Görüş Bildir
Haberler
Canlı Canlı Gömülen Bebeğin Annesi ve Anneannesi Gözaltında

etiket Canlı Canlı Gömülen Bebeğin Annesi ve Anneannesi Gözaltında

Adıyaman’da toprağa canlı canlı gömülen birkaç günlük bebeği bıraktıkları iddia edilen anne ve anneanne gözaltına alındı. Bebeğin sağlık durumu iyi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Önceki gün Adıyaman Belediyesi Eski Mezarlığına canlı canlı gömülen ve lise öğrencileri tarafından bulunan bebeğin sağlık durumu iyiye gidiyor. Bebek Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyor. 

Sağlık çalışanları tarafından ‘Fatma' ismi verilen bebeğin, herhangi bir sağlık problemi olmadığı, sarılıktan dolayı tedavi uygulandığı öğrenildi.

"Birkaç gün misafirimiz olacak"

"Birkaç gün misafirimiz olacak"

Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Selahattin Akar, “Bebeğimiz dün öğleden sonra bize gelmişti. Acil servisteki ilk müdahalenin ardından yenidoğan yoğun bakım ünitemize yatış yaptık. Bebeğimiz geldiğinde soğuğa maruz kalmıştı. Gerekli tıbbi müdahaleyi yaptık. Bebeğimizin bu gün genel durumu iyi. Acil sıkıntımız yok, solunum sıkıntısı yok, beslenmesi iyi. Biraz sarılığı olduğu için fototerapi uyguluyoruz. Genel durumu iyi. Birkaç gün daha misafirimiz olacak, ondan sonra Aile Sosyal Hizmet Müdürlüğü görevlileri tarafından koruma altına alınacak” dedi.

Aile Sosyal Hizmet Müdürlüğü görevlileri de konuyu yakından takip ediyor. Hastanede tedavinin bitmesiyle birlikte, çocuğun koruma altına alınacağı öğrenildi.

Anne ve anneanne gözaltında

Anne ve anneanne gözaltında
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube ekipleri, olayın yaşanmasının ardından çocuğu mezarlığa gömmek isteyen kişi ve kişilerin yakalanması için çalışmalarını yoğunlaştırmıştı. Ekipler güvenlik kameraları ve bölgede yaptıkları incelemede bebeği canlı canlı bırakan kişilerin izine ulaştı.

Polis ekipleri bebeğin annesi olduğu iddia edilen genç bir kızı ve annesini gözaltına aldı. Bebeğin evlilik dışı olduğu iddia ediliyor. Şahısların Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguları sürüyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
112
85
19
14
6
4
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Yuh cahiliye devrine geri mi döndük? Diri diri bebek gömmek ne demek? Allah belanızı versin.

pazartesi

Baba da bulunup tutuklansın.

OCREATUS

Yahu git sosyal güvenlik merkezine teslim et. Niye gömüyorsun çocuğu? Sen bakmazsan başkası bakar, çocuğu olmayan bir sürü insan var bebek evlatlık edinmek i... Devamını Gör