Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çeşme'de Denizdeki Dubanın Üzerinde Uyuyakalan Garsonlardan Birinin Cesedi Bulundu

 > 
14PAYLAŞIM

İzmir'in Çeşme ilçesinde geçen hafta uyudukları dubanın halatlarının kopup denize sürüklenmesi sonucu kaybolan iki garsondan biri olan Serdar Yalçın'ın cesedine Sisam açıklarında ulaşıldı.

Çeşme'nin Alaçatı beldesinde garsonluk yaptıkları işletmedeki mesailerinin ardından sahilde kıyıya bağlı dubalardan birinde uyuyakalan iki garson, 8 Temmuz'da sabaha karşı şiddetini artıran rüzgarın etkisiyle halatları kopan dubayla açığa sürüklenerek kaybolmuştu.

Serdar Yalçın'ın cansız bedenine Sisam açıklarındaki bir adada ulaşıldı

Türkiye Atina Büyükelçiliği'nden alınan bilgiye göre, bir haftadır devam eden arama çalışmalarının ardından, Serdar Yalçın'ın cesedi Sisam Adası açıklarındaki bir başka adada bulundu.

Serdar Yalçın'ın ailesinin, oğullarını aramak için geldikleri Sisam'da acı haberi aldığı ifade edildi.

Diğer garson Çınar Gürses'in akıbeti hakkında ise henüz bir bilgi olmadığı ve arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Bir haftadır haber alınamayan garsonlar için arkadaşları ve yakınları çalışma başlatmıştı. Gürses ile Yalçın'ın fotoğraflarının bulunduğu Yunanca ve İngilizce afişler ile el ilanları hazırlatan yakınları, bunları Çeşme'nin yanı sıra ilçeye en yakın Yunan adaları Sakız ve Sisam'da önemli merkezlere asmıştı.

Arkadaşları 2 kez görüşmüş

Öte yandan jandarmanın konuyla ilgili ifadelerine başvurduğu kayıpların çalışma arkadaşları, Çınar Gürses ile Serdar Yalçın'ı, son olarak mesai sonrası, çalıştıkları kulübün sahilinde alkol alırken gördüklerini daha sonra dubaya gittiklerini söyledikleri öğrenildi. 

Çalışma arkadaşları, ilerleyen saatlerde dubanın yerinde durmadığını fark edince cep telefonundan ulaştıkları Gürses ve Yalçın'ın, üzerinde uyuyakaldıkları dubanın halatının koparak açığa sürüklendiğini ve kıyıya çok uzakta olduklarını aktardıklarını söyledi. 

Sahil Güvenlik ekiplerine durumu bildirdiklerini ifade eden çalışma arkadaşlarının, ikinci kez görüştükleri Gürses ve Yalçın ile daha sonra irtibat sağlayamadıklarını anlattıkları öğrenildi.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir