Görüş Bildir
Haberler
Cezaevine 6 Aylık Bebeğiyle Girecek

Cezaevine 6 Aylık Bebeğiyle Girecek

Fatih UZUN
04.08.2014 - 23:22

İHD'liler, Yargıtay'ca 6 yıl 3 aylık hapis cezası onanan ve 18 Ağustos'ta 6 aylık bebeği Simay ile birlikte cezaevine girecek olan Arzu Ceylan Oral için eylem yaptı

Katıldığı bir gösteri nedeniyle yargılandığı davada 'örgüt üyeliği' suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Arzu Ceylan Oral, 2 hafta sonra 6 aylık bebeği Simay ile birlikte cezaevine girecek.

Oral'ın hapishaneye girmemesi için, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi üyeleri Galatasaray Meydanı'nda eylem yaptı.

Anne Arzu Ceylan Oral ile anneanne Süheyla Sabu ve babaanne Mükerrem Oral'ın da katıldığı eyleme, benzer bir suçtan dolayı ceza alan ve ikizleriyle birlikte cezaevine girecek olan Mülkiye Kılıç da destek verdi.

Arzu Ceylan Oral, yeniden yargılama için Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunduğunu belirterek, Yüksek Mahkeme'den karar çıkmadığı takdirde 18 Ağustos'ta bebeği Simay ile birlikte cezaevine gireceğini söyledi. Oral, Adalet Bakanlığı'na çağrıda bulunarak, bireysel başvuru karara bağlanıncaya kadar cezasının infazının ertelenmesini istedi.

Anneanne Süheyla Sabu da, 'Torunumun cezaevinde büyümesini istemiyorum. Annesiyle, babasıyla birlikte yaşamasını istiyorum' dedi.

Eylem sırasında, grup sık sık 'Simay bebeğe özgürlük', 'Arzu Ceylan'a özgürlük' ve 'Simay bebek özgür büyüsün' sloganları attı.

İdris TİFTİKCİ / İstanbul DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/cezaevine-6-ayl...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın