Cem Davran 'Çocuğu Anne Büyütür, Bırakın Kariyer de Yaparım Triplerini' Dedi Twitter Lincini Yedi

-

Gün geçmiyor ki Twitter'da bir linç vakası yaşanmasın. Bugünkü kahramanımız: Cem Davran

Oyuncu Cem Davran, kadının yeri evidir, çalışmamalı, evde oturup çocuk bakmalı konulu bir tweet attı. Cem Davran'a göre bir kadının kariyer yapması tripti.

Kadınların tepkisi çok sert oldu.

Menşını sona alan tweete koştu.

Eski tweetler hatırlatılarak ayarlar verildi

Cem Davran ''kuzenim yazmış'' yerine ''ben kötü bakan dadılar yüzünden önceki tweeti attım'' açıklaması yaptı.

Ama o açıklama da sağlam bir ayar yedi.

Cem Davran belki de hayatında ilk kez Twitter'da TT oldu.

Peki sence kadınların çalışması kariyer yapmak istemesi bir trip mi?

Evet
Hayır

Anne olan kadınların çalışması hakkında ne düşünüyorsun?

Çalışabilmeliler tabii ki
Devlet çocuk başına her ay 1 asgari ücret bedeli ödesin, kadın çalışmak zorunda kalmasın
Kadın kesinlikle evde oturmalı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Kadın ya da erkek farketmez... Ailede biri çocuklara bakmalı. Bakmam diyorsan çocuk yapma. Yok dadıymış, bakıcıymış, kreşmiş geçin bunları. Çocuk kreşte birkaç saatten fazla kalmamalı zaten, bütün gün kreşte bırakan ebeveynler var sanırım. Her şeyden önce sevgiye ihtiyacı var arkadaşım bu minik yaratıkların. Bu boktan ülkede başımıza gelen her felaket sevgisizlikten geliyor zaten. Bakacaksın, çocuk yapıyorsan bakmak zorundasın. Artık kadın mı çalışır da erkek bakar, erkek mi çalışır da kadın bakar bilemem ama ebeveynlerden en az biri çocuğa bakmak zorunda. Benim karım illa çalışacağım diye tutturursa gerekirse kendim işi bırakırım yine de birilerinin kariyer hedefinin mağduru yapmam çocuklarımı. Herkes sistemin kölesi olmuş, hayatın öncelikleri geri plana düşüyor, araçları hedefe konuluyor, aile değer kaybediyor. Ne sevmeyi biliyoruz ne de sevilmeyi, arafta mal gibi yaşayıp gidiyoruz.

mihribanakb

Hayır erkek olmak üstün bir şey sananları gerçekten anlamıyorum. Sizi beyniniz bile yönetmiyorken sizin burada kadınlara laf söylemeniz beni çok güldürdü. Gerçi yönetmesi için beyninizin olması lazım. Her neyse, sizde haklısınız bende ara sıra kıskanınca böyle kendimce küçümsemeye çalışıyorum. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş...

baysejan

Böyle erkeklerin (!) çükünü kesseler de kurtulsak. Kızlar ne olur, evlenirken tipe değil zekaya bakın. Sonra böylelerinden çok çekersiniz.

ezgi-oyku

Bu düşünceyi destekleyen arkadaşlar Madem çocukların psikolojisini bu kadar düşünüyorsunuz neden çocuğun gözünün önünde annesini döven,öldüren adamlar hakkında çıtınız çıkmıyor? Her galeride bir ses kadın onu yapmasın kadın şunu yapmasın kadın sadece anne olsun. peki. Madem anne tartışma konusu olacak kadar önemli sizin için neden hala anneler öldürülüyor?

usye

Önce bebekten bilimsel olarak ayıralım: Çocuk, anneye o kadar bağımlı bir canlı değil; kadınların elinden oyuncağı alınacakmış gibi otoriter tavrı ne kadar doğru? Annelik içgüdüsü de neyse pedagojik formasyon alan arkadaşlara bir açıklayıverin de görelim.

Başlıklar

Twitteranne
Görüş Bildir