletilecek

Hürriyet Ankara temsilcisi Deniz Zeyrek'in haberine göreKılıçdaroğlu’nun bayram sonrası Başbakan Yıldırım ile görüşmesi bekleniyor. 

CHP’nin KHK’larla oluşan mağduriyetleri tespit etmek için kurduğu komisyonun tespitlerini Yıldırım'a  ileteceği de aktarılan bilgiler arasında.

"Atatürkçü, Cumhuriyet değerlerine bağlı kamu görevlileri de atılıyor..."

Son KHK ile 12 binden fazla öğretmenin açığa alındığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “PKK ile doğrudan irtibatı olanlar, PKK’nın talimatı ile hareket edenler varsa yakasına yapışın, yargılayın, suçlu bulursanız atın. Ancak bu kadar öğretmeni PKK’lı diye atmak anlaşılır gibi değil. Atatürkçü, Cumhuriyet değerlerine bağlı kamu görevlileri de atılıyor. Bazı illerdeki öğretmen sayısının yarısına yakını açığa alınmış. Akademisyenler de aynı torbaya konulmuş. Bildiriye atıp sonra imzasını çekenleri bile atmışlar. Bu nasıl bir tablodur. Birçok mağduriyet oluşuyor” dedi.

CHP'nin bu hamlesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Olumlu
Olumsuz

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir