Görüş Bildir
Haberler
Cezaevi Kütüphanesine Kitap Bağışlandı, Savcı Mahkumlara Seslendi: 'En Çok Okuyan Eşiyle Görüşecek'

etiket Cezaevi Kütüphanesine Kitap Bağışlandı, Savcı Mahkumlara Seslendi: 'En Çok Okuyan Eşiyle Görüşecek'

Emre Ordu
20.02.2019 - 21:40 Son Güncelleme: 22.02.2019 - 09:29

Mardin Barosu tarafından cezaevindeki hükümlüler için kitap bağışı yapıldı. Kitap bağış programında konuşma yapan Başsavcı Ahmet Bektaş, en çok kitap okuyan hükümlülerin ödüllendirileceğini ifade etti ve eşle görüşme gibi imkanların sağlanacağını bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın organize ettiği, Çok Amaçlı Toplum Merkezi'nin (ÇATOM) desteklediği program kapsamında Mardin Barosu tarafından cezaevindeki hükümlüler için kitap bağışı yapıldı.

Törene Başsavcı ve Baro Başkanı katıldı

Törene Başsavcı ve Baro Başkanı katıldı

Mardin E Tipi Cezaevi'nde bulunan kütüphaneye baro, 500 kitap bağışında bulundu. ÇATOM ise hükümlülere kişisel eğitim verip, müzikli eğlence programı düzenledi. Etkinliğe Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Mardin Barosu Başkanı Çelebi Aras, ÇATOM yöneticisi Dilek Sınav ve çok sayıda davetli katıldı.

Çok okuyana ödül

Çok okuyana ödül
İçeriğin Devamı Aşağıda

Programda konuşan Başsavcı Bektaş, Mardin Barosu'na cezaevi kütüphanesine bağışladığı kitaplar için teşekkürlerini iletti. Bektaş, en çok kitap okuyan hükümlünün eşiyle görüşme gibi birçok alanda ödüllendirileceğini söyledi.

"Kütüphanede raflarda durmasın o kitaplar"

"Kütüphanede raflarda durmasın o kitaplar"

Başsavcı Bektaş, şunları söyledi:

'Mardin Baromuz, ceza infaz kurumumuzdaki kütüphanemizi güçlendirdi. Bize 500 kitap hediye etti. Ama kitaplar raflarda kalsın diye hediye edilmedi. Burada zaten zamanımız bol. Hepimizin yapacak başka bir işi de yok. Bol bol kitap okuyacağız. Hatta cezaevi müdürümüzle konuşayım. Sizlere sosyal çerçevede verilen hak ve ödüller kapsamında iyi halde olma gibi buna belli sayıda kitap okuyan hükümlülere ödül verilebilir. Kütüphanede raflarda durmasın o kitaplar. Takip edeceğim, kim daha çok kitap okursa, yasal çerçevede verilen ödüllere ekleyebiliriz. En çok kitap okuyan hükümlülere eşiyle görüşmek gibi birçok imkanlar sağlanacak.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
405
100
26
7
6
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
derya btk

gerçekten tebrik edilesi. çivisi çıkmış bu ülkede böyle güzel haberler duymak mutlu ediyor insanı. darısı diğer baroların başına.

Ugur Erdemir

Acaba cezaevi içerisindeki mafya vari kişiler birinin okumasına engel olabilir mi , Artık sen okumicaksın ; En çok okuyan ben olup eşimle ben görüşücem gibi.... Devamını Gör

Resho

Rekabetten ziyade bir sayı belirlenip hedefi tutturanların hepsine bu hak verilmeli. Yani en çok farklı sonuçlara sebep olur. Ama yine de güzel bir uygulama